اخبار فارکس

ریسک های سرمایه گذاری را بیاموزید – ریسک سرمایه گذاری سهام و ریسک فارکس

به طور کلی، سرمایه گذاری در سهام می تواند بازدهی بالاتری نسبت به اوراق قرضه و املاک و مستغلات ایجاد کند. با این حال سهام دارای ریسک های سرمایه گذاری خاصی است. یک سرمایه گذار موفق باید در مورد انواع مختلف ریسک سرمایه گذاری بیاموزد.

ریسک سرمایه گذاری سهام:

یکی از بزرگترین ریسک‌ها برای سرمایه‌گذاران در بورس، ریسک اقتصادی است. اقتصاد بد می تواند به طور جدی بر قیمت های بورس تأثیر بگذارد و بر خلاف سرمایه گذاری شما باشد.

سرمایه گذاری در سهام در معرض خطرات تجاری است. اگر شرکت انتخابی شما از حالت تجاری خارج شود یا ورشکست شود، سرمایه‌گذاری شما به معنای واقعی کلمه به صفر می‌رسد، اما می‌توانید این نوع ریسک را از طریق تنوع‌سازی کاهش دهید. اگر به درستی متنوع باشید و در طیف گسترده ای از سهام سرمایه گذاری کنید، خطرات مرتبط با آن ممکن است کنترل یا کاهش یابد.

اگر در شرکت‌های جدید یا کوچک سرمایه‌گذاری می‌کنید، ممکن است ریسک رشد سهام را تجربه کنید. سهام رشد نسبت به نوسانات نرخ بهره بسیار حساس هستند. هر گونه خبر بد در مورد شرکت می تواند به طور چشمگیری قیمت سهام را کاهش دهد.

ریسک فارکس:

مدیریت ریسک ارز خارجی (یا فارکس) برای سرمایه گذاری موفق در بازار فارکس ضروری است.

قرار گرفتن در معرض یا ریسک ارزی را می توان به سه نوع معامله، ترجمه و قرار گرفتن در معرض اقتصادی طبقه بندی کرد.

قرار گرفتن در معرض معاملات به میزانی اشاره دارد که معاملات نقدی آتی شرکت ممکن است تحت تأثیر هر گونه تغییر در نرخ تبدیل ارز قرار گیرد.

قرار گرفتن در معرض ترجمه به قرار گرفتن در معرض حسابداری اشاره دارد. تأثیر تغییرات نرخ ارز بر صورت های مالی گروه شرکت را اندازه گیری می کند.

مواجهه اقتصادی تأثیر تغییرات نرخ ارز را بر جریان های نقدی و سود شرکت اندازه گیری می کند.

اکثر شرکت ها سعی می کنند با استفاده از ابزارهای پوشش ریسک مانند قراردادهای بورس آتی، پوشش ریسک بازار پول، آتی، اختیار معامله و سوآپ، ریسک نوسانات نرخ ارز را به حداقل برسانند.

اخبار ارز دیجیتال، فارکس و بورس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × دو =

دکمه بازگشت به بالا