اخبار فارکس

چگونه از خود در برابر کارگزاران سرکش فارکس محافظت کنید

کلاهبرداری فارکس زمانی اتفاق می افتد که یک کارگزار فارکس معامله گران را متقاعد کند که می توانند سودهای فوق العاده ای در بازار ارز به دست آورند. کلاهبرداری های زیادی وجود دارد اما رایج ترین آنها عبارتند از:

  • کارگزاری که یک کارگزاری آنلاین جعلی را اداره می کند، سپرده ها را می پذیرد و با پول شما فرار می کند
  • کارگزاری که هزینه های زیادی را برای تجارت دریافت می کند
  • زمانی که شما درخواست برداشت پول خود را دارید، کارگزاری که کارمزدهای زیادی را دریافت می کند، حواله های سیمی را پردازش می کند
  • زمانی که شما درخواست برداشت وجه می‌کنید، کارگزار زمان زیادی را صرف صدور پرداخت برای شما می‌کند
  • کارگزاری که تجارت بیش از حد را تشویق می کند
  • کارگزار دستورات توقف ضرر را دستکاری می کند یا دستورات خرید یا فروش را نادیده می گیرد تا سود کارگزار را به حداکثر برساند.

قبل از انتخاب یک کارگزار فارکس، باید تحقیقات خود را انجام دهید. نگاهی به بررسی ها و راهنماهای مختلف کارگزاران آنلاین می تواند بسیار مفید باشد. نگاهی به برخی از انجمن‌های آنلاین برای بررسی‌های معامله‌گران از کارگزاران نیز می‌تواند تمرین ارزشمندی باشد، زیرا اغلب اوقات این بررسی‌ها به شدت بی‌طرفانه هستند و منع نمی‌شوند. شما باید چندین تا از این انجمن ها را بررسی کنید تا تصویر جامعی از کارگزار آنلاین در حال بررسی داشته باشید. همچنین، به خاطر داشته باشید که برخی از بررسی‌ها تجربه معمول معامله‌گر را با کارگزار منعکس نمی‌کنند و یک تجربه منفی می‌تواند به دلیل عدم تجربه معامله‌گری کارگزار یا تصمیم‌گیری تهاجمی یا ضعیف باشد. سعی کنید و اطلاعاتی در مورد تجربه تجارت بازبین پیدا کنید.

چگونه بفهمیم که یک معامله گر واقعا کلاهبرداری شده است یا فقط بی تجربه است؟

هنگام خواندن نظرات معامله‌گران و پست‌های معامله‌گران در انجمن‌های آنلاین، ایده خوبی است به خاطر داشته باشید که برخی از بررسی‌های منفی بیشتر به دلیل تجربه کم معامله‌گری توسط معامله‌گر است و کمتر به یک کارگزار فارکس آنلاین که خدمات یا محصول بدی ارائه می‌کند. علاوه بر نکات ذکر شده در بالا، چند راه وجود دارد که می توانید بفهمید یک معامله گر تجربه کمی دارد یا خیر. به آنچه که پست انجمن در مورد یک معامله گر خاص می گوید از نزدیک نگاه کنید.

یک معامله‌گر بی‌تجربه ممکن است یک پوزیشن نقطه‌ای را بیش از یک روز باز بگذارد و بنابراین برای «تسویه مجدد» حساب خود برای قیمت کامل پیشنهادی/اسپرد بپردازد. یک معامله گر بی تجربه همچنین ممکن است از 0.5 تا 2 درصد مارجین (به جای 10 درصد مطمئن تر) در تلاش برای به دست آوردن سود بزرگ استفاده کند. معامله‌گران بی‌تجربه نیز ممکن است بیشتر با کارگزاری معامله کنند که اسپردهای بسیار کوچک یا کمیسیون‌های بسیار کم دریافت می‌کند، اما یک میز معامله را اداره می‌کند و در هر معامله مبلغ قابل‌توجهی از معامله‌گر می‌گیرد – معامله‌گران با تجربه کمتر با این نوع کارگزاران معامله می‌کنند. . در نهایت، معامله گران بی تجربه بیشتر در مورد مشکلات حساب های کوچک خود می نویسند و ممکن است از از دست دادن اولین سپرده 50 تا 200 دلاری خود شکایت کنند. معامله گران با تجربه تر احتمالاً حساب های بزرگ تری باز می کنند و مبالغ بیشتری را معامله می کنند.

چگونه به عنوان یک معامله گر فارکس از خود محافظت کنید

چند نکته مهم وجود دارد که قبل از ورود به معامله باید به خاطر بسپارید. قبل از سرمایه گذاری مطمئن شوید که چاپ دقیق آن را بخوانید – و محدودیت های آنچه یک کارگزار ارائه می دهد را درک کنید. کارگزار قرار است چه کارمزد یا اسپردی را در معامله دریافت کند؟ آیا هیچ گونه هزینه یا کارمزد پنهانی مانند هزینه های تسویه حساب، فیس سیم، هزینه های نگهداری حساب و غیره وجود دارد؟ معاملات خود را بررسی کنید تا زمان تاخیر برای اجرای سفارش را ببینید. زمانی که تصمیم به انحلال حساب خود می گیرید، مدت زمان دریافت پرداخت را بررسی کنید. اگر کارگزار شما به شما اجازه نمی دهد سرمایه گذاری های خود را فوراً خارج کنید، آن را یک هشدار در نظر بگیرید و با آنها سرمایه گذاری نکنید.

متأسفانه، کلاهبرداری های فارکس یک واقعیت است، بنابراین قبل از افتتاح حساب با یک کارگزار آنلاین فارکس، تحقیق کنید. با خواندن بررسی های آنلاین و انجمن های آنلاین کاربران، کارگزاری را پیدا کنید که برای شما مناسب است. مطمئن شوید که خود را در مورد شرایط و ضوابط تجارت کارگزاران آموزش داده اید – چاپ دقیق را بخوانید. اگر شک دارید با پشتیبانی مشتری کارگزار تماس بگیرید. اگر در تجارت آنلاین فارکس تازه کار هستید، قبل از معامله با پول واقعی یک حساب تمرینی باز کنید. اگر یک کلاهبرداری فارکس پیدا کردید، یک تجربه دقیق را به صورت آنلاین برای دیگران ارسال کنید تا بخوانند تا کسی دیگر نسوزد.

اخبار ارز دیجیتال، فارکس و بورس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 3 =

دکمه بازگشت به بالا