اخبار فارکس

فارکس – گزارش حقوق و دستمزد غیرکشاورزی را برای سودهای فوق العاده معامله کنید

بسیاری از سرمایه گذاران در بازار ارز خارجی (FOREX) فقط در زمان انتشار گزارش حقوق و دستمزد غیر کشاورزی ایالات متحده (NFP) یا در حوالی آن معامله می کنند. آنها توسط نوسانات ارزها – به ویژه جفت های اصلی دلار آمریکا – که در آن زمان رخ می دهد جذب می شوند. سرمایه‌گذارانی که برای فعالیت تجاری خود به این رویداد و سایر رویدادهای خبری مالی متکی هستند، معامله‌گران خبری نامیده می‌شوند. بسیاری دیگر، در حالی که شاید از روش‌های دیگر تجارت استفاده می‌کنند، مطمئناً NFP را در تقویم معاملاتی خود لحاظ می‌کنند. بیایید دریابیم که چرا بسیاری از معامله گران به این گزارش علاقه مند هستند.

NFP یک بار در ماه منتشر می شود، معمولاً در اولین جمعه ساعت 8:30 صبح به وقت نیویورک. گاهی اوقات، در دومین جمعه ماه به جای اولین، اما همیشه در همان ساعت روز منتشر می شود. وزارت کار ایالات متحده مسئول تنظیم و انتشار این گزارش است که تا رسیدن زمان رسمی انتشار مخفی نگه داشته می شود. این گزارش حاوی داده‌های مربوط به بیکاری در بخش‌های غیرکشاورزی اقتصاد ایالات متحده است. اتفاقاً سایر کشورهای صنعتی نیز ظاهری از این نوع گزارش ها را منتشر می کنند. به بیان ساده، اگر اعداد منتشر شده در NFP نشان دهنده یک تجدید نظر اساسی در برآوردهای قبلی باشد، احتمالاً واکنش بازار کاملاً مشخص خواهد بود.

واکنش به داده های پیش بینی شده NFP از سوی معامله گران در سراسر جهان، از نظر فعالیت خرید و فروش، عموماً باعث افزایش یا کاهش قیمت دلار آمریکا می شود. این معمولاً درست در لحظه ای که گزارش عمومی می شود اتفاق می افتد. گاهی اوقات، سنبله در اوایل رخ می دهد، یعنی در یک دقیقه بلافاصله قبل از انتشار ساعت 8:30 صبح. اگرچه کمتر اتفاق می افتد، اما همچنین مشاهده شده است که افزایش می تواند تا 15 یا 20 دقیقه پس از انتشار گزارش رخ دهد.

سایر گزارش‌های مالی عادی نیز می‌توانند قیمت ارز را تغییر دهند، اما در نتیجه به اندازه NFP چشمگیر یا پویا نیستند. در چند سال گذشته، دامنه حرکت قیمت دلار آمریکا در نتیجه NFP معمولا بین 50 تا 90 پیپ در یک جهت کلی بوده است. ردیابی مجدد، یعنی حرکت مجدد قیمت به سمت قیمت اصلی، اغلب فرصت های معاملاتی بیشتری را فراهم می کند. بسیاری از معامله گران بازدهی از 5 تا 20 درصد را تنها از این یک گزارش تجربه می کنند.

چرا NFP در توانایی خود در حرکت در بازار متمایز است؟ NFP توسط دولت ایالات متحده به عنوان یک بیانیه رسمی از آنچه اقتصاد ایالات متحده انجام می دهد منتشر می شود. بر اساس مفاد گزارش، سنجش سلامت کشور بر حسب وضعیت اشتغال آن بررسی شده است. بسیاری از محققان و بازرگانان به طور یکسان وضعیت اشتغال در یک کشور را به عنوان یک شاخص پیشرو برای چگونگی وضعیت اقتصادی آن کشور می دانند. اگر وضعیت اشتغال تیره و تار است، اقتصاد عمومی آن نیز باید بد باشد. یک اقتصاد ضعیف همیشه خبرهای بدی را برای واحد پول آن کشور مشخص می کند.

باید اذعان کرد و قدردانی کرد که دلار آمریکا همیشه علاقه زیادی را در میان معامله گران در سراسر جهان ایجاد کرده است. این ارز که به دلیل نقدینگی، ثبات نسبی و حمایت از بزرگترین اقتصاد جهان شناخته می شود (حداقل تا زمانی که چین رتبه اول را در سال 2026 به دست آورد)، اغلب به عنوان پرداخت برای کالاها و خدمات در سراسر جهان پذیرفته می شود. این امر حتی در جایی که واحد پول رسمی در یک حوزه قضایی خاص نیست، صادق است. این یکی از معدود ارزهای شناخته شده به عنوان “ارز سخت” در قلمرو مالی جهانی است. به عنوان یک بازیگر جهانی همیشه در کانون توجه قرار دارد.

اخیراً دلار آمریکا در مقایسه با سایر ارزها روند ضعیفی داشته است. بدون شک، رویدادهای جهانی از جمله دخالت ایالات متحده در عراق، پاکستان و افغانستان به دیدگاه ضعیف برخی در مورد ارزش دلار کمک کرده است. از سوی دیگر، برخی آن را فرصتی مناسب برای شرکت های بزرگ و کوچک آمریکایی برای صادرات کالا و خدمات به کشورهای دیگر می دانند. این ممکن است در بلندمدت منجر به افزایش ارزش دلار شود.

استراتژی‌های مختلفی برای بهره‌گیری از تمایل به افزایش قیمت‌های بازار در زمان انتشار اخبار NFP ابداع شده است. همانطور که انتظار می رود، برخی از استراتژی ها بهتر از سایرین کار می کنند. فروشندگان و برنامه نویسان بیشتر و بیشتری در حال توسعه و فروش نرم افزارهای خودکار به معامله گرانی هستند که علاقه مند به محیط پرسرعت پیرامون انتشار NFP هستند. رنج قیمتی چنین نرم افزاری می تواند از چند صد دلار تا چند هزار دلار باشد. البته، همانطور که بسیاری از معامله گران ثابت می کنند، تجارت دستی NFP همچنان می تواند با موفقیت انجام شود. صرف نظر از روش یا استراتژی، بسیاری در دنیای تجارت همچنان به NFP توجه می کنند و از انتشار آن به عنوان یکی از بزرگترین فرصت های منظم و تکراری برای تجارت در بازار فارکس استفاده می کنند.

اخبار ارز دیجیتال، فارکس و بورس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − ده =

دکمه بازگشت به بالا