اخبار فارکس

درگیر شاخص های معاملات فارکس نباشید

من می توانم به یاد بیاورم که برای اولین بار تجارت فارکس را مانند دیروز شروع کردم. در واقع الان چندین سال از آن زمان می گذرد. با نگاهی به گذشته، من قبلاً کاملاً در مورد چیزهایی مانند شاخص های معاملات فارکس وسواس داشتم. من در واقع زمان بیشتری را در انجمن های فارکس صرف کردم و تمام شاخص های سفارشی را که می توانستم دانلود کنم، بررسی کردم. در واقع، فکر می‌کنم زمان بیشتری را در انجمن‌ها صرف کردم تا اینکه واقعاً معامله کردم.

اما من با اکثر معامله گران جدید تفاوتی نداشتم. حقیقت این است که وقتی برای اولین بار شروع به کار می کنید اجتناب از شاخص ها بسیار دشوار است. آنها برای تازه کارها بسیار جذاب هستند. شاخص ها اساساً می گویند “سعی نکنید بازار را برای خودتان رقم بزنید. ما این کار را برای شما انجام خواهیم داد”. به‌عنوان یک تازه‌کار که چیزی در مورد بازار نمی‌دانست، می‌توانید ببینید که چرا اینقدر جذاب است.

بنابراین، دقیقاً مانند بسیاری از تازه‌کارهای دیگر، نمودارهایم را کاملاً با شاخص‌هایی غرق کردم که انگار از مد افتاده‌اند. من به “قوانین” تجارت آنها پی بردم و کورکورانه از آنها پیروی کردم. بله… من آنقدر ساده لوح بودم. من طوری رفتار کردم که انگار این شاخص ها بینش عرفانی به بازار دارند.

من آن‌ها را دمو می‌کردم، و گهگاه معامله‌گران برنده‌ای داشتم، اما بعد از اینکه همه چیز گفته شد، حساب آزمایشی من به شدت خراب می‌شد. اما این واقعاً چیزی نبود که من را بیشتر آزار می داد. چیزی که من را بیشتر ناراحت کرد این بود که احساس می کردم یک عروسک خیمه شب بازی هستم. من فقط همان کاری را انجام می‌دهم که شاخص‌ها انجام می‌دهند، و این هیچ کمکی به شناخت من از بازار نداشت.

جلوی صفحه کامپیوترم می‌نشستم و احساس می‌کردم که دارم یک بازی ویدیویی انجام می‌دهم، به جای اینکه واقعاً معامله کنم. من جذابیت شاخص‌ها را برای کسی که شروع به کار می‌کند، درک می‌کنم، اما در نهایت می‌خواهید به نقطه‌ای برسید که احساس کنید تا حدودی درک درستی از آنچه در حال وقوع است دارید.

اگر اندیکاتورهای معاملات فارکس واقعاً کار می‌کردند، می‌توانستم از این گذشته نگاه کنم، اما اینطور نیست. فکر نمی کنم باید این را به شما بگویم. از این گذشته، احتمالاً شما این مقاله را نمی خوانید زیرا آنقدر در بازار فارکس موفق بوده اید که فقط نیاز به استراحت از همه معاملات سودآور داشته اید.

متأسفانه، همه ما باید بیاموزیم که بسیاری از این ابزارها بی فایده هستند. این یکی از دلایل اصلی بالا بودن نرخ شکست در این صنعت است. ما از این موضوع غافل شده‌ایم زیرا وقتی یک اندیکاتور را دوباره آزمایش می‌کنید، فوق‌العاده به نظر می‌رسد، اما وقتی آن را در زمان واقعی معامله می‌کنید، ناگهان آنقدرها خوب به نظر نمی‌رسد.

اخبار ارز دیجیتال، فارکس و بورس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 10 =

دکمه بازگشت به بالا