اخبار فارکس

5 شاخص فنی مورد استفاده توسط کارشناسان

اگر به تازگی تحلیل تکنیکال را یاد گرفته اید، ممکن است تحت تأثیر همه شاخص هایی قرار بگیرید که باید پیش بینی های خود را بر اساس آنها انجام دهید. ممکن است نتوانید از همه اندیکاتورها استفاده کنید و بتوانید به موقع تصمیم بگیرید، بنابراین ما 5 بهترین اندیکاتور فنی مورد استفاده توسط کارشناسان معاملات فارکس را فهرست می کنیم.

میانگین های متحرک

اگر یک معامله گر مبتدی هستید، ممکن است بخواهید با ساده ترین اندیکاتور شروع کنید. میانگین متحرک اگرچه ساده است، اما یکی از شاخص های فنی ترجیحی کارشناسان است. با میانگین های متحرک، میانگین نمودارهایی را که دو محدوده متفاوت را شامل می شوند، مقایسه می کنید. به عنوان مثال، می توانید میانگین 7 روزه را با میانگین 30 روزه مقایسه کنید. به نحوه عبور این دو میانگین نگاه کنید. اگر متقاطع از بالا به پایین می آید، می توانید یک بازار نزولی را پیش بینی کنید، و اگر متقاطع از پایین به بالا باشد، می توانید یک بازار صعودی را پیش بینی کنید.

باندهای بولینگر

این شاخص فنی بر اساس این باور عمل می کند که ارزش بازار بسته به دو انحراف استاندارد می تواند بالا یا پایین برود. هر یک از انحرافات استاندارد در دو طرف نمودار میانگین متحرک قیمت ها رسم شده است. بنابراین اساساً از باندهای بولینگر برای سنجش اینکه قیمت بر اساس تاریخچه قیمت بالا یا پایین در نظر گرفته می شود استفاده می شود.

شاخص قدرت نسبی (RSI)

شاخص قدرت نسبی یا RSI، قدرت نسبی قیمت اوراق بهادار در مقایسه با قیمت‌های گذشته همان اوراق بهادار است. RSI برای تعیین اینکه آیا اوراق بهادار بیش از حد خرید شده است یا بیش از حد فروخته شده است استفاده می شود. در یک دوره معمولاً 14 روزه، تغییرات نزولی و صعودی قیمت ها را مشاهده خواهید کرد. شما باید مجموع معاملات صعودی را بر مجموع معاملات نزولی تقسیم کنید. پاسخ یک شاخص از 0 تا 100 است. اگر عدد بالای 70 باشد، پس اوراق بهادار بیش از حد خرید است (نزولی). به همین ترتیب، اگر عدد زیر 30 باشد، اوراق بهادار بیش از حد فروخته می شود (قیمت صعودی).

تصادفی

اندیکاتور تصادفی ابزار خوبی برای تعیین قوی یا ضعیف بودن بازار است. این اندیکاتور فنی نشان می دهد که اگر قیمت در روز معاملاتی در حال افزایش باشد، به احتمال زیاد نزدیک به حداکثر قیمت روز خواهد بود. بر این اساس، اگر قیمت در طول روز معاملاتی در حال کاهش باشد، به احتمال زیاد نزدیک به حداقل قیمت روز نیز خواهد بود. این نشانگر به بهترین وجه به عنوان ابزار زمان‌بندی استفاده می‌شود و می‌تواند تغییرات روند را نشان دهد که می‌توانید بر اساس آن حرکت سرمایه‌گذاری خود را پایه گذاری کنید. نشانگر تصادفی بهتر است همراه با RSI استفاده شود.

واگرایی میانگین متحرک همگرایی (MACD)

MACD یک اندازه گیری حرکت است که می تواند از طریق یافتن تفاوت بین دو میانگین متحرک نمایی محاسبه شود. MACD از نزدیک روندها را دنبال می کند. MACD با میانگین های متحرک متفاوت است به این معنا که با میانگین های متحرک نمایی (EMA)، وزن بسیار بیشتری به قیمت های اخیر نسبت به بقیه قیمت های ترسیم شده در نمودار داده می شود.

اگر بیشتر نگاه کنید، بسیاری از شاخص های مفید دیگر را خواهید یافت. با این حال، مواردی که ما در اینجا فهرست کرده ایم، بیشترین آزمایش و آزمایش توسط متخصصان بوده است. با استفاده یا ترکیب هر یک از این اندیکاتورهای فنی، می توانید بهترین حرکت معاملاتی را به صفر برسانید.

و، شما می توانید کلید را کشف کنید اندیکاتورهای فنی فارکس معامله گران با تجربه با مراجعه به من استفاده می کنند نکات تحلیل فنی سایت اینترنتی.

اخبار ارز دیجیتال، فارکس و بورس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + 18 =

دکمه بازگشت به بالا