اخبار فارکس

شاخص های فنی شما را به یک معامله گر موفق تبدیل می کند

اندیکاتورهای معاملاتی به شما کمک می‌کنند تا رفتار بازار را پیش‌بینی کنید و به‌طور پیش‌فرض، شما را به معامله‌گر بهتری تبدیل می‌کند. هیچ نمودار معاملاتی نباید بدون برخی شاخص های فنی ایجاد شود تا به معامله گر در تصمیم گیری کمک کند. در بیشتر موارد، این اندیکاتورهای فنی از فرمول های ریاضی قدیمی استفاده می کنند که برای قیمت فعلی در مقایسه با شرایط بازار مانند حجم یا مومنتوم اعمال می شود تا جهت درست قیمت را تعیین کنند.

اندیکاتورهای فنی معاملات فارکس به گروه های مختلفی تقسیم می شوند. در میان آنها، یک شاخص حرکت می تواند به تعیین جهت قیمت ارز کمک کند. نشانگر حجم نیز می تواند به تعیین حرکت قیمت کمک کند. اجرای این شاخص ها در تحلیل تکنیکال به معامله گران کمک می کند تا جهت قیمت ارز و زمان ورود به معامله را تعیین کنند.

اندیکاتورهای مومنتوم به تعیین زمانی که یک روند رو به پایان است و به احتمال زیاد یک روند جدید در حال توسعه است، کمک می کند. برخی از رایج‌ترین شاخص‌های مورد استفاده عبارتند از: شاخص کانال کالا (CCI)، شاخص قدرت نسبی (RSI)، نوسان‌گر تصادفی، و نوسان‌گر حرکت تغییرات. شاخص قدرت نسبی معمولاً مسئول اندازه گیری رابطه حرکت روند صعودی و نزولی است. این اندازه گیری ها در سه دسته متمایز نشان داده شده اند. این شامل یک سطح ارز بیش از حد خرید است که از 70 به بالا است در حالی که در 30 یا کمتر است، نشانه ای از فروش بیش از حد ارز است. نقش نوسان، به عنوان یک شاخص، توصیف اثر نوسان بر قیمت ارز در مقایسه با قیمت فعلی است. طبق تحقیقات، شاخص‌های نوسان می‌توانند برای تعیین وضعیت فعالیت بازار بسیار عالی باشند.

در حال حاضر، بهترین شاخص های نوسانی که می توانید در بازار پیدا کنید، نوسانات چایکینز و باندهای بولینگر در میان سایر موارد است. آنها قادر به ارائه و اندازه گیری جهت روند برای معامله گران هستند. این را می توان به روش های بسیاری از جمله شاخص رگرسیون خطی و میانگین متحرک به دست آورد. بر اساس تحقیقات، ادراک معامله‌گران نسبت به این سیگنال‌ها مهم است، زیرا ممکن است در مواردی سیگنال‌های نادرست ارائه دهند.

اندیکاتورهای نهایی شامل نوسانگر پیش بینی، میانگین متحرک ساده، MACD و SAR سهموی خواهد بود. فقط به ذکر است، در مقاله قبلی، ما MACD را به طور طولانی مورد بحث قرار دادیم.

شاخص های حجم

آنها برای عملکردهای مختلف در تجارت استفاده می شوند. این شامل تایید روندها و فشار در خرید، فروش و بسیاری موارد دیگر است. در این حالت، افزایش حجم همان چیزی است که همیشه افزایش قیمت را تعیین می کند. بدینوسیله به یک معامله گر فرصتی داده می شود که در صورت عدم وجود اندیکاتور برای تأیید حجم، بازگردند. ترجیحاً استفاده از شاخص تقاضا، نوسانات Chaikin و حجم ROC برای نتایج بهتر مهم است. آنها با نوسانات کمتر در قیمت ارز پایدار هستند، بنابراین برای دقت در معاملات شما توصیه می شود.

اخبار ارز دیجیتال، فارکس و بورس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − چهار =

دکمه بازگشت به بالا