اخبار فارکس

معاملات نقطه ای طلا در فارکس می تواند بسیار سودآور باشد

آیا تا به حال یک حلقه طلا به نشانه عشق واقعی خود به دوست خود هدیه داده اید؟ طلا گرانبهاترین فلز از آغاز تمدن بوده است. هنوز هم به عنوان ارز نهایی و ذخیره نهایی ارزش در زمان عدم اطمینان سیاسی در نظر گرفته می شود. در ده سال گذشته، بازار طلا در یک روند صعودی غیرمذهبی قرار دارد و قیمت‌های نقدی اخیراً از سد تاریخی 1200 دلار در هر اونس تروی عبور کرده است. پس از آن یک اصلاح صورت گرفت و قیمت ها به حدود 1100 دلار در هر اونس کاهش یافت، اما انتظار می رود این روند صعودی برای مدتی ادامه یابد.

در دهه گذشته، بسیاری از سرمایه گذاران پس از سقوط تاریخی در بازار سهام به سمت فارکس روی آوردند. بسیاری از سرمایه گذاران کوچک بیش از 60 تا 70 درصد از حساب های پس انداز خود را در سقوط بازار سهام از دست دادند. اکنون، فارکس یک فرصت عالی برای کسب درآمد است. گفته می شود که تجارت فارکس در این دهه میلیونرهای زیادی را به همراه خواهد داشت.

بسیاری از مردم این را نمی دانند که شما می توانید طلا را در فارکس نیز معامله کنید. بسیاری از پلتفرم‌های کارگزار فارکس که برای تجارت فارکس استفاده می‌کنید، امکان معامله طلا و نقره در برابر دلار آمریکا (USD) را از همان پلتفرم می‌دهند. هر دوی این فلزات گرانبها تقاضای بالایی در بخش صنعت دارند و با رهایی اقتصاد جهانی از رکود، انتظار می‌رود که با افزایش تولید صنعتی و شروع دوباره خرید مصرف‌کنندگان، قیمت طلا و نقره به شدت افزایش یابد. وقتی یک جفت ارز را معامله می کنید، روی یک ارز لانگ و بر روی ارز دیگر کوتاه می شوید. به عبارت دیگر، شما به سادگی یکی را می خرید و دیگری را می فروشید.

در صورت معامله طلای لحظه ای در فارکس، شما یک اونس طلا را در بازار نقدی در برابر دلار آمریکا (USD) معامله می کنید. بنابراین درست مانند زمانی که شما یک جفت ارز را معامله می کنید، زمانی که طلا را در فارکس معامله می کنید، در مقابل دلار آمریکا یک موقعیت خرید یا یک موقعیت کوتاه یا خرید دارید. جفت ارزهای زیادی وجود دارد که می توانید آنها را معامله کنید مانند GBPUSD، EURUSD، UADUSD، NZDUSD، JPYUSD. معاملات نقطه ای طلا در فارکس تقریباً مشابه است با طلا که جایگزین یک ارز در جفت می شود و ارز دیگر همیشه USD است.

بنابراین، در معاملات لحظه ای طلا در فارکس، شما در حال معامله یک اونس تروی طلا در برابر دلار هستید. جالب توجه است که نماد این نیز XAUUSD است که XAU نشان دهنده یک اونس طلا است. حال، فرض کنید مظنه قیمت در بازار نقدی 1100 دلار آمریکا باشد. این بدان معناست که یک اونس تروی طلا در بازار نقدی در حال حاضر برابر با 1100 دلار آمریکا است.

درست مانند هر بازار مالی دیگری، مظنه قیمت در بازار نقدی طلا دارای یک اسپرد پیشنهادی/فروشی است. بنابراین اگر مظنه قیمت 1110/1115 باشد، به این معنی است که شما می توانید یک اونس تروی طلا را در بازار نقدی به قیمت 1110 دلار بفروشید و یک اونس تروی طلا را با قیمت 1115 دلار بخرید، به این معنی که زمانی که باید به ازای هر اونس تروی اسپرد 5 دلار بپردازید. معامله طلا در بازار نقدی. معاملات نقطه ای طلا در فارکس یک بازار سریع در حال حرکت است و اسپرد در طول روز تغییر می کند.

اکنون یک لات استاندارد در معاملات ارز برابر با 100000 دلار است. اما در مورد طلا در فارکس، لات استاندارد برابر با 10 اونس تروی طلا است. بنابراین، اگر قیمت پیشنهادی را 1112/1117 پیدا کردید و علاقه مند به ادامه کار هستید. در این صورت باید 1 لات طلا بخرید که معادل 11170 دلار است. بازار نقطه ای طلا یک بازار در حال حرکت است و قیمت ها همچنان در حال تغییر هستند. بنابراین، فرض کنید فقط پس از 60 دقیقه، نقل قول را 1120/1126 می بینید. شما یک سود می بینید و تصمیم می گیرید با قیمت 11200 دلار از فروش خارج شوید و 30 دلار سود کنید. حال اگر از اهرم استفاده می‌کردید، برای کسب سود 30 دلاری تنها در 60 دقیقه به سرمایه اولیه بسیار کمتری نیاز داشتید.

طلا به عنوان ضد دلار نیز شناخته می شود. این بدان معنی است که آنها یک همبستگی معکوس بین طلا و دلار است. این رابطه معکوس می تواند به شما کمک کند تا موقعیت های خود را در سایر جفت ارزها حفظ کنید.

اخبار ارز دیجیتال، فارکس و بورس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + 2 =

دکمه بازگشت به بالا