اخبار فارکس

مزایا و معایب استفاده از تحلیل تکنیکال و بنیادی در فارکس

اساساً 2 روش اصلی وجود دارد که معامله گران فارکس از آنها برای تجزیه و تحلیل بازار استفاده می کنند. آنها تحلیل تکنیکال و بنیادی هستند. تحلیلگران فنی محض خواهند گفت که معامله بر روی اخبار غیرممکن است، زیرا بازار بسیار سریع حرکت می کند و هر خبری که وجود دارد نمودارها به شما نیز خواهند گفت. از سوی دیگر اصولگرایان خواهند گفت که فقط اخبار بازار را به حرکت در می آورد. شاخص های فنی همیشه دنبال کننده هستند. پس از چه روش هایی استفاده کنیم؟ برای فهمیدن این موضوع، اجازه دهید مزایا و معایب هر دوی این روش ها را بررسی کنیم.

تحلیل فنی
تجزیه و تحلیل فنی شامل ردیابی حرکت های گذشته قیمت ارز و استفاده از شاخص هایی برای کمک به شناسایی جهتی است که قیمت فعلی ممکن است در حرکت باشد. این تحلیل می تواند به صورت دستی یا خودکار انجام شود. تحت سیستم خودکار معامله گران از نرم افزار (مشاور خبره) یا ربات برای کمک به یافتن معاملات و شناسایی نقاط ورود و خروج استفاده می کنند. معامله گران فنی معتقدند که تمام اطلاعات مورد نیاز برای انجام معامله در نمودارها موجود است.

تحلیل بنیادی
تجزیه و تحلیل بنیادی بر عوامل اساسی اقتصادی، مالی و سیاسی برای تعیین جهت قیمت یک ارز متمرکز است. معامله گران بنیادی معتقد بودند که حرکت ارزها، خواه قوی تر یا ضعیف تر شود، با قدرت اقتصاد، موقعیت های مالی و سیاسی مرتبط است. از این رو گزارش ها و اخبار بنیادی برای آنها مهم است. اخبار و گزارش هایی مانند نرخ بهره، اشتغال، تراز تجاری و تولید ناخالص داخلی از اهمیت بالایی برخوردار هستند. سایر اطلاعات مانند خرده فروشی، کالاهای بادوام، فروش خانه و ISM نیز بر حرکت قیمت تأثیر خواهند گذاشت.

تحلیل فنی

مزایای
– به ارائه نقطه ورود و خروج خاص برای معامله گران در طول معاملات کمک می کند.
-نمودار می تواند راهی آسان برای شناسایی سریع روندها برای همه فراهم کند. این امکان پذیر است زیرا همان داده ها توسط میلیون ها معامله گر نیز مشاهده می شود، در نتیجه اگر تعداد زیادی از معامله گران فارکس همین کار را انجام دهند، این به طور بالقوه یک پیشگویی خود تحقق بخشی برای تقویت بیشتر روندها ایجاد می کند.
بر روی نمودارها و شاخص ها تمرکز می کند. این بدون شک ساده ترین و دقیق ترین روشی است که تاکنون توسط بسیاری از معامله گران استفاده شده است.
-نمودارها و ابزارها همچنین گاهی اوقات می توانند به این نکته کمک کنند که یک روند در حال شروع یا پایان است. از این رو به معامله گران کمک کنید تا سود خود را برنامه ریزی کنند و زیان را با دقت بیشتری متوقف کنند.

معایب
-اگر بسیاری از معامله گران توقف های خود را در اطراف همان مناطق قرار دهند، این می تواند باعث معکوس شدن حرکت قیمت شود، زیرا به طور بالقوه می تواند به بازیگران بزرگتر در بازار اجازه دهد تا عمداً این توقف ها را آغاز کنند.
-ابزار مورد استفاده اساساً شاخص های عقب مانده هستند. تکیه کامل بر این فرض که قیمت و روند فعلی قیمت‌های آینده را پیش‌بینی می‌کنند، می‌تواند خطرناک باشد. آنها اغلب انجام می دهند، اما نه لزوما.
-تکیه کامل به نمودارها به این معنی است که شما نمی توانید سیگنال های دیگری را دریافت کنید که به طور بالقوه ممکن است روند را تغییر دهد.

تحلیل بنیادی

مزایای
-تحلیل بنیادی دانش و درک ما را از بازار جهانی افزایش می دهد. از این رو به ما کمک کنید تا تصویر واضح تری از سلامت عمومی اقتصاد جهانی داشته باشیم.
– می‌توانیم از تحلیل بنیادی برای توضیح برخی از حرکت‌های غیرمنتظره قیمت‌ها استفاده کنیم. از این رو بدانید چه چیزی باعث افزایش یا کاهش قیمت می شود.
– انتشار اخبار مهم زمانی می تواند حرکت بزرگ قیمت را تحریک کند، زمانی که تفاوت زیادی بین انتظارات و نتایج واقعی وجود دارد. اگر بتوانید این حرکت قیمت را پیش‌بینی و ثبت کنید، می‌تواند بسیار سودآور باشد.
-تحلیل بنیاد بهتر است برای پیش‌بینی حرکت بلندمدت نرخ ارز استفاده شود.

معایب
-اطلاعات آنقدر زیاد است که به راحتی می توان گیج شد.
-استفاده از همه این اطلاعات برای مشخص کردن یک نقطه ورود یا خروج خاص برای تجارت بسیار دشوار است.
– گاهی اوقات انتشار اخبار کوتاه مدت ممکن است یک سیگنال نادرست ارائه دهد و معامله گر را برای باز کردن یک معامله گمراه کند. این سیگنال اغلب یک واکنش تند و سریع زانو در بازار ایجاد می کند.
-گاهی ممکن است اطلاعات یا اخبار منتشر شده قبلاً در بازار قیمت گذاری شده باشد. از این رو، اطلاعات تأثیر قابل توجهی بر حرکت قیمت ندارد.
– نیاز به فردی با حداقل دانش اولیه از پیشینه اقتصادی دارد.
– انتشار اخبار گاهی اوقات می تواند حرکت چشمگیر و سریع قیمت یک جفت ارز را در جهت بالا و پایین ایجاد کند زیرا بازار فارکس سعی در هضم اخبار دارد. معامله گران بی تجربه ممکن است خود را در یک رشته زیان ببینند.

نتیجه
به نظر من، هیچ روش ایده‌آل یا بهترین روشی برای تجزیه و تحلیل فارکس وجود ندارد که نتایج 100% را همیشه تضمین کند. تجزیه و تحلیل فنی و نمودار به معامله گران کوتاه مدت کمک می کند تا تصمیمات خود را بگیرند، در حالی که معامله گران بلندمدت باید خود را در جریان آخرین اخبار اقتصادی و داده های مربوط به ارزهای کشوری که در آن معامله می کنند، باشند. توجه داشته باشید که این روش های تجزیه و تحلیل فقط هستند. ابزار. اگر به درستی استفاده شود، به طور کلی می تواند به شما کمک کند تا تجارت موثرتری داشته باشید. به همین دلیل است که اکثر معامله گران فارکس تمایل دارند از هر دو روش تحلیل برای تصمیم گیری معاملات استفاده کنند.

اخبار ارز دیجیتال، فارکس و بورس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − چهار =

دکمه بازگشت به بالا