اخبار فارکس

معایب تجمع فارکس

تجمیع فارکس هنوز یک فناوری نوپا است. با استفاده از پردازش رویداد پیچیده و پردازش رویداد جریانی، این فناوری پیشرفت چشمگیری داشته است. با این حال، هنوز تعدادی از چالش ها و مسائل وجود دارد که باید از نقطه نظر پیاده سازی در درجه اول به دلیل ماهیت بازار فارکس مورد توجه قرار گیرد. بخش زیر به برخی از معایب و چالش های به کارگیری یک جمع کننده فارکس می پردازد.

برخی از این موارد تا حدی به دلیل ماهیت بازار FX مانند “ضربه های متعدد” و “سراب نقدینگی” است که منجر به کاهش نسبت موفقیت مشتریان در معاملات خود می شود.

ادغام سیستم ها و فناوری های مختلف
برای ارائه اطلاعات در قالب تجمیع، تجمیع کنندگان باید با روش های مختلف ارائه داده ها توسط منابع نقدینگی مختلف سر و کار داشته باشند. برخی از منابع داده ها را در قالب استاندارد صنعتی FIX و برخی دیگر آن را در قالب باینری اختصاصی ارائه می کنند. در حالی که برخی از منابع یک دفترچه سفارشات سطح دو را ارائه می دهند که سفارشات زنده ای را نشان می دهد که یک معامله گر می تواند با آنها معامله کند، برخی دیگر بر روی یک سیستم RFQ کار می کنند. جمع‌آوری داده‌ها از منابع نقدینگی RFQ که به طور مداوم اطلاعات را جریان می‌دهند، نسبتاً آسان‌تر است. با این حال، منابع RFQ که داده‌ها را به صورت بلادرنگ جریان نمی‌دهند، جمع‌آورنده‌ها با چالش به‌روزرسانی اطلاعات بر اساس زمان واقعی مواجه می‌شوند، زیرا درخواست برای نقل‌قول باید هر چند دقیقه یک‌بار قرار داده شود. بنابراین اطمینان از اتصال به همه مکان‌ها بزرگترین چالش برای Aggregators است. کارشناسان پیشنهاد می‌کنند که کلید دستیابی به این اتصال، ایجاد و حفظ روابط با مکان‌ها به جای هرگونه جادوگری فنی یا تکنولوژیکی است.

مسائل مربوط به پیاده سازی و تاخیر
چندین شرکت تجاری سمت خرید در حال تجدید نظر در رویکرد خود برای استفاده از خدمات تجمیع پس از دستیابی به مزایایی که انتظار داشتند، هستند. این ممکن است در درجه اول به دلیل نگرش بسیاری از شرکت‌کنندگان باشد که انتظار دسترسی یک‌جانبه به هر منبع نقدینگی موجود را دارند تا اینکه نگاهی انتخابی‌تر به تجمیع و منابع و مکان‌های موجود در استراتژی معاملاتی خود داشته باشند. عدم تمرکز استراتژیک بر اثربخشی تجمیع تأثیر می گذارد. علاوه بر چالش‌هایی که در پیاده‌سازی و روش تحویل وجود دارد، Aggregators همچنین با یک مسئله مهم دیگر در تأخیر در تحویل داده‌ها مواجه هستند. به عبارت دیگر، در حالی که فناوری بسیار خوب است، کاربرد آن نیاز به بازنگری دارد. کارشناسان پیشنهاد می کنند که خدمات تجمیع خالص به تنهایی یک راه حل ناقص است و معامله گران الگوریتمی می توانند خدمات تجمیع را در استراتژی های خود تعبیه کنند تا در زمان و هزینه اجرای ارزشمند صرفه جویی کنند.

سراب نقدینگی
در حالی که تجمیع نقدینگی به ویژه برای معامله گران طرف خرید سودمند است، می تواند معکوس نیز باشد. بانک‌هایی که در فارکس معامله می‌کنند معمولاً قیمت یکسانی را در چندین پورتال و سایت‌های تجارت الکترونیکی نشان می‌دهند، بنابراین سطح خاصی از تکرار ایجاد می‌کنند. بنابراین نقدینگی نمایش داده شده توسط تجمیع کننده ممکن است نقدینگی واقعی نباشد.

برای اطلاعات بیشتر لطفا به http://understandingbasicsoffinance.blogspot.com/2009/10/disadvantages-of-forex-aggregation.html

اخبار ارز دیجیتال، فارکس و بورس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 7 =

دکمه بازگشت به بالا