اخبار فارکس

مبارزه با نبردهای بازار فارکس

درک حقایق کوچک در مورد بازار فارکس بیشتر چیزی است که برای یک معامله گر موفق لازم است. بسیاری از مردم از نقطه نظر بن بست، تجارت فارکس را کار سختی می دانند که فقط برای حرفه ای ها با سال ها تجربه در صنعت مالی انجام می شود – اما چیزهای بیشتری در این زمینه وجود دارد. چیزی که بسیاری نمی‌دانند این است که تقریباً هر کسی می‌تواند با ایده درست و تمرین درست ثروت زیادی از بازار فارکس به دست آورد.

درست است که نیاز به کار سخت و تجربه وجود دارد، اما این فقط جنبه ثانویه چیزی است که فرد برای موفقیت به عنوان یک معامله گر فارکس نیاز دارد. مردم به آسانی از حقایق اولیه که شالوده یک معامله گر موفق را تشکیل می دهند، چشم پوشی می کنند، و فکر می کنند که آنها ناچیز هستند در حالی که نیستند. یک وضعیت روانی پایدار یکی از عوامل اصلی است که تا کنون ثابت شده است که در تجارت موفقیت آمیز بسیار مهم است. نکته عجیب در مورد آن این است که هر کسی، اعم از معامله‌گران حرفه‌ای جدید یا باتجربه، می‌تواند قربانی آسیبی شود که ناشی از نداشتن ذهن سالم نسبت به تجارت فارکس است. صرف نظر از سوابق گذشته، تلاش مستمر لازم است تا در دنیای مبادلات ارز، سر خود را بالاتر از آب نگه داریم.

به سناریوی زیر نگاهی بیندازید

آقای الف در صنعت مالی به عنوان یک تحلیلگر و معامله گر حرفه ای با تجربه است. او با بسیاری از سازمان‌های مالی کار کرده است، در این فرآیند چیزهای زیادی یاد گرفته است و حتی تئوری‌های شگفت‌انگیزی را ایجاد کرده است که بهای نجیب را برای او به همراه داشته است. بدیهی است که او همیشه به شدت مورد توجه است و لیست انتظار طولانی از شرکت های مالی بزرگ وجود دارد که از او درخواست مشاوره و مشارکت دارند. آقای A در نهایت موافقت می کند که با یکی از شرکت های بزرگ به عنوان سرپرست تیم گروهی از متخصصان حرفه ای استثنایی مانند خودش کار کند و چشمان تمام دنیا به آنها دوخته شده بود تا ببینند که آنها چگونه خواهند بود. قطعاً از آقای الف و تیمش انتظار می رود که داستان سازمان را برای همیشه تغییر دهند. همه انتظار داشتند اکنون سوال این است که نتیجه چقدر خوب خواهد بود؟ وقتی آقای A و تیمش شرکت را به سمت نابودی هدایت می کنند، می توانید شگفتی را تصور کنید. بله، این شرکت در نتیجه محاسبات اشتباه تقویت شده توسط اهرم تعطیل شد.

آقای الف و تیمش چه مشکلی داشتند؟ تنها توضیح منطقی برای آن این است که آنها بیش از حد به دستاوردهای خود افتخار می کردند و به همین دلیل از نظر روانی به حدی آسیب دیدند که فکر می کردند همه چیز را می دانند. آنها احساس کردند که می توانند بازار فارکس را کنترل کنند، زیرا آنها یک گروه عالی از تحلیلگران هستند که با هم کار می کنند، احتمالا بهترین گروه از تحلیلگران در سراسر جهان. درست است که بی ثباتی روانی وجود دارد، و با معاملات فارکس خوب پیش نمی رود.

چگونه بر جنبه روانشناختی تجارت فارکس مسلط شویم

در ضمن این داستان واقعیه. این اتفاق برای شرکت تامین مالی LTCM رخ داد، و دنیای مالی می تواند از آن چیزهای زیادی یاد بگیرد، وقتی صحبت از تسلط بر احساسات در هنگام معامله در بازار فارکس می شود. در اینجا چند نکته برای کمک وجود دارد:

1. همیشه با اعتدال کار کنید:

همه تخم مرغ های خود را در یک سبد قرار ندهید. هرگز. همیشه فرصت‌های بهتری در آینده وجود خواهد داشت، بنابراین احساس اینکه “حالا هست یا هرگز” منطقی نیست. حرص و آز در صدر لیست مشکلاتی است که معامله گران فارکس با آن مواجه می شوند. مهم است که همیشه به دنبال سود باشید و به موفقیت مالی اهمیت دهید، اما نباید نیروی محرکه معامله گران باشد.

برای اطمینان از اینکه طمع غالب نمی شود، از رعایت دقیق نظم اطمینان حاصل کنید. معامله گران همیشه باید یاد بگیرند که همیشه به استراتژی های معاملاتی خود پایبند باشند. هر حرکت پیش بینی شده باید بر اساس اصولی باشد که با مطالعه دقیق بازار ایجاد شده است.

2. بدترین چیزی که ممکن است اتفاق بیفتد چیست؟

در زندگی شغلی هر معامله گر فارکس، زمان بلاتکلیفی فرا می رسد. هیچ کس نمی تواند بازار فارکس را کنترل کند و این دلیلی بیش از حد کافی برای ترس بسیاری است. مواقعی وجود دارد که یک معامله‌گر ممکن است در مسیر شکست قرار بگیرد، و به نظر می‌رسد که استراتژی آن چیزی نیست که باید باشد. خوب، این بازار فارکس است. هیچ کس کنترلی بر آن ندارد بهترین کاری که هر معامله‌گری می‌تواند انجام دهد این است که به برنامه پایبند باشد و بر اساس تحقیقات مناسب نسبت به نظر دیگران کمی ذهن باز داشته باشد. از بلاتکلیفی حتی در نقطه ترس باید بسیار پرهیز کرد.

برای جلوگیری از پیامدهای ترس از تجارت، معامله گران باید یاد بگیرند که به استراتژی پایبند باشند و از تصمیم گیری های تصادفی اجتناب کنند. همچنین، معامله گران باید از اعمال نفوذ نامعقول حساب های خود اجتناب کنند و در نتیجه ریسک زیادی را به همراه داشته باشند. همیشه در نظر داشته باشید که به همان اندازه که مایل به از دست دادن هستید، شرط بندی کنید.

3. بلند نشوید:

نکته ای که در مورد بالا رفتن وجود دارد این است که وضعیت ذهنی شما به شکلی غیرواقعی بالا می رود. معامله‌گری که در معاملات فارکس بالا می‌رود وسوسه می‌شود باور کند که فارکس بدون توجه به رویکردی که در پیش می‌گیرد، ثروت نامحدودی به او می‌دهد. حتی معامله گرانی که ممکن است تا به حال شکست در معاملات را تجربه نکرده باشند، نباید در این مورد هیجان زده یا سرخوش شوند. در بیشتر موارد، افرادی که در هنگام معامله در فارکس در حالت سرخوشی به سر می‌برند، در نهایت ناامید می‌شوند، زیرا اجازه می‌دهند احساسات قدرت استدلالشان را کور کند. اگر مدتی است که در مسیر برد بوده اید، مراقب باشید که فکر نکنید آنقدر در معاملات فارکس تسلط دارید که می توانید بدون استراتژی معامله کنید و همچنان نتایج خوبی کسب کنید. هر کسی که جرات انجام این کار را داشته باشد به سادگی بالاست. و محکوم به شکست در یک نقطه است.

همیشه این را در نظر داشته باشید که همه استراتژی ها بدون توجه به مدت زمانی که در معاملات کاملاً خوب عمل کرده اند دارای نقص هستند. بازار تغییر می کند، بنابراین استراتژی ها باید مطابق با تغییرات مورد نیاز تغییر کنند. یک معامله تنها زمانی می تواند موفق باشد که معامله گر برای مطالعه بازار وقت گذاشته باشد و اصول سودآور تجارت را به کار گرفته باشد، نه برعکس. مورد LTCM نمونه بسیار خوبی از این مورد است.

4. بهتر می شود:

باز هم، یک معامله تنها در صورتی می تواند موفقیت آمیز باشد که معامله گر وقت بگذارد تا بازار را مطالعه کند و اصول سودآور تجارت را اعمال کند. ممکن است چندین معامله را یکی پس از دیگری از دست بدهید. حتی برای بهترین معامله گران فارکس هم اتفاق می افتد که می تواند منجر به وحشت شود. با این حال، این دلیل کافی برای ترک کار نیست زیرا ممکن است بسیاری وسوسه شوند، بلکه معامله‌گر باید زمان لازم را برای مطالعه بازار و اعمال اصول صحیح بگذارد.

توجه داشته باشید که دوره های نوسان بازار بیش از هر عامل دیگری باعث وحشت می شود. نوسانات می تواند باعث شود که یک استراتژی صحیح بی فایده به نظر برسد، که درست است. استراتژی‌های تجارت در محیط بازار پرنوسان دقیقاً با شرایط غیر نوسان بازار یکسان نیست. برخی از معامله گران ترجیح می دهند به طور کامل از یک استراتژی متفاوت استفاده کنند یا در چنین مواقعی از معامله در بازار فارکس خودداری کنند.

نتیجه:

هیچ کس یک شبه بر چیزی مسلط نمی شود. نیاز به زمان، پشتکار و تمرین مداوم دارد. اما در دراز مدت، همه چیز سودآور است. بازار فارکس بزرگترین بازار در جهان است، همیشه جایی برای هر کسی وجود دارد که معامله کند و با رعایت اصول درست سود خوبی به دست آورد.

اخبار ارز دیجیتال، فارکس و بورس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 1 =

دکمه بازگشت به بالا