اخبار فارکس

شاخص های معاملاتی: تحلیل بنیادی یا فنی؟

یکی از شاخص های کلیدی برای تجارت موفق فارکس، پیش بینی صحیح حرکت قیمت آتی بازار است.

استراتژی های مختلفی وجود دارد که هنگام معامله استفاده می شود. برخی از معامله گران از الگوها پیروی می کنند و برخی اخبار مختلف را دنبال می کنند تا آنها را در تصمیم گیری راهنمایی کنند. اما اگر از تحلیل تکنیکال یا تحلیل بنیادی استفاده کند، این استراتژی ها همچنان دسته بندی می شوند. برخی از معامله گران از تحلیل فاندامنتال استفاده می کنند، برخی از تحلیل تکنیکال و برخی حتی از ترکیبی از هر دو استفاده می کنند.

به عنوان یک معامله گر، دانستن این دو تحلیل مهم است. این می تواند به تقویت استراتژی هایی کمک کند که می توانند سود ثابت بیشتری برای حساب شما ایجاد کنند.

تحلیل فنی

تحلیل تکنیکال روشی است که جهت قیمت های بازار را از طریق مطالعه داده های تاریخی بازار پیش بینی می کند. یکی از رایج ترین روش ها در معاملات است. یادگیری این تجزیه و تحلیل بسیار آسان است و برای بسیاری از معامله گران به ویژه آنهایی که معاملات روزانه را ترجیح می دهند شناخته شده است. بسیاری از مردم فکر می کنند این استراتژی نوعی هک تجاری است زیرا احتمال سود بالایی دارد.

این تجزیه و تحلیل از معادلات مختلفی استفاده می کند که برای نمودارهای شخصی اعمال می شود. این معادلات به عنوان شاخص شناخته می شوند – داده هایی که شرایط بازار را برای محاسبه روندهای اقتصادی اندازه گیری می کنند. این شاخص ها اطلاعات تاریخی را برای یک بازار خاص ارائه می کنند. تاریخچه اقدامات قیمت و حجم قیمت آن بازار را ارائه می دهد.

برای استفاده مؤثر از این تجزیه و تحلیل، یک معامله گر باید نحوه استفاده از اندیکاتورهای مختلف مانند شاخص قدرت نسبی (RSI)، میانگین متحرک همگرایی-واگرایی (MACD)، شاخص جریان پول (MFI)، Stochastics و بسیاری موارد دیگر را بداند. معامله گران سودآور فارکس اغلب از اندیکاتورهای زیادی هنگام معامله استفاده می کنند. این شاخص ها داده های تاریخی را در یک جنبه خاص نشان می دهند. علیرغم روش مفیدی که دارد، این تجزیه و تحلیل پیش بینی 100 درصدی حرکت قیمت دارایی را تضمین نمی کند.

تحلیل بنیادی

مانند تحلیل تکنیکال، تحلیل بنیادی تلاش می کند تا حرکت قیمت یک بازار خاص را پیش بینی کند. یکی از محبوب ترین معامله گرانی که از تحلیل فاندامنتال استفاده می کند وارن بافت است. معامله‌گرانی که در استفاده از این تحلیل برتری دارند، ادعا می‌کنند که این روش نمایی گسترده‌تر از حرکت قیمت آتی در یک بازار خاص را نشان می‌دهد.

هنگام معامله در فارکس، یادگیری در مورد تحلیل فاندامنتال ضروری است. این تحلیل شاخص های اقتصادی کلیدی بازار را ارائه می دهد. همچنین یکی از عوامل حیاتی در تجزیه و تحلیل هشت ارز اصلی است که در بازار ارز معامله می شوند (USD، EUR، GBP، AUD، CHF، JPY، ZAR، و NZD).

در اینجا برخی از تحلیل های بنیادی وجود دارد که معامله گران باید همیشه بررسی کنند: تصمیم بانک های مرکزی برای نرخ بهره، گزارش های اشتغال، شاخص قیمت مشتری (CPI) و تولید ناخالص داخلی (GDP). این گزارش ها همیشه بر قیمت ارز تاثیر می گذارد.

یکی دیگر از عوامل استفاده از تحلیل بنیادی، تقویم اقتصادی است. این تقویم رویدادهای اقتصادی آینده را نشان می دهد. به عنوان یک معامله گر، مهم است که همیشه از اتفاقات اقتصادی در سراسر جهان آگاه باشید. گرفتار شدن در موقعیت اشتباه پس از یک اعلامیه اقتصادی بدترین کابوس یک معامله گر است.

آیا اکنون آماده تجارت هستید؟ می توانید یک حساب آزمایشی ایجاد کنید یا تجارت با ما را در اینجا در Millennium-FX شروع کنید.

اخبار ارز دیجیتال، فارکس و بورس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + نوزده =

دکمه بازگشت به بالا