اخبار فارکس

روانشناسی فارکس – چک لیست خود ارزیابی شما

یک ویژگی که هر معامله گر موفقی دارد، ارزیابی دائمی خود است. احتمالاً قبلاً این را شنیده اید، اما در معامله گری این یک حقیقت مطلق است: شما بزرگترین دشمن خود هستید. چک لیست زیر ممکن است به شما کمک کند تا موانع روانی را که هر معامله گر در طول حرفه تجاری خود با آن مواجه می شود، شناسایی کنید. چند دقیقه ای را به خواندن آن اختصاص دهید، با پاسخ های خود صادق باشید و هر از گاهی لیست را دوباره بخوانید. از پیشرفت خود شگفت زده خواهید شد و نتایج واقعی را در مانده حساب معاملاتی خود مشاهده خواهید کرد.

  1. آیا پس از یک معامله بازنده، میل به “انتقام” دارید و بلافاصله وارد معامله دیگری می شوید تا پول از دست رفته را دوباره به دست آورید؟ اگر چنین است، آیا زیان اغلب با زیان معاملاتی بیشتر همراه است؟ وقتی در حالت «انتقام» هستید، آیا تمایل دارید دستور توقف ضرر خود را گسترش دهید یا اصلاً بدون توقف ضرر معامله کنید؟ هنگامی که به هر دلیلی ناراحت یا آشفته هستید، متوجه خواهید شد که عملکرد معاملاتی شما ضعیف است.
  2. آیا وقتی بازار نزدیک است روی خودت کار می کنی؟ آیا فعالیت معاملاتی خود را تجزیه و تحلیل می‌کنید و سعی می‌کنید با گام‌های خاصی برای رسیدگی به هر دو، تشخیص دهید که هر روز چه کارهایی را درست و غلط انجام می‌دهید؟ معامله گران خوب همیشه آخرین معاملات خود را بررسی کرده و آنها را تجزیه و تحلیل می کنند. آنها حتی یک دفتر خاطرات معاملاتی را نگه می دارند و نظرات را یادداشت می کنند، انجام دهید و انجام ندهید. این کنترل کیفیت کسب و کار نامیده می شود که معامله گران موفق را قادر می سازد تا با بازارهای فارکس همیشه در حال تغییر تغییر کنند.
  3. روزهایی که فاقد نظم و انضباط و/یا کنترل مناسب ریسک هستید چه تأثیری بر سود/زیان کل شما دارد؟ آیا قوانین مدیریت ریسک و پول را دارید و به شدت دنبال می کنید؟
  4. وضعیت ذهنی شما هنگام معامله چیست؟ قبل از اینکه وارد معامله شوید: آیا به پولی که به دست خواهید آورد فکر می کنید؟ آیا خود معامله شما را هیجان زده می کند؟ معامله گران فارکس زرنگ هنگام معامله به پول فکر نمی کنند. آنها به صورت پیپ فکر می کنند. اگر به پول فکر می کنید به این معنی است که با انگیزه درست عمل نمی کنید. علاوه بر این، معامله گران خوب به دنبال هیجان، عزت نفس یا شناخت در بازار فارکس نیستند. آنها برای تولید پیپ معامله می کنند. و در بیشتر موارد نمی توانید تشخیص دهید که آنها روز معاملاتی خوبی داشتند یا بد.
  5. آیا هنگام معامله با خود صحبت می کنید؟ اگر چنین است، کیفیت خودگویی شما چیست؟ آیا عصبانی و ناامید است. منفی و شکست خورده یا دلگرم کننده و خوش بینانه؟ آیا خودگویی شما سازنده است و آیا دوست دارید که دیگران در حین معامله با شما به این شکل صحبت کنند؟
  6. آیا خیلی زود از معاملات خارج می‌شوید فقط برای اینکه رشد بازار را در جهت موقعیت بسته خود ببینید؟ آیا هنگام مواجهه با موقعیت‌های از دست دادن، سرسخت می‌شوید و بازنده‌های کوچک را به موقعیت‌های بزرگ تبدیل می‌کنید؟ به یاد داشته باشید: ضررهای خود را کوتاه کنید و اجازه دهید سودتان افزایش یابد. این یک قانون ساده و کلید موفقیت است، اما پیروی از آن برای شما بسیار سخت خواهد بود.
  7. آیا از تجارت لذت می برید؟ آیا احساس خوشحالی می کنید در حالی که معامله می کنید یا معامله برای شما یک عذاب مداوم است؟ تجارت فارکس کاری سخت و گاهی خسته کننده است. درآمد ممکن است بسیار زیاد باشد، اما این کار برای هر کسی نیست. آیا برای تجارت فارکس ساخته شده اید؟
  8. آیا فرصت های معاملاتی واقعی را تشخیص می دهید و آنها را معامله می کنید؟ یا عادت دارید فرصت هایی را زمانی که وجود ندارند خلق کنید؟ معامله گران بی تجربه و بی انضباط تمایل دارند که ماشه را اغلب و نه بر اساس برنامه معاملاتی خود فشار دهند.
  9. آیا یک ویژگی منحصر به فرد دارید که به شما نسبت به سایر معامله گران برتری می دهد؟ ممکن است گسترش بسیار فشرده، رایانه سریع و ابزار ویژه یا یک نظم و پشتکار غیر معمول باشد. اگر بتوانید لبه های خاص خود را شناسایی کرده و آنها را حفظ کنید، به تدریج به 5 درصد معامله گران برتر نزدیک خواهید شد که بیشترین سود را در بازار فارکس دارند.
  10. چقدر حاضرید برای تبدیل شدن به یک معامله گر موفق فارکس فداکاری کنید؟ به زمان و پولی فکر کنید که هر حرفه ای باید برای گذران زندگی از حرفه خود فدا کند. تجارت فارکس استثنایی نیست.
اخبار ارز دیجیتال، فارکس و بورس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + یازده =

دکمه بازگشت به بالا