اخبار فارکس

پیپ های معاملاتی فارکس برای Peeps

هنگام معاملات فارکس، پیپ ها برای معاملات روزانه حیاتی هستند. پس آنها چه هستند؟ امتیازهای بهره قیمت یا بیشتر به عنوان پیپ شناخته می شوند، اغلب در حوالی ارزهای معاملاتی روزانه مشاهده می شوند. این نمایشی است که قیمت یک ارز خاص بر اساس کوچکترین نوسان آن تفسیر می شود.

دو نوع پیپ معاملاتی فارکس وجود دارد. یکی مقدار پیپ استاتیک و دیگری مقدار پیپ متغیر است. ارزش پیپ ثابت جایی است که سایر ارزهای شهردار غیر از دلار آمریکا به عنوان ارز پایه معامله می شوند. و ارزش نسبت به دلار ثابت است. بر اساس ارزش پیپ متغیر جایی است که دلار آمریکا واحد پول شهردار است یا ارز مظنه در ارز پایه غالب معامله می شود. برای هر دو پیپ، کلید همیشه جاری ترین نرخ ارز است.

برای اینکه بتوان پیپ های معاملات فارکس را تعیین کرد، باید بتوان ارزش را بر اساس نرخ فعلی ارز برای یک ارز خاص محاسبه کرد. ارزش پیپ کاملاً به مقدار لات یا قرارداد معامله بستگی دارد. رایج ترین اندازه قرارداد فروخته شده توسط کارگزاران فارکس حدود صد هزار واحد است. در یک پیپ با ارزش ثابت، 1 پیپ برابر با 0.0001 ارز معامله شده است که برای آن دلار آمریکا است.

برای اینکه بتوان ارزش آن را بدست آورد، ابتدا باید بتوان نرخ مبادله ارز شهردار را در برابر دلار آمریکا تعیین کرد و سپس در واحد پولی که در رقم چهارم اعشار نقل شده ضرب شود. از طرف دیگر، مقدار پیپ متغیر یک واحد پیپ معادل 1000 است و بر ارزش نرخ مبادله ارز مورد معامله تقسیم می شود.

اخبار ارز دیجیتال، فارکس و بورس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − سه =

دکمه بازگشت به بالا