اخبار فارکس

ویژگی های شخصیتی متداول معامله گران موفق فارکس

معامله گران مبتدی اغلب از خود می پرسند که آیا ویژگی های شخصیتی مشترکی وجود دارد که برای تبدیل شدن به معامله گران ثروتمند و موفق فارکس ضروری است. اول از همه، شما باید یاد بگیرید که اگر اینجا هستید تا به هر راه میانبر و هر فرمول جادویی برای میلیونر شدن یک شبه دست پیدا کنید، پس دوست من، باید چیز دیگری را جستجو کنید. شما فقط صفحه اشتباهی دارید اما اگر واقعاً می خواهید در مورد برخی از ویژگی های شخصیتی مشترک همه معامله گران موفق فارکس بیاموزید، در اینجا اطلاعات مفیدی وجود دارد. اگر واقعاً برنامه بلندمدت معاملاتی دارید، باید سعی کنید این ویژگی ها را در شخصیت خود توسعه دهید. این ویژگی های شخصیتی رایج عبارتند از:

1-دانش مبانی:

اول از همه، شما باید اصول تجارت فارکس را داشته باشید. شما باید اطلاعات کاملی از افتتاح حساب، کسب سود تا درک استراتژی های مختلف معاملاتی داشته باشید. تجارت بدون درک اصول آن درست مانند پریدن از هواپیما بدون پوشیدن چتر نجات است. بله بدون شک این خودکشی عمدی است. من مطمئن هستم که نمی خواهید با پریدن کورکورانه پول پس انداز شده خود را از دست بدهید.

2- صبر و استقامت:

صبر و پشتکار یکی دیگر از ویژگی های ضروری است که به شما کمک می کند تا با سناریوی دائماً در حال تغییر معاملات مقابله کنید. شما باید به رویای خود پایبند باشید و به راحتی تسلیم نشوید. برای ایجاد یک نمونه کار قابل اعتماد باید پشتکار داشته باشید.

3- مدیریت ریسک:

در حین به خطر انداختن پول خود منطقی باشید. شما نمی توانید همه را در یک مرحله شرط بندی کنید. صبورانه فکر کنید و قوانین مدیریت ریسک موثر را دنبال کنید. مانند تمام مشاغل دیگر، مدیریت ریسک در معاملات فارکس نیز اهمیت زیادی دارد. برای اینکه بتوانید مبالغ هنگفتی را به خطر بیندازید، به تجربه زیادی نیاز دارد. بنابراین شما نباید توسط بازار وسوسه شوید. فراموش نکنید، می تواند پول شما را ببلعد. در یک معامله نباید بیش از 2% ریسک کنید.

4-شجاعت و کنترل بر احساسات:

باید بدانید که نمی توانید بازار را مطابق میل خود شکل دهید. بلکه باید خود را با وضعیت فعلی بازار فارکس وفق دهید. تجارت فارکس یک بازی ذهنی است. شما باید ترس از دست دادن، نگرانی، اضطراب، طمع، هیجان بیش از حد و افسردگی خود را شکست دهید تا به یک معامله گر حرفه ای تبدیل شوید. بنابراین برای گرفتن تصمیمات به موقع و سودمند به شجاعت زیادی نیاز دارید. یک تاخیر جزئی اغلب می تواند هزینه زیادی برای شما داشته باشد. پس تحت تأثیر احساسات خود قرار نگیرید. کنترل احساسات خود در هنگام معامله در فارکس، قطعا کلید موفقیت است.

اخبار ارز دیجیتال، فارکس و بورس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × چهار =

دکمه بازگشت به بالا