اخبار فارکس

تحلیل بنیادی فارکس و تحلیل فنی فارکس

دو روش اصلی برای تجزیه و تحلیل و پیش بینی رفتار بازار فارکس وجود دارد – تجزیه و تحلیل فنی (نمودار) و تحلیل بنیادی.

تحلیل بنیادی فارکس نوعی تحلیل بازار است که شامل مطالعه وضعیت اقتصادی کشورها برای تجارت موثرتر ارزها می شود. اکثر معامله گران فارکس برای برنامه ریزی استراتژی معاملاتی خود به تجزیه و تحلیل متکی هستند. شکل رایج دیگر تحلیل، تحلیل تکنیکال است.

هر دو به روش های خاص خود متفاوت هستند، اما از طرف دیگر هر دو ابزار پیش بینی مفید برای هر معامله گر فارکس در نظر گرفته می شوند. آنها در راستای همان هدف کار می کنند – در پیش بینی قیمت یا حرکت ارز در بازار فارکس.

در تحلیل تکنیکال (نمودار) معامله گر به بررسی اثر می پردازد در حالی که مطالعات بنیادگرایان در مورد علت حرکت بازار هستند. معامله‌گران موفق‌تر فارکس، هر دو نوع تحلیل را برای نتایجی که بیشتر تنظیم می‌شوند ترکیب می‌کنند.

تجزیه و تحلیل فنی (نمودار) فارکس، پیش بینی حرکات قیمت و روندهای آینده بازار بر اساس نمودارهای مطالعه عملکرد بازار گذشته است. تحلیل تکنیکال بیشتر بر آنچه در بازار اتفاق افتاده است متمرکز است، به جای آنچه که باید در حالت ایده آل اتفاق بیفتد. قیمت ارز و حجم معاملات را در نظر می گیرد و سپس نمودارهایی از چنین داده هایی که به عنوان ابزار اصلی آن استفاده می شود، ایجاد می شود. یکی از مزیت های بزرگ تحلیل تکنیکال این است که تحلیلگران معاملات فارکس می توانند بسیاری از بازارها را دنبال کنند و قادر به معامله ارز به طور همزمان هستند.

تجزیه و تحلیل نمودار بر اساس برخی از اصول اساسی و در عین حال حیاتی ساخته شده است. (من) اقدام بازار همه چیز را تخفیف می دهد! (2) قیمت ها بر اساس روند حرکت می کنند، و (iii) تاریخ تکرار می شود.

پنج دسته در نظریه تحلیل نمودار فارکس وجود دارد: (i) شاخص ها (نوسانگرها، به عنوان مثال: شاخص قدرت نسبی (RSI) (2) نظریه اعداد (اعداد فیبوناچی، اعداد گان) (iii) امواج (تئوری موج الیوت) (IV) شکاف ها (بالا-کم، باز-بستن) (v) روندها (به دنبال میانگین متحرک).

برای یک معامله گر مشتاق فارکس، یادگیری مهارت تحلیل تکنیکال عامل اصلی است و موفقیت او تا حد زیادی به دانش عمیق او بستگی دارد. در حین مطالعه در مورد تحلیل تکنیکال فارکس، باید در مورد ابزارهای تحلیل تکنیکال فارکس نیز مطالعه کرد

اخبار ارز دیجیتال، فارکس و بورس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × سه =

دکمه بازگشت به بالا