اخبار فارکس

درک معاملات فارکس – نحوه خواندن نمودار روزانه

نمودارهای درون روز چیست؟ نمودارهای درون روز آن دسته از نمودارهایی هستند که بازه زمانی کمتر از یک روز یا 24 ساعت دارند. بنابراین، نمودارهای 1 دقیقه، 5 دقیقه، 15 دقیقه، 30 دقیقه، 60 دقیقه و 240 دقیقه همه نمودارهای درون روز هستند. نمودار 240 دقیقه ای به عنوان نمودار 4 ساعت نیز شناخته می شود. خواندن نمودار درون روز برای این بازه های زمانی مختلف یکسان است.

می توانید این بازه های زمانی را با استفاده از نمودار میله ای یا نمودار شمعی مشاهده کنید. نمودار میله ای و نمودار شمعی شباهت ها و تفاوت هایی با هم دارند. در نمودار میله ای، دوره زمانی مانند 1M، 5M، 30M، 60M یا 240M با یک میله نشان داده می شود. این نوار دارای یک نوار افقی کوچک برای نمایش باز، بالا، پایین و بسته شدن آن دوره زمانی خواهد بود. برخی از الگوهای نوار وجود دارند که بسیار مهم در نظر گرفته می شوند و معامله گران روزانه دوست دارند آنها را معامله کنند.

از سوی دیگر، در نمودار کندل استیک، دوره زمانی مانند 1M، 5M، 15M، 30M، 60M و 240M توسط یک بدنه شمعی نشان داده می شود که دارای باز و بسته شدن است. این بدنه شمعی دارای دو فیتیله در قسمت بالا و پایین بدنه شمع خواهد بود که بالا و پایین بودن آن بازه زمانی را به شما نشان می دهد. اگر قیمت پایانی بالاتر از قیمت افتتاحیه بود، یک کندل صعودی داریم و همیشه رنگ روشنی مانند سفید یا خاکستری به آن داده می شود. و در صورتی که قیمت پایانی کمتر از قیمت افتتاحیه بود، یک کندل نزولی داریم که همیشه رنگ تیره ای مانند مشکی به آن داده می شود. تعدادی الگوی شمعی وجود دارد که وقتی در این نمودارها ظاهر می شوند به عنوان الگوهای مهم تغییر روند و ادامه روند در نظر گرفته می شوند.

این نمودارهای درون روز توسط معامله گران کوتاه مدت یا کسانی که بیشتر به عنوان معامله گران روزانه شناخته می شوند استفاده می شوند. نمودار 1M بسیار سریع است و به دلیل تایم فریم بسیار کوتاه استفاده شده، نویز زیادی در این نمودارها وجود دارد. نمودارهای 5M نیز کمی سریع هستند. هر دو نمودار 1M و 5M توسط اسکالپرهایی استفاده می شود که باید هر بار با گرفتن چند پیپ به سرعت وارد بازار شده و از آن خارج شوند. یکی از محبوب ترین نمودارها نمودارهای 4H هستند که بسیاری از معامله گران روزانه از آن برای معامله در بازار فارکس استفاده می کنند. وقتی روی این نمودارهای 4 ساعته معامله می کنید، در مقایسه با نمودارهای بازه زمانی پایین تر که نیاز به نظارت مکرر دارند، نیازی به نظارت مکرر آنها ندارید. با این حال، خواندن این نمودارهای روزانه تقریباً یکسان است. اگر می دانید که چگونه نمودارهای 4H را بخوانید، می توانید نمودارهای بازه زمانی پایین تر مانند 1M، 5M، 15M، 30M و 60M را نیز بخوانید!

اخبار ارز دیجیتال، فارکس و بورس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × چهار =

دکمه بازگشت به بالا