اخبار فارکس

5 جنبه کلیدی تحلیل فنی

تحلیل تکنیکال مطالعه و تفسیر قیمت، زمان و حجم برای سهام و شاخص ها است. با توجه به تغییرات گسترده در ساختار بازار سهام پس از ورشکستگی بانکی و فاجعه وام مسکن Sub Prime، تجزیه و تحلیل فنی در حال تحول و تغییر بوده است. جنبه های زیادی از تجزیه و تحلیل فنی وجود دارد از جمله الگوهای کندل استیک، پشتیبانی و مقاومت، الگوهای خط روند، زاویه صعود یا نزول، روند کلی، روند صعودی، روند نزولی، روند جانبی، فعالیت نهادی، فعالیت معامله گر با فرکانس بالا، سرمایه های کوچک و فعالیت خرده فروشی، سیگنال های ورود و خروج و نشانگرها.

همه اینها را می توان تا 5 حوزه تجزیه و تحلیل ساده کرد که باعث می شود انتخاب سهام شما سریع تر، آسان تر و قابل اطمینان تر باشد. در اینجا لیستی از 5 جنبه کلیدی وجود دارد که باید هنگام استفاده از تحلیل تکنیکال تحلیل و تفسیر کنید:

1 چی تحلیل تکنیکال همان روند و الگوی خط روند است که سهام در آن زمان در حال توسعه است. به عنوان مثال برای این درس، بیایید روند جانبی را مطالعه کنیم. شما باید از موارد زیر مشخص کنید که الگوی جانبی چیست: محدوده معاملاتی، پلتفرم، ادغام، کناره های گسترده، پایین، روکش یا فشرده سازی.

2. وقتی آیا روند یا الگوی خط روند انتخاب‌های بالا در کدام یک از شرایط بازار زیر رخ می‌دهد یا توسعه می‌یابد: بازارهای پلتفرم، شرایط بازار محدوده معاملاتی، شرایط بازار بالا، پایین‌بودن بلندمدت پس از یک بازار نزولی بزرگ، گهگاه در بازارهای با روند متوسط ​​که جزء شاخص است. سهام از سهام فناوری جدید عقب مانده است.

WHEN به شما کمک می کند تا وضعیت فعلی بازار را شناسایی کنید. این اطلاعات حیاتی است زیرا شرایط بازار موجود در زمانی که تصمیم به معامله یک سهام دارید، به شما می گوید که چقدر در بازار حرکت می کند، مقاومت و حمایت چگونه رفتار خواهند کرد، ضررهای توقف را کجا قرار دهید، چگونه سود اجرا یا سود هدف را محاسبه کنید. بالقوه و ریسک کلی تجارت.

3. چرا دلیل حرکت سهام در آن روند خاص و الگوی خط روند را به شما می گوید. شرایط کلی بنیادی و شرایط اقتصادی را تعریف می کند که می تواند و می تواند بر الگوهای فنی تأثیر بگذارد. افزودن شاخص های اساسی به تجزیه و تحلیل خود به روشن شدن منافع سازمانی و سایر اطلاعات مهم مالی کمک می کند. استفاده از اندیکاتورهای بنیادی علاوه بر اندیکاتورهای فنی، تصمیم گیری در مورد اینکه کدام سهام را باید برای معامله انتخاب کنید، ساده می کند.

4. WHO همه چیز در مورد این است که کدام یک از 9 شرکت کننده بازار آن اقدام قیمت را ایجاد می کنند. اکشن قیمت محدوده معاملاتی توسط موسسات غول پیکر و بزرگی که از Dark Pools استفاده می کنند ایجاد نمی شود. محدوده‌های معاملاتی زمانی شکل می‌گیرند که چندین لات‌های مختلف کوچک‌تر و معامله‌گران با فرکانس بالا در مورد جهتی که سهام در پیش خواهد گرفت، اختلاف نظر دارند، احساسات شکسته می‌شود و نه طرف خرید و نه فروش به اندازه کافی قیمت را برای حفظ روند صعودی یا نزولی کنترل نمی‌کند.

5. کجا درک این موضوع است که شما در کجا بیشترین پتانسیل را برای یک تجارت عالی سهام دارید که سود بالا با ریسک بسیار کم به دست می آورد. WHERE سطح قیمت و همچنین ورودی و خروجی را که باید استفاده کنید به شما می گوید. WHERE به شما می گوید که چگونه معامله کنید، از چه استراتژی هایی استفاده کنید و چه مدت سهام را نگه دارید.

با 5 جنبه کلیدی تحلیل فنی، اکنون درک عمیق تری از همه چیزهایی که باید در مورد سهام بدانید قبل از تصمیم به معامله آن دارید دارید. این انتخاب‌های ضعیف‌تر سهام را حذف می‌کند، فرآیند تحلیل سهام را شفاف می‌کند و به طور مداوم شرایط کلی را که در آن معامله می‌کنید به شما یادآوری می‌کند. چه الگوهای قیمتی روند کلی و الگوی خط روند را به شما می گوید. WHEN شرایط بازار را به شما می دهد. WHY به شما می گوید که چرا سهام به این سمت حرکت می کند. WHO کنترل قیمت را به شما می گوید که قیمت در کوتاه مدت چگونه رفتار خواهد کرد. WHERE قیمت ورودی، ریسک، خروج و استراتژی مورد استفاده را به شما می گوید.

اخبار ارز دیجیتال، فارکس و بورس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 6 =

دکمه بازگشت به بالا