اخبار فارکس

تحلیل فنی فارکس چیست؟

در دنیای تجارت فارکس، استفاده از یک سیستم تجزیه و تحلیل خاص مهم است. تحلیل تکنیکال فارکس سیستمی است که برای پیش‌بینی حرکت قیمت برای یک گزینه سهام خاص استفاده می‌شود. اکثر معامله گران از آن استفاده می کنند تا درک واضح تری از سرمایه گذاری بر اساس تاریخچه قیمت آن داشته باشند. بنابراین معامله گران فارکس می توانند تلاش کنند تا تعیین کنند که آیا تجارت خود را به روش صحیح انجام می دهند یا خیر.

با این روش تجزیه و تحلیل، تمام اصول بازار در داده های قیمت موجود است. از آنجایی که تاریخ با الگوهای نسبتاً قابل پیش بینی تکرار می شود، یک تحلیلگر فنی می تواند الگوهای آینده را با بررسی الگوهای گذشته افشا کند. یکی دیگر از اصول کلیدی تحلیل تکنیکال فارکس این است که نوسانات قیمت هرگز به صورت تصادفی رخ نمی دهد، بنابراین می توان آنها را پیش بینی کرد.

معامله گران معمولی به طور مداوم از نمودارهای قیمت برای یافتن نقاط ورود و خروج ایده آل یک معامله استفاده می کنند. از آنها می توان برای شناسایی یک روند یا تعیین قدرت و پایداری آن در بلندمدت استفاده کرد. اگرچه پایبندی به یک برنامه معاملاتی خاص دشوار است، افزودن تحلیل تکنیکال به آن، حفظ نظم و انضباط و کاهش احساسات در برنامه معاملاتی شما را کمی آسان‌تر می‌کند.

تجزیه و تحلیل فنی از سه نوع نمودار قیمت استفاده می کند. نمودارهای میله ای، نمودارهای شمعی، نمودارهای نقطه ای و شکلی و شاخص های روند. نمودار میله ای الگوهای قیمت متمایز را در طول زمان نشان می دهد. با این حال، در نمودارهای کندل استیک، جزئیات بصری بیشتری را هنگام توسعه به معامله‌گر ارائه می‌کند. نمودارهای دیگر نیز در تکمیل فرآیند تجزیه و تحلیل مفید هستند.

دو نوع تحلیل تکنیکال فارکس وجود دارد. اینها عینی و ذهنی هستند. تجزیه و تحلیل فنی فارکس بسیار سودمند است اگر از عینی استفاده کنید و نه ذهنی. این سیگنال های دقیق و واضح و همچنین به تصمیم گیری برای آینده کمک می کند. نتایج عینی را می توان ثبت کرد، بنابراین معامله گر دقیقا می داند که چه چیزی را انتظار دارد. این به فرد امکان می دهد در بهترین شرایط جهش کند.

اخبار ارز دیجیتال، فارکس و بورس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × دو =

دکمه بازگشت به بالا