اخبار فارکس

مدیریت پول در معاملات فارکس برای مبتدیان

دلیل اصلی تجارت فارکس چیست؟ برخی ممکن است بگویند، من شغل بدی دارم و تجارت فارکس به من زندگی با کیفیت و انعطاف پذیری بهتری ارائه می دهد، در حالی که برخی می گویند من برای پر کردن اوقات فراغت خود با فارکس معامله می کنم، اما در نهایت، تجارت فارکس برای کسب درآمد است. بنابراین، تجارت فارکس تماماً مربوط به کسب درآمد است و از این رو، مدیریت پول باید نقش مهمی در اینجا ایفا کند.

در معاملات فارکس، مدیریت پول در مورد کنترل جریان پول است. تجارت فارکس به عنوان یک سرمایه گذاری سوداگرانه در نظر گرفته می شود، بنابراین ریسک آن بالا است. ریسک بالا به معنای بازده بالا و همچنین ضرر زیاد است. به همین دلیل است که کارشناسان استراتژی هایی را برای کاهش ریسک و تبدیل ریسک ها به نفع معامله گران ایجاد یا طراحی کردند.

اولین سوالی که در مدیریت پول مطرح می شود این است که چقدر باید به عنوان سرمایه اولیه برای شروع معاملات فارکس اختصاص دهم؟ البته توصیه نمی‌شود که تمام پول حساب‌های پس‌انداز را مصرف کنید، چه رسد به گرفتن وام، برای شروع معامله در فارکس صرفنظر از اینکه معاملات فارکس چقدر سودآور است. در عوض، مبلغی را بودجه بندی کنید که به جیب شما آسیب نرساند. اگر قرار بود همه چیز در جهت نامطلوب پیش برود، این حداکثر ضرر است و نه بیشتر. تخصیص وجوه بیشتر از آنچه که می توانید به دست آورید منجر به معاملات پر استرس تری می شود زیرا ترس از دست دادن بر هدف یادگیری غالب است. با شروع ترس، حس عقلانیت و منطق به طور قابل توجهی کاهش می یابد و عجول بودن را فرا می گیرد. اینجاست که تصمیمات اشتباه در مبادی ورودی و خروجی در حین معاملات بیشتر گرفته می شد.

هدف خود را به‌جای اهداف غیرواقعی مانند انتظار درآمد هنگفت یک شبه، برای کسب سود دائمی تعیین کنید. یکی از اهداف اصلی در معاملات فارکس این است که بتوانیم در معاملات پس از معاملات زنده بمانیم و پس از چند معامله سرمایه را بسوزانیم. ثبات در کسب سود باعث ایجاد اعتماد و کنترل می شود.

همچنین بسیار مهم است که یاد بگیرید از برنده های خود محافظت کنید. اغلب اوقات، سقوط یک معامله گر به دلیل احساسات است. به عنوان مثال، پس از برنده شدن در یک معامله، خیلی هیجان زده و غیرمنطقی یا عجولانه معامله بازنده ای را انجام ندهید. همچنین دانستن میزان ضرر برای هر معامله ضروری است. ریسک کردن درصد کمی از سرمایه اولیه مناسب است. ریسک یک مقدار متوسط ​​به معامله‌گر امکان می‌دهد دوباره در حوزه معاملات باقی بماند، زیرا هدف به جای ضربه زدن به یک ظرف طلا، ثبات است.

اخبار ارز دیجیتال، فارکس و بورس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 12 =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا