اخبار فارکس

چهار اشتباه رایج در تحلیل تکنیکال فارکس که معامله گران باید از آن اجتناب کنند

تحلیل تکنیکال فارکس در صورت استفاده صحیح می تواند به سود بسیار خوبی کمک کند. اگر نمودارهای فارکس را مشاهده کنید، می توانید متوجه شوید که روندها به طور مکرر تکرار می شوند و می توانید با مشاهده این روندها سود ببرید. اما خیلی آسان نیست و بیش از 95 درصد از معامله گران به دلیل برخی اشتباهات رایج در تحلیل تکنیکال ضرر می کنند که باید سعی کنید از آنها اجتناب کنید.

1. نمودارهای فارکس نمی توانند آینده را پیش بینی کنند

بسیاری از معامله گران فارکس امیدوارند که بتوانند قیمت ارزهای آتی را با تحلیل تکنیکال فارکس تخمین بزنند که درست نیست. اگر تجزیه و تحلیل تکنیکال به تنهایی بتواند آینده را پیش بینی کند، آنگاه هر سازمانی قیمت فردا را خود امروز خواهد دانست که به این معنی است که همه می توانند سود ببرند. حرکت قیمت ارز به دلیل اختلاف نظر بین افراد مختلف صورت می‌گیرد و اگر نظر همه یکسان باشد، هیچ حرکتی در قیمت‌ها وجود نخواهد داشت.

چندین نظریه مانند نظریه موج الیوت و برخی سیستم های معاملات ارزی وجود دارد که بر اساس دنباله اعداد فیبوناچی ایجاد شده اند که ادعا می کنند قیمت ارز را می توان دقیقاً پیش بینی کرد که درست نیست.

2. استفاده از بازه های زمانی بسیار کوتاه

معامله بر اساس شانس و شانس است و صرفاً علمی نیست. تحلیل تکنیکال برای معامله با شانس بهتر انجام می شود که برای آن به تاریخ دقیق و معتبر نیاز دارید. معمولاً به داده های چند ماهه یا حداقل چند هفته ای نیاز خواهید داشت.

بسیاری از معامله گران در گرفتن نتایج از داده های روزانه اشتباه می کنند و شانس آنها را پیش بینی می کنند که بسیار احمقانه است. معامله گران تازه کار با معاملات روزانه شروع می کنند و ضررهای زیادی را متحمل می شوند. شما باید استراتژی های معاملاتی خود را تنها با پیروی از روندهای بلند مدت پایه گذاری کنید. معاملات روزانه روش خوبی برای معامله نیست و می تواند منجر به ضرر شود.

3. عدم استفاده از اندیکاتورهای تایید

بسیاری از معامله‌گران فارکس که از تحلیل تکنیکال استفاده می‌کنند، علاقه‌مند به خرید به حمایت، فروش در سطوح مقاومت با این انتظار هستند که آن را حفظ کند. اما این روش خوبی نیست زیرا شما سعی می کنید قیمت های بازار را با حدس زدن پیش بینی کنید.

اما برای زمان بندی ورود و خروج خود به معامله گران باید از اندیکاتورهای مومنتوم استفاده کنید تا بتوانید نرخ تغییرات قیمت را پیش بینی کنید. اگر به مقاومت بفروشید، فقط زمانی می توانید این کار را انجام دهید که شتاب قیمت به زیر سطح حمایت برسد تا شانس شما بهتر شود. اگر از شاخص‌های حرکت استفاده نمی‌کنید، پس شانس شما خوب نیست و ممکن است با ضرر مواجه شوید.

4. استفاده از شاخص های فنی زیاد:

بسیاری از معامله گران فارکس امیدوارند که اگر از اندیکاتورهای زیادی استفاده کنند، می توانند سود خوبی داشته باشند، اما استفاده از بیش از چهار اندیکاتور صرفاً هدر می رود. سیستم‌های معاملاتی ساده و استراتژی‌های معاملاتی به خوبی کار می‌کنند و به شما کمک می‌کنند روند قیمت‌ها را شناسایی کنید، سطوح حمایت و مقاومت و برخی از شاخص‌های حرکت مانند شاخص قدرت نسبی یا اندیکاتورهای تصادفی را درک کنید. با استفاده از چنین اندیکاتورهایی می توانید مهارت های معاملاتی خود را بهبود بخشیده و سود بهتری به دست آورید.

اخبار ارز دیجیتال، فارکس و بورس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + 7 =

دکمه بازگشت به بالا