اخبار فارکس

شناسی فارکس ساده شده – 5 مرحله غیرمتعارف یک استراتژی برنده فارکس

اول از همه، من می خواهم تأکید کنم که این سیستم معاملاتی من جام مقدس نیست و هر کسی می تواند با موفقیت از آن استفاده کند اگر قوانین سیستم معاملاتی را رعایت کند. من سال‌هاست که معامله می‌کنم و این یکی از استراتژی‌های معاملاتی فارکس من است که به من کمک کرده است که به طور مداوم سود کنم.

من همیشه سیستم های معاملاتی خود را ساده نگه داشته ام زیرا این سیستم ساده ای است که در این بازار وحشیانه ارز همیشه در حال تغییر کار می کند. از این تعجب کردید؟ آیا فکر کردید که یک سیستم معاملاتی موفق باید پیچیده و سخت باشد؟ عملکرد خوب از بازار فارکس به این بستگی دارد که خود معامله گر چقدر از سیستم معاملاتی استفاده می کند و نه اینکه سیستم معاملاتی چقدر خوب است.

بنابراین اکنون یک استراتژی فارکس را نشان خواهم داد که اغلب از آن برای کسب سود مداوم از بازار استفاده می کنم. پس از خواندن آن، ممکن است فکر کنید که واقعاً این یک سیستم ساده است. اما همانطور که قبلاً گفتم، تجارت باید ساده باشد، آن را پیچیده نکنید. در زیر مراحل استراتژی معاملاتی روز فارکس من آمده است:

مرحله 1: با استفاده از نمودار روزانه به روند اصلی نگاه کنید. اولین نگاه از چپ به راست نمودار باید به شما بگوید که روند نزولی یا روند صعودی است.

مرحله 2: پس از دانستن اینکه روند اصلی فارکس چیست، به وب‌سایت کارخانه فارکس می‌روم تا اخبار منتشر شده را بررسی کنم. اگر تا 2 ساعت دیگر خبرهای آتی منتشر شود، من حتی برای جستجوی سیگنال های معاملاتی به مرحله 3 نخواهم رفت زیرا احتمال اره مویی زیاد است.

مرحله 3: اگر خبری نباشد، طرح معاملاتی فارکس خود را عملی خواهم کرد. به عنوان مثال، اگر روند اصلی صعودی باشد، من فقط به دنبال سیگنال های خرید تولید شده از اندیکاتورهای فارکس خود هستم، برعکس اگر روند اصلی نزولی باشد.

مرحله 4: اکنون این مهم ترین مرحله است و تصمیم تجاری من در اینجا نهفته است. من از تقاطع 4 EMA (میانگین متحرک نمایی) و 23 EMA برای تعریف سیگنال های خرید و فروش در نمودار 30 دقیقه ای استفاده می کنم. شاخص های دیگری نیز دخیل هستند، محور هفتگی، استوکاستیک و MACD (واگرایی میانگین متحرک همگرایی) نیز باید از روند پیروی کنند و نمی توانند صاف به نظر برسند. من اره‌های شلاقی را فقط در طول جلسات نقدینگی بالا معامله می‌کنم و با استفاده از نمودار 4 ساعته بررسی می‌کنم که آیا روند یکسان است یا خیر. همین!

مرحله 5: معامله با حد ضرر حدود 35 پیپ تنظیم می شود در حالی که من 2 روش برای هدف گذاری سود دارم. یکی استفاده از نسبت ریسک سالم به پاداش حداقل 1:2 است. دوم استفاده از حمایت و مقاومت روزانه است.

این سیستم تجارت فارکس موفق من است. ساده است، اینطور نیست؟ البته مدیریت ریسک، مدیریت پول و روانشناسی باید در این سیستم معاملاتی ترکیب شود تا به درستی کار کند.

اخبار ارز دیجیتال، فارکس و بورس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 5 =

دکمه بازگشت به بالا