اخبار فارکس

فارکس چیست؟

یکی از جذاب ترین بازارهای جهان در حال حاضر بازار ارز است. آنچه که مردم معمولاً آن را معامله با ارز، تجارت ارز یا مبادله فارکس می نامند در این بازار اتفاق می افتد.

در ساده ترین توضیح، بازار ارز محل داد و ستد ارزها است. این بازار در حال حاضر بزرگترین و نقدشونده ترین بازار در جهان است. میانگین حجم معاملات روزانه آن تقریباً پنج تریلیون دلار است. حتی اگر همه بازارهای سهام در جهان با هم ترکیب شوند، باز هم همه آن بازارها تحت الشعاع عظمت بازار فارکس قرار خواهند گرفت.

Fx، ارز خارجی یا مبادله ارز معمولاً با عنوان فارکس برچسب گذاری می شود. موسسات مالی بزرگ، سازمان ها، شرکت ها، بانک ها و سرمایه گذاران ثروتمند در تجارت فارکس متخصص هستند. آنها پتانسیل های تجاری بیشتری پیدا کرده اند که سایر سرمایه گذاری ها نمی توانند آنها را تامین کنند.

ارزها بسیار مهم هستند. اینها رسانه ای برای مبادله هستند و بدون آن مردم نمی توانند تجارت و تجارت کنند. اگر شخصی که در آمریکا زندگی می کند بخواهد محصولی را در اروپا بخرد، آن شخص باید برای انجام معامله به یورو پرداخت کند. آن شخص برای خرید آن محصول خاص باید به یورو پرداخت کند. توریستی که در چین سفر می کند نمی تواند برای دیدن دیوار بزرگ به دلار پرداخت کند زیرا دلار ارز مورد قبول چین نیست. از این رو، گردشگر باید قبل از دیدن آن منظره خارق العاده، ابتدا دلار را به یوان چین مبادله کند.

تبادل ارز برای کسب و کارها و معاملات مختلف ضروری است. این دلیل اصلی این است که بازار مبادلات ارز یا بازار فارکس بزرگترین بازار در جهان است.

بازار ارز دارای ویژگی های متعددی است که سرمایه گذاران و معامله گران را به یک اندازه جذب می کند. یکی از ویژگی های قابل توجه این بازار عظیم این است که یک بازار غیرمتمرکز است – معاملات تجاری در یک صرافی متمرکز انجام نمی شود. در بازار فارکس، معاملات ارز به صورت الکترونیکی یا خارج از بورس انجام می شود که به این معنی است که معاملات به صورت الکترونیکی انجام می شود.

یکی دیگر از ویژگی های قابل توجه بازار فارکس این است که ارزها در سراسر جهان و تقریباً در هر منطقه زمانی معامله می شوند. ارزها در شهرهایی مانند لندن، نیویورک، توکیو، زوریخ، فرانکفورت، هنگ کنگ، سنگاپور، پاریس و سیدنی – شهرهایی که موسسات مالی مهم جهان را در اختیار دارند، معامله می شود. وقتی بازار در ایالات متحده بسته می شود، بازار توکیو و هنگ کنگ به تازگی باز می شود. این بدان معناست که بازار فارکس 24/5، 24 ساعت شبانه روز و پنج روز هفته باز است.

راه های زیادی برای معامله در فارکس وجود دارد مانند بازار نقدی، بازار فوروارد و بازار آتی. شناخته شده ترین راه برای تجارت در فارکس از طریق بازار نقدی است. این بزرگترین بازار در جهان ارز است زیرا بازارهای آتی و آتی دارایی های اساسی خود را در بازار نقدی قرار می دهند.

پیش از این، بازار آتی محبوب ترین بازار در معاملات ارزی بود. اما به دلیل پیشرفت های اخیر فناوری، تجارت الکترونیک و کارگزاران فارکس متعددی را به وجود آورد. از آن زمان، بازار نقدی رشد زیادی را در فعالیت‌ها تجربه کرد و در حال حاضر از بازار معاملات آتی و آتی به عنوان بستر معاملاتی ترجیحی برای سرمایه‌گذاران و معامله‌گران پیشی گرفته است.

به دلیل محبوبیت و جذابیت آن برای سرمایه گذاران، بسیاری از افراد نام های زیادی مانند fx، fx trading، تبادل ارز و مبادله ارز خارجی به فارکس آورده اند، اما این برچسب ها ساده به یک بازار، بازار فارکس اشاره می کنند.

در اینجا در Millennium-FX درباره فارکس بیشتر بیاموزید.


Source by Stephanie Torres

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − پنج =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا