اخبار فارکس

چهار نوع مهم از شاخص های فارکس برای تجارت موفق فارکس

اگر مبتدی هستید که به تازگی وارد تجارت فارکس شده اید و به این امید که پول زیادی کسب کنید، ابتدا باید انواع مختلف اندیکاتورهای فنی فارکس و کاربرد آنها را بدانید. اگر شما یک معامله گر باتجربه هستید، باید ترکیب مناسبی از اندیکاتورهای فارکس را بدانید که می تواند به شما کمک کند تا در کسب و کار فارکس به دست آورید. چهار نوع اندیکاتور وجود دارد که معمولاً توسط معامله گران مورد استفاده قرار می گیرد که شامل اندیکاتورهای Momentum، روند، حجم و نوسان است.

شاخص های حرکت

مومنتوم را نشانگرهای قدرت نیز می نامند و سرعت تغییرات قیمت را در یک دوره زمانی ثبت می کنند. آنها مانند نوسانگرهایی هستند که می توانند نشان دهند که آیا بازار فارکس در شرایط فروش بیش از حد یا بیش از خرید قرار دارد. اگر به منطقه بیش از حد خرید شده برسند، به این معنی است که احتمالات زیادی برای کاهش قیمت وجود دارد و اگر به منطقه فروش بیش از حد برسند، به این معنی است که احتمال افزایش قیمت ها بیشتر است. برخی از اندیکاتورهای نوسانی معروف عبارتند از: شاخص کانال کالا (CCI)، شاخص قدرت نسبی (RSI)، حرکت حرکتی و اندیکاتورهای تصادفی.

شاخص های روند:

به شاخص های روند، شاخص های جهت دار نیز گفته می شود. باید این واقعیت را به خاطر داشته باشید که ترند بهترین دوست شماست و باید در جهت روند معامله کنید. روند فارکس می تواند به دیدگاه معامله گران بستگی داشته باشد و معانی مختلفی دارد. Trend به معامله گران فارکس کمک می کند تا شروع و پایان یک روند بازار را شناسایی کنند. اندیکاتورهای روند مختلفی مانند SAR سهموی، شاخص میانگین متحرک، نشانگر واگرایی میانگین متحرک و غیره وجود دارد. این اندیکاتورها به شما کمک می کنند تا بدانید روند شروع یا توقف چه زمانی است.

شاخص های حجم:

اندیکاتورهای حجم برای نشان دادن حجم معاملاتی که انجام می شود استفاده می شود و در تأیید جهت روند، شکست یا معکوس مفید است. حرکت قیمت زمانی افزایش می یابد که حجم معاملات افزایش یابد و حجم پایین می تواند نشان دهنده معکوس شدن در معاملات فارکس باشد. اگر جفت ارز در محدوده باریک معامله شود و به حجم بالایی برسد، نشان دهنده شکست است. برخی از شاخص های رایج حجم عبارتند از: شاخص جریان پول، حجم تعادل، سهولت حرکت، جریان پول، شاخص تقاضا.

شاخص های نوسانات

به آنها شاخص های باند نیز می گویند. تغییر در نوسانات باعث تغییر قیمت می شود. از این رو با دیدن محدوده های قیمتی متوجه می شویم که بازار فارکس چقدر فعال است. اگر تغییرات خوبی در تغییرات قیمت وجود داشته باشد که نشان می دهد بازار فارکس فعال است، وارد معامله خواهید شد. برخی از شاخص های رایج نوسانات عبارتند از اندیکاتورهای پاکت، نشانگر میانگین حقیقت، باندهای بولینگر و غیره.

اخبار ارز دیجیتال، فارکس و بورس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × چهار =

دکمه بازگشت به بالا