اخبار فارکس

نمودار فارکس – از تحلیل بنیادی و تحلیل تکنیکال برای برنده شدن در معاملات استفاده کنید

دو نوع تحلیل در بازار فارکس وجود دارد – تحلیل تکنیکال و تحلیل بنیادی. هر دو نوع تجزیه و تحلیل منجر به پیش بینی نمودارهای متفاوتی می شود. بسیاری از معامله گران تمایل دارند تنها به یک نوع تحلیل پایبند باشند و ممکن است تعداد مناسبی از معاملات را برنده شوند. با این حال، با درک نحوه تعامل هر دو نوع تجزیه و تحلیل، درصد تجارت برنده خود را به میزان قابل توجهی افزایش می دهید.

تحلیل بنیادی به داده های اقتصادی، سیاسی و اجتماعی می پردازد که بر قدرت یک ارز تأثیر می گذارد، در حالی که تحلیل تکنیکال به طور خاص با حرکات قیمت ارز سر و کار دارد. معامله‌گران فنی برای پیش‌بینی حرکت‌های آتی قیمت ارز به نمودار روندها تکیه می‌کنند در حالی که معامله‌گران بنیادی تصمیمات خود را بر اساس گزارش‌های خبری منتشر شده توسط دولت‌ها و غیره می‌گیرند.

هر دو سبک معاملاتی می‌توانند موثر باشند، اگرچه برای به حداکثر رساندن فرصت‌های معاملاتی، یک معامله‌گر موفق فارکس باید هم روند نمودارهای فارکس را درک کند و هم اینکه گزارش‌های خبری چگونه می‌توانند بر حرکت ارز از روندها تأثیر بگذارند. این پیچیده به نظر می رسد و بسیاری از معامله گران ترجیح می دهند به یک سبک تجارت پایبند باشند… شاید به همین دلیل است که 95٪ معامله گران فارکس پول خود را از دست می دهند یا شاید این یک تصادف باشد.

به عنوان مثال، اگر تنها بر تحلیل تکنیکال تکیه می کنید و اندیکاتور معاملاتی مورد علاقه شما شروع یک روند پایه را مشخص کرده است، مطمئن هستید که این یک فرصت معاملاتی عالی است و به سرعت وارد معامله می شوید. با این حال، مدت کوتاهی پس از انجام معامله، یک افت ناگهانی 40 پیپ وجود دارد و شما به رقم استاپ ضرر خود می رسید. سر خود را می خارید و متحیر می شوید که چرا سقوط ناگهانی را تجربه کرد.

اگر در آن روز گزارش‌های خبری فارکس را رصد می‌کردید، کاملاً متوجه می‌شدید که به‌تازگی اعلام کردید که نرخ‌های بهره کاهش یافته است. شما با نادیده گرفتن تحلیل بنیادی مقدار قابل توجهی از پول را از دست می دادید و به دلیل اتکای بیش از حد به تحلیل تکنیکال مقصر می شدید.

اخلاقیات داستان درک کامل نمودارهای فارکس است. شما باید هم تحلیل بنیادی و هم تحلیل تکنیکال را بررسی کنید. اگر به روبات‌های معاملاتی فارکس خودکار تکیه می‌کنید، بدانید که چه نوع تحلیل‌های بنیادی بر جفت ارزهای مورد معامله شما تأثیر می‌گذارد، بسیار مهم‌تر است، زیرا آنها عمدتاً برای شناسایی روندها از طریق تحلیل تکنیکی پیکربندی شده‌اند.

ربات‌های معامله گر فارکس خودکار می‌توانند اهداف بسیار مفیدی داشته باشند، اگر عاقلانه از آنها استفاده کنید و بدانید چه زمانی باید کنترل را به دست بگیرید. مطمئناً امروزه تعداد زیادی ربات معامله گر در دسترس هستند و من در حال ارزیابی برخی از آنها هستم تا ببینم آیا می توانند سبک معاملاتی ترجیحی من را تکمیل کنند یا خیر.

اخبار ارز دیجیتال، فارکس و بورس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 4 =

دکمه بازگشت به بالا