اخبار فارکس

8 اشتباه در معاملات فارکس

تجارت در بازار FX هیجان انگیز است، به خصوص اگر به اینترنت دسترسی دارید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که حساب معاملاتی خود را باز کنید تا در بزرگترین بازار مالی جهان شروع کنید. با این حال، اگر اشتباهات رایج زیر را مرتکب شوید، ممکن است به سختی به موفقیت برسید. در ادامه بخوانید تا در مورد برخی از اشتباهات رایج که ممکن است بخواهید از آنها اجتناب کنید مطلع شوید.

اهرم شدید

در بازار FX، اهرم ممکن است تا 1:500 باشد. در حالی که به شما این امکان را می دهد که پول زیادی را با امید به سودهای کلان معامله کنید، اما خطر زیان هنگفت را نیز به همراه دارد. بنابراین، استفاده از اهرم شدید ایده خوبی نیست، در غیر این صورت ممکن است متحمل ضررهای هنگفتی شوید.

بیش از معاملات

اگر می‌خواهید فرصت‌های زیادی را با اهرم‌های شدید به دست آورید، احتمال اشتباه شما بیشتر خواهد بود. این ممکن است در نهایت باعث ضرر شود. در واقع، معاملات بیش از حد ممکن است باعث انجام معاملات نادرست شود. زمانی که زیان های تجاری همچنان در حال افزایش هستند، زمان زیادی برای واکنش نشان دادن ندارید.

بدون برنامه معاملاتی

داشتن یک برنامه معاملاتی برای موفقیت در دنیای تجارت فارکس بسیار مهم است. اگر از برنامه پیروی کنید، می تواند به شما در کنترل خطر کمک کند.

با تکیه بر برنامه های معاملاتی خودکار

اغلب، مبتدیان به دنبال نرم افزاری برای پیش بینی روندهای آینده هستند. می توانید نرم افزارهای زیادی پیدا کنید که ادعا می کنند برای شما پیش بینی می کنند. واقعیت این است که این نرم افزار به سختی می تواند به شما در پیش بینی آینده کمک کند.

عدم پیروی از روند

مهم است که به خاطر داشته باشید که حرکات کوتاه مدت ذاتا تصادفی هستند. بنابراین، آنها نشانگر روند کلی هستند. بنابراین، تلاش برای دنبال کردن یک حرکت کوتاه مدت برای طولانی مدت ایده خوبی نیست. بنابراین، کاری که باید انجام دهید این است که به مومنتوم اجازه دهید راهنمای شما در معاملات فارکس باشد.

تجارت با تجربه صفر

اگر می خواهید یک معامله گر موفق باشید، ممکن است بخواهید مهارت های معاملاتی خود را بهبود ببخشید. برای شروع، می توانید از یک تمرین حساب آزمایشی استفاده کنید. این حساب تمرینی به شما کمک می کند تا با دنیای تجارت فارکس آشنا شوید.

تجارت احساسی

یکی دیگر از اشتباهات رایج تجارت احساسی نام دارد. اگر از نظر احساسی معامله کنید، می توانید تصمیمات اشتباه بگیرید. این یکی از دلایل متعددی است که باعث می‌شود مردم هنگام معامله با ارز پول خود را از دست بدهند. اگر برنامه ریزی داشته باشید، می توانید احساسات خود را کنترل کرده و روی اهداف خود تمرکز کنید.

عدم انضباط و صبر

گاهی اوقات، معامله گران از تجارت ضربه ای پیروی می کنند و اجازه نمی دهند راه اندازی ایجاد شود. اگر معاملاتی مانند این را پیش‌بینی کنید، توجه شما از یک برنامه یا استراتژی معاملاتی منحرف می‌شود. مهم نیست که استراتژی شما چقدر سودآور باشد، نمی توانید سودی کسب کنید مگر اینکه از نظم و انضباط پیروی کنید. اگر صبور باشید و نظم را رعایت کنید، می توانید از معاملات سودآور لذت ببرید.

نتیجه

به غیر از این عوامل، عوامل زیادی می تواند وجود داشته باشد که ممکن است مانع از موفقیت شما به عنوان یک معامله گر شود. بنابراین، مهم است که از این اشتباهات رایج اجتناب کنید و دانش بیشتری کسب کنید.

اخبار ارز دیجیتال، فارکس و بورس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 14 =

دکمه بازگشت به بالا