اخبار فارکس

فارکس – قوانین محاسبه امتیازات محوری

مقاله ارائه شده به موضوع محاسبه نقاط محوری می پردازد. نقاط محوری مختلف ابزارهای رایج و ساده تحلیل تکنیکال در معاملات بازار فارکس هستند. در این مقاله قوانین مربوط به پایه های کف، تام دمارک، وودیز و کاماریلا شرح داده شده است. مقاله زیر برای تمام معامله گران فارکس که مایلند با تحلیل تکنیکال عمومی بیشتر آشنا شوند مفید خواهد بود.

نقاط محوری کف (پایه ترین و محبوب ترین نوع پیوت ها) در تحلیل تکنیکال معاملات فارکس به طور گسترده ای استفاده می شود. هدف اصلی نقطه محوری نشان دادن سطح اولیه حمایت/مقاومت است – نقطه ای که در آن روند می تواند نزولی یا صعودی شود. سطوح مقاومت و حمایت (از اول تا سوم) به عنوان نقاط اضافی شکست های احتمالی روند یا محدودیت های دامنه روند عمل می کنند. این قوانین برای محاسبه محورهای کف است:

محور (P) = (H + L + C) / 3
مقاومت (R1) = (2 XP) – L
R2 = P + H – L
R3 = H + 2 X (P – L)
پشتیبانی (S1) = (2 XP) – H
S2 = P – H + L
S3 = L – 2 X (H – P)

نقاط محوری تام دیمارک به اندازه محورهای کفی محبوب نیستند، اما حتی ساده‌تر هستند و می‌توان از آن برای تعیین محدوده برای کریدور معاملاتی دوره جاری با استفاده از مقادیر بالا، پایین و بسته دوره قبل و مقدار باز یک جریان استفاده کرد. دوره زمانی. برای محاسبه محورهای DeMark می توان از این قوانین استفاده کرد:

اگر جریان باز را ببندید، X = 2 XH + L + C.
اگر بسته = جریان باز پس X = H + L + 2 XC;
New High = X / 2 – L; کم جدید = X / 2 – H

روش دیگر برای محاسبه آنها نقاط محوری وودی است. آنها بسیار شبیه به کف هستند، اما محاسبه شده است که وزن بیشتری به قیمت بسته دوره زمانی قبل می دهد. قوانین محاسبه نقاط محوری وودی به شرح زیر است:

محور (P) = (H + L + 2 XC) / 4
مقاومت (R1) = (2 XP) – L
R2 = P + H – L
پشتیبانی (S1) = (2 XP) – H
S2 = P – H + L

محورهای کاماریلا بر اساس روش معادله کاماریلا است که توسط نیک اسکات توسعه یافته است. آنها به عنوان مجموعه ای از هشت سطح از مقادیر حمایت و مقاومت بدون نقطه محوری وسط (که برای نقاط محوری کف بسیار مهم است) ارائه می شوند. روش دقیق محاسبه این نقاط محوری تا حدودی نامشخص است. اما مهمتر این است که این نقاط محوری هنوز هم قابل محاسبه هستند و برای همه معامله گران کار می کنند. آنها را می توان برای تنظیم دستورات توقف ضرر و سود به منظور خودکار کردن معاملات فارکس استفاده کرد. برای محاسبه محورهای Camarilla از قوانین زیر استفاده کنید:

R4 = (H – L) X 1.1 / 2 + C
R3 = (H – L) X 1.1 / 4 + C
R2 = (H – L) X 1.1 / 6 + C
R1 = (H – L) X 1.1 / 12 + C
S1 = C – (H – L) X 1.1 / 12
S2 = C – (H – L) X 1.1 / 6
S3 = C – (H – L) X 1.1 / 4
S4 = C – (H – L) X 1.1 / 2

اخبار ارز دیجیتال، فارکس و بورس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × یک =

دکمه بازگشت به بالا