اخبار فارکس

حرکت توقف خود در تجارت فارکس

امروز ایمیلی از مشتری داشتم در مورد حرکت توقف ضرر. اول از همه، من با این فرض شروع می‌کنم که شما واقعاً هنگام معامله در بازار فارکس از توقف استفاده می‌کنید، مخصوصاً در معاملات کوتاه‌مدت.

اگر بدون استفاده از استاپ معامله می‌کنید، می‌توانید برای یک اتفاق بسیار بد برای حساب معاملاتی شما برنامه‌ریزی کنید. این فقط به زمان بستگی داره. مسئله «اگر» اتفاق نمی افتد، مسئله «چه زمانی» است. من در سال‌های متمادی که به عنوان معامله‌گر و دلال معاملات آتی کار می‌کردم، داستان‌های وحشتناک مطلق را دیده‌ام.

چیزی که واقعاً باعث ناراحتی من می شود این است که استاپ چیزی است که کاملاً توسط معامله گر قابل کنترل است! یعنی می توانیم اندازه ضرر را کنترل کنیم! امیدوارم واقعاً معنی این را بدانید.

بازگشت به این سوال: چگونه و/یا چه زمانی، آیا زمانی که معامله به نفع ما حرکت کرد، توقف خود را جابه جا می کنیم؟ خوب هیچ پاسخ دقیق سیاه و سفیدی وجود ندارد. با این حال من قصد دارم نکات بسیار خوب و راه های موثر برای محدود کردن خطر را به شما ارائه دهم.

اول از همه، من این فرض را می‌کنم که ما در مورد معاملات روزانه صحبت می‌کنیم، با این حال آنچه را که می‌خواهم به شما بگویم می‌تواند در هر بازه زمانی مورد استفاده قرار گیرد.

بیایید فرض کنیم که موضعی طولانی گرفته ایم. و ما همچنین فرض می کنیم که قیمت شروع به افزایش می کند. فکر می کنید این قیمت کجا متوقف می شود؟ پاسخ بسیار ساده است: در مقاومت مورد انتظار، یا حداقل بالقوه. آیا این فقط منطقی نیست؟ بنابراین اگر قیمت به مقاومت بالقوه برخورد کند، آیا نباید شروع به کاهش یا حذف ریسک کنیم؟ البته!

بنابراین از چه چیزی می توانیم برای شناسایی مقاومت استفاده کنیم؟ خوب، چندین ابزار موجود است. اول و مهمتر از همه، مهم ترین مقاومت را خود اقدام قیمت گذشته نشان می دهد. هیچ چیز مهمتر از قیمت نیست. اگر قیمت در حال افزایش است و به یک مقاومت قدیمی با انتظار بالا برخورد می کند. بنابراین توقف خود را به سمت بالا ببرید تا خطر را کاهش دهید یا حتی آن را در زمان استراحت قرار دهید!

مکان دیگری که می توان انتظار مقاومت قیمت را داشت، نوسان پایین قیمت قبلی است. به عبارت دیگر، اگر از یک نقطه پایین در نمودار شروع می‌کنیم و قیمت‌ها افزایش می‌یابد، مراقب سطوح حمایت قبلی قبلی باشید تا به مقاومت تبدیل شوند. این سطوح اغلب نقاط واکنش قیمت هستند. هنگامی که آنها ضربه می خورند، زمان آن است که ریسک را از معامله خارج کنید، یا حداقل استاپ را به سمت بالا ببرید.

مکان‌های دیگری که می‌توانید برای مقاومت جستجو کنید، نقاط محوری هستند. پیوت ها سطوح حمایت و مقاومتی هستند که از نظر ریاضی به دست می آیند که می توانند یک روز قبل از زمان، با استفاده از داده های روز قبل (در مورد پیوت های روزانه) از پیش تعیین شوند. اگر قیمت از پایین به یک پیوت افزایش پیدا کرد، مراقب باشید که آن پیوت باعث مقاومت شود. بنابراین، دوباره، ریسک را از معامله خارج کنید، یا حداقل توقف خود را به سمت بالا حرکت دهید تا بخشی از ریسک خارج شود.

نقاط دیگر مقاومت می تواند سطوح فیبوناچی با افزایش قیمت باشد. اینها را می توان به راحتی بر روی نمودار ترسیم کرد (بیشتر نرم افزارها دارای ابزار ترسیم فیبوناچی هستند)، و می توانید از سطوح فیبوناچی به عنوان سطوح حمایت و مقاومت نیز استفاده کنید.

بنابراین اینها چند دستورالعمل کلی هستند. البته ممکن است عوامل دیگری نیز وجود داشته باشد که می‌تواند باعث حذف خطر یا حداقل کاهش شدید آن شود، مانند انتشار اخبار در انتظار یا نیاز به دور بودن از رایانه و غیره.

بدیهی است که چیزهای بیشتری برای توضیح وجود دارد که بهتر است در نمودارها نشان داده شوند، اما امیدوارم این نکات برای شما مفید بوده باشد!

بهترین ها،

ویک نوبل

** برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تجارت فارکس و نحوه آموزش من، یک کتاب الکترونیکی رایگان به همراه 7 ویدیوی عالی در مورد مفاهیم کلیدی تجارت دارم که معتقدم واقعاً به شما کمک خواهد کرد. بدون تعهد، فقط اطلاعات مفید خوب!

http://www.forextradingandeducation.com/wp/free-fx-training/

اخبار ارز دیجیتال، فارکس و بورس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 5 =

دکمه بازگشت به بالا