اخبار فارکس

درک تحلیل بنیادی و فنی در معاملات فارکس

برای تبدیل شدن به یک معامله گر موفق فارکس، باید بدانید که چگونه بازار را تجزیه و تحلیل کنید. تجزیه و تحلیل بازار در مورد معاملات فارکس معمولاً به دو روش مختلف انجام می شود. اینها تحلیل بنیادی و تحلیل تکنیکال هستند. بنابراین واقعاً تحلیل بنیادی چیست و تحلیل تکنیکال چیست؟ بیایید بدانیم این اصطلاحات به چه معنا هستند و چگونه می توان از این تکنیک ها برای تجارت به شیوه ای بهتر استفاده کرد.

  • تحلیل بنیادی: تحلیل بنیادی به تجزیه و تحلیل موقعیت اقتصادی، اجتماعی و سیاسی یک ملت به عنوان یک کل می پردازد تا ارزش پول آن کشور را تعیین کند و مشخص کند که آیا ارزش پول در آینده نزدیک افزایش می یابد یا سقوط می کند. اصل اصلی پشت این موضوع این است که اگر اقتصاد یک کشور بسیار خوب باشد، پول آن نیز خوب خواهد بود. مطمئناً ارزش پول کشوری که نرخ رشد 10 درصدی در سال دارد بهتر از ارزش پول کشوری است که پیشرفت آن بسیار کند است. به طور مشابه، پول یک کشور توسعه یافته از ثبات بالاتری نسبت به یک کشور در حال توسعه برخوردار خواهد بود. تحلیل بنیادی اساساً به این معنی است که یک اقتصاد خوب منجر به ارزش ارز بالاتر و یک اقتصاد بد منجر به ارزش پول کمتر می شود.
  • تحلیل تکنیکال: تجزیه و تحلیل فنی با تجارت فارکس در سطح ریشه یا پایه سر و کار دارد. تحلیل تکنیکال مطالعه حرکت قیمت یک جفت ارز است. منظور ما این است که در تحلیل تکنیکال قیمت یک جفت ارز را با توجه به زمان تجزیه و تحلیل می کنیم و تغییر ارزش یک جفت ارز را در یک بازه زمانی مشخص درمی یابیم. به منظور تعیین اینکه بهترین جفت ارز برای سرمایه گذاری کدام است و در چه زمانی باید سرمایه گذاری انجام شود. یکی از مهمترین چیزهایی که باید یاد بگیرد یا سعی در تفسیر آن داشته باشد روند است. روند وضعیتی است که ارزش یک جفت یا در حال کاهش یا افزایش مداوم است. یک روند می تواند برای شما در معاملات فارکس درآمد کسب کند. اگر بتوانید یک روند را پیدا کنید و دنبال کنید، مطمئناً از آن سود خواهید برد. بنابراین مهم است که روندها را بیابید و آنها را دنبال کنید تا سود کسب کنید.

از بحث بالا می توان نتیجه گرفت که تجارت فارکس دارای دو جنبه است که برای کسب مزیت نسبت به سایر سرمایه گذاران و همچنین بازار باید درک شود. درک کامل تکنیک های تحلیل بنیادی و فنی می تواند به شما کمک کند تا در بازار فارکس سود مستمری کسب کنید.

اخبار ارز دیجیتال، فارکس و بورس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × دو =

دکمه بازگشت به بالا