اخبار فارکس

چگونه یک پلتفرم خوب برای معاملات فارکس انتخاب کنیم!

سرمایه گذاری در تجارت فارکس می تواند نقطه عطفی در زندگی فرد برای بهترین دستاوردهای مالی باشد. با این حال، سیستم معاملاتی فارکس مورد استفاده توسط کارگزار تا حد زیادی تعیین می کند که یک فرد چقدر می تواند از تجارت ارز خارجی به دست آورد. اما پلتفرم معاملاتی فارکس چیست؟ این نرم‌افزاری است که با ارائه اطلاعاتی مانند نمودارها، مظنه‌ها و رابط برای وارد کردن سفارش‌هایی که معامله‌گر می‌خواهد کارگزار اجرا کند، به عنوان مجرای بین معامله‌گر و کارگزار عمل می‌کند.

در بازار، پلتفرم های معاملاتی فارکس زیادی وجود دارد که ویژگی های مختلفی را ارائه می دهند. چه محلی باشد و چه مبتنی بر وب، بر عهده کارگزار است که بهترین ها را برای مشتریان فراهم کند و مشتریان باید کارگزارانی را انتخاب کنند که بهترین ها را دارند. پلتفرم های محلی معاملات فارکس آنهایی هستند که کارگزار در اختیار معامله گران قرار می دهد تا در رایانه خود نصب کنند. بسیاری از مواقع این سیستم‌عامل‌ها توسط ویندوز، لینوکس، مک و سیستم‌عامل‌های اندروید پشتیبانی می‌شوند. اما پلتفرم های مبتنی بر وب متفاوت عمل می کنند و نیازی به نصب در رایانه های معامله گران نیست. آنها توسط زبان جاوا اجرا می شوند که یک زبان برنامه نویسی پیچیده است که تقریباً توسط هر سیستم عاملی که می تواند به اینترنت دسترسی داشته باشد پشتیبانی می شود.

آیا پلتفرم های معاملاتی فارکس برای معامله گر یا کارگزار رایگان است؟ این کاملاً به سطح عملکردی بستگی دارد که یک معامله گر در یک پلت فرم تجاری به دنبال آن است. اگرچه اکثر آنها به صورت رایگان توسط کارگزاران ارائه می شوند، اما آنهایی که دارای قابلیت های کاربردی پیچیده هستند با هزینه ای ارائه می شوند. هر چه در مورد یک تاجر است; برخی از ویژگی های اساسی پلتفرم های معاملاتی فارکس وجود دارد که هرگز نباید به خطر بیفتد. این پلتفرم باید یک رابط کاربری آسان بین معامله گر و کارگزار فراهم کند. همچنین باید داده‌های بی‌درنگ و تاریخی برای معامله‌گر قابل دسترسی باشد تا بتواند به هر سفارشی که می‌خواهد در فارکس معامله کند، دسترسی داشته باشد.

با پلتفرم‌های معاملاتی فراوان موجود در بازار، عوامل متعددی برای اطمینان از اینکه یک معامله‌گر یا کارگزار بهترین را به دست می‌آورد، تأثیر می‌گذارد. اولین مورد هزینه نرم افزار است. پلت‌فرم‌های تجارت آزاد ممکن است به این هدف عمل کنند، اما برای نتایج بهتر آن‌هایی هستند که با ویژگی‌های بهبودیافته هزینه دارند. این که نرم افزار محلی یا آنلاین باشد نیز اهمیت بیشتری دارد و بهترین انتخاب کاملاً به این بستگی دارد که کدام یک برای استفاده هر دو طرف درگیر مناسب تر است. سهولت ناوبری نیز باید بدون به خطر انداختن ویژگی های کلیدی نرم افزار در نظر گرفته شود.

برخی از سوالاتی که ممکن است بخواهید هنگام خرید یک پلت فرم معاملاتی فارکس بپرسید عبارتند از:

آیا امکان معامله از نمودارها را فراهم می کند؟

· آیا داده های تاریخی را حفظ می کند؟

آیا می توان تست برگشت را با استفاده از پلت فرم انجام داد؟

آیا رابط می تواند اطلاعات زیادی را در یک لحظه مدیریت کند؟

· آیا نرم افزار امکان ادغام سایر نرم افزارهای آنلاین مانند Microsoft Excel را که ممکن است در انجام محاسبات مفید باشد را می دهد؟

اگر پاسخ هر یک از سوالات بالا منفی است، باید انتخاب نرم افزار مورد نظر مجددا ارزیابی شود و تغییری به سمت پلتفرم معاملاتی بهتر فارکس ایجاد شود.

اخبار ارز دیجیتال، فارکس و بورس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + هجده =

دکمه بازگشت به بالا