اخبار فارکس

روانشناسی تجارت فارکس – راز موفقیت

درک صحیح روانشناسی معاملات فارکس می تواند و به شما کمک کند یاد بگیرید که یکی از اکثر معامله گرانی شوید که وارد بازار معاملات فارکس می شوند و در نهایت با شکست مواجه می شوند. دلیل شماره یک پشت چنین شکست هایی، عدم آمادگی روانی مناسب است. به عبارت دیگر، معامله گران ارزی که آمادگی رویارویی با این واقعیت را ندارند و حتی می پذیرند که نداشتن کنترل بر امور به معنای پذیرش ریسک بالاتر است.

روانشناسی درست را اعمال کنید

حقیقت این است که مبادلات ارزی بیشتر به دنبال استفاده از روانشناسی صحیح است تا استفاده از روش های صحیح. هنگامی که این واقعیت را پذیرفتید، در راه موفقیت به عنوان یک معامله گر FX خواهید بود. ناتوانی در درک روانشناسی معاملات فارکس می تواند و این بدان معناست که شما بیشتر مستعد تسلیم شدن در برابر ترس و سردرگمی و همچنین ناامید شدن در هنگام انجام معاملات خواهید بود. این می تواند منجر به یک سری ضرر و زیان شود. پیروی از روش هایی که استفاده می کنید سخت خواهد بود زیرا ترس بر شما غلبه خواهد کرد.

عامل بحرانی

همه اینها فقط نشان می دهد که روانشناسی معاملات مهم ترین عاملی است که می تواند شما را به عنوان یک سرمایه گذار ارز یا شکست دهد. وقتی سرمایه‌گذار به طور منظم شروع به از دست دادن پول می‌کند، وسواس پیدا می‌کند که بفهمد چرا چنین بازنده‌های رقت‌باری هستند. آنها شروع به شک و تردید در روش های تجارت خود می کنند و مشکل با هر تجربه بد بدتر می شود. این در نهایت می تواند آنها را به ترک بازار ارز به طور کلی سوق دهد.

این مورد برای کسانی که در مورد طرح روانشناسی معاملات فارکس مناسب می آموزند و به کار می برند، لازم نیست. واقعیت امر این است که برای موفقیت در FX نیاز به برنامه ریزی صحیح و همچنین روانشناسی یا طرز فکر مناسب است. بدون ذهنیت مناسب، یک معامله گر شانس زیادی برای انتقال از تجارت مبتنی بر ترس و احساسات به معامله بر اساس برنامه انتخابی خود نخواهد داشت.

بدون روانشناسی معاملاتی مناسب، معامله گران همچنین در ارزیابی و درک برنامه های خود موفق نخواهند شد که عینی باشند و این به جای کمک به آنها در مسیر موفقیت، آنها را در مسیر شکست سوق می دهد.

رویدادها را صادقانه ارزیابی کنید

روانشناسی مناسب معاملات فارکس، روانشناسی است که مبتنی بر ارزیابی صادقانه و پذیرش رویدادهایی است که قبلاً اتفاق افتاده است. طرح مناسب باید دارای اجزای زیر باشد:

– پذیرفتن این موضوع که زیان بخشی عادی از تجارت FX است
– اجتناب از تمرکز بیش از حد بر باخت/بردن و هدفمند بودن در مورد دنبال کردن یک برنامه
– بی طرف بودن و همچنین عدم قضاوت در مورد خود
– پذیرفتن اینکه احساسات بخشی طبیعی از زندگی هستند
– شروعی آهسته اما پیوسته

همچنین درک این نکته مهم است که تجارت ارز در محیطی رخ می دهد که چالش های منحصر به فردی را ارائه می دهد که عبارتند از:

– بازارها قدرتمند هستند
– شانس در برابر شما انباشته شده است
– عدم وجود قانون بنابراین، قوانین خود را ایجاد کنید
– اخلاق کاری به هیچ وجه به حساب نمی آید
– بسیار باهوش بودن نیز چیزی به حساب نمی آید

همه این عوامل نشان می دهد که اگر قوانین درست را اعمال نکنید و با انضباط عمل نکنید، موفقیت در تجارت ارز از شما دور خواهد شد. همچنین به یاد داشته باشید که یک استراتژی خوب تنها بخشی از نقشه راه موفقیت در بازار ارز است.

نکته اصلی این است که هم با یک استراتژی و هم با برنامه روانشناسی معاملات فارکس مناسب، موفقیت در این تجارت بسیار آسان تر می شود. طرز فکر صحیح به شما کمک می کند تا به صف معامله گرانی بپیوندید که در بازی FX برنده می شوند. احساساتی بودن شما را محکوم می کند که همیشه بازنده باشید.

روانشناسی یک سرمایه گذار فارکس برای موفقیت حیاتی است. روانشناسی غلط معاملات فارکس می تواند منجر به شکست شود. احساسات باید کنار گذاشته شود و معامله گر باید برنامه ای عینی داشته باشد و به آن پایبند باشد. این مقاله طرز فکری را که یک معامله گر ارز برای موفقیت باید داشته باشد، مورد بحث قرار می دهد.

اخبار ارز دیجیتال، فارکس و بورس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + هفده =

دکمه بازگشت به بالا