اخبار فارکس

3 مزایا و معایب برتر تجزیه و تحلیل فنی فارکس

تجزیه و تحلیل تکنیکال بخشی از عملکرد مالی برای چندین دهه بوده است. این روشی برای پیش‌بینی حرکات قیمت و روندهای آتی بازار با استفاده از نمودار است. دانستن مزایا و معایب تحلیل تکنیکال برای شما ضروری است تا بتوانید با خیالی آسوده معامله کنید.

بدون شک تحلیل تکنیکال ساده ترین و دقیق ترین روش معامله ارز است. بنابراین، بیایید 3 مزایا و معایب برتر را دریابیم تا بتوانید با سهولت کامل معامله کنید.

طرفداران

1. تمام اطلاعات فعلی را ارائه می دهد

قیمت فعلی تمام اطلاعات شناخته شده فعلی در مورد یک دارایی را منعکس می کند. در حالی که شایعات ممکن است دائماً نشان دهند که قیمت ممکن است سقوط یا افزایش یابد، در نهایت قیمت فعلی نقطه تعادل برای همه اطلاعات است. همانطور که سرمایه گذاران و معامله گران از یک طرف به طرف دیگر – خریداران یا فروشندگان – حرکت می کنند، دارایی منعکس کننده درک فعلی از ارزش است.

2. قیمت ها در روند حرکت می کنند

اگر قیمت‌ها به‌طور تصادفی و غیرعادی بالا بروند، کسب درآمد بسیار سخت خواهد بود. در حالی که چرخش های وحشی رخ می دهد، قیمت های کلی معمولاً در روند حرکت می کنند. یک سوگیری جهت دار نسبت به قیمت وجود دارد که مزیتی برای معامله گران فراهم می کند. بسیاری از تحلیل‌های فنی در مورد تعیین زمانی است که یک روند وجود دارد، چه زمانی وجود ندارد (به نام بازار جانبی، محدوده یا اصلاح) و زمانی که یک روند معکوس می‌شود.

سودآورترین روش های معاملاتی که توسط معامله گران استفاده می شود، استراتژی های پیروی از روند هستند. این بدان معناست که شما روند را جدا می‌کنید، و سپس فرصت‌هایی را برای ورود در همان جهت روند پیدا می‌کنید، بنابراین از حرکت مغرضانه قیمت جهت استفاده می‌کنید.

روندها در “درجات” مختلف رخ می دهند. به عنوان مثال، ممکن است در نمودار روزانه یا هفتگی یک روند صعودی طولانی مدت داشته باشید، اما در بازه های زمانی کوتاهتر – یا در سمت چپ نمودار – ممکن است روند نزولی داشته باشید.

3. زمان بندی

مزیت اصلی تحلیل تکنیکال این است که راه هایی را برای “زمان” کردن معاملات در اختیار شما قرار می دهد. با یک رویکرد اساسی، تحقیقات شما ممکن است اخبار جالبی را در مورد سهام یک شرکت به دست آورد که فکر می کنید ممکن است باعث افزایش آن در آینده شود. اما کی؟

با تحلیل تکنیکال فارکس می توانید منتظر بمانید و از پول خود برای فرصت های دیگر استفاده کنید تا زمانی که قیمت به شما بگوید که سهام آماده حرکت بالاتر است.

از آنجایی که تحلیل تکنیکال دارای مزایا و معایب است، دانستن جنبه های منفی نیز برای شما مهم است. بنابراین بیایید اکنون معایب را بررسی کنیم.

منفی

1. وابستگی کامل به این فرض که قیمت های امروزی قیمت های آینده را پیش بینی می کنند، می تواند خطرناک باشد. آنها اغلب انجام می دهند، اما نه لزوما.

2. پاسخ به نمودارها به طور کامل به شما کمک نمی کند تا سیگنال های تغییر روند را دریافت کنید تا زمانی که تغییر واقعاً اتفاق بیفتد. این بدان معناست که شما می توانید تا یک سوم از نوسانات در معاملات ارز را از دست بدهید.

3. همچنین ممکن است در معاملات ارزی بر اساس یک الگوی پیش از موعد یا با کمی وحشت عمل کنید. اگر تعداد زیادی از معامله‌گران ارز این کار را انجام دهند، می‌تواند یک پیش‌گویی خود تحقق‌بخش ایجاد کند.

نکات بالا در مورد مزایا و معایب تحلیل تکنیکال را مرور کنید تا در حین معامله با تحلیل تکنیکال فارکس بیشتر آشنا شوید.

اخبار ارز دیجیتال، فارکس و بورس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + هشت =

دکمه بازگشت به بالا