اخبار فارکس

تجمع فارکس – مزایا

بازار ارز همچنان غیرمتمرکز و پراکنده باقی می ماند. در حالی که حجم جمعی روزانه در بازار ارزهای نقدی، فوروارد و سوآپ حدود 3 تریلیون است، فقدان کشف قیمت شفاف و نقدینگی در میان پلتفرم‌های متعدد معاملات نهادی فارکس، به دلیل ماهیت پراکنده بازار فارکس، همچنان یکی از نگرانی‌های اصلی است. با توجه به علاقه روزافزون به معاملات آنلاین ارز خارجی، مکان‌های معاملاتی جدید و بهبود یافته در دسترس هستند.

به دلیل ماهیت غیرمتمرکز، تقسیم‌بندی و خارج از بورس بازار فارکس، نقدینگی همیشه پراکنده بوده است. با این حال، در ده سال گذشته تعداد منابعی که می توان نقدینگی را از آنجا تامین کرد، به شدت افزایش یافته است. جمع‌آوری‌کننده نقدینگی فارکس ابزاری است که به فعالان بازار امکان می‌دهد همه منابع مختلف نقدینگی را در یک صفحه مشاهده کنند. در زیر برخی از مزایای جمع آوری کننده های فارکس آورده شده است:

صرافی مجازی فارکس

Liquidity Agregator با پذیرش و عادی سازی چندین فید داده، تغذیه آن داده ها در موتورهای الگوریتمی و دریافت سفارشات و مسیریابی آنها به بازار، به عنوان یک پورتال معاملاتی متمرکز عمل می کند. با ارائه نقدینگی در یک دفتر سفارش تلفیقی، تجمیع کنندگان به عنوان یک “صرافی مجازی فارکس” برای معامله گران طرف خرید عمل می کنند. معامله گران می توانند تصویر کاملی از نقدینگی موجود در یک محیط معاملاتی واحد به دست آورند که به آنها امکان می دهد با مرتب سازی، تجزیه و تحلیل و تصمیم گیری سودآور، حداکثر کنترل را بر جریان سفارش خود داشته باشند.

محدود کردن هزینه های معاملات

با دستیابی به منابع متعدد نقدینگی، تجمیع کنندگان فارکس بازار را برای معامله گران طرف خرید جمع آوری کردند. علاوه بر کاهش هزینه های تراکنش و زمان صرف شده برای جستجوی نقدینگی، آنها همچنین با قرار دادن تمام دستورات اجرایی در یک بلیط سفارش، خطرات احتمالی موجود را محدود می کنند. هزینه خدمات تجمیع جبران خواهد شد زیرا معامله گران زمان کمتری را برای جستجوی بهترین قیمت صرف می کنند.

افزایش کارایی معاملات

با به کارگیری Aggregators، معامله گران دیگر نیازی به اشتراک در چندین پورتال روی دسکتاپ خود ندارند. با تجمیع عملکرد، قیمت گذاری و نقدینگی در یک پورتال، معامله گران می توانند در هزینه کارکنان و زیرساخت هایی که در غیر این صورت برای مدیریت اتصالات پورتال مختلف تحت سیستم اجرای سنتی استفاده می کردند، صرفه جویی کنند. چالش اصلی معامله‌گرانی که از فرآیند اجرای سنتی استفاده می‌کنند، «آخرین نگاه» است. درگاه های بانکی یک دوره انتظار از چند صد میلی ثانیه تا چند ثانیه قبل از اجرای معامله دارند. ثانیه ها می توانند تأثیر زیادی بر سودآوری به خصوص برای سیستم معاملاتی الگوریتمی داشته باشند. با این حال، با تجمیع منابع مختلف نقدینگی، می توان مفاد آخرین نگاه را به حداقل رساند و در نتیجه کارایی معاملات را افزایش داد.

کشف قیمت بهتر

تجمیع کنندگان فارکس به صورت داخلی سفارشات تجاری را بین تمام معامله گران طرف خرید و ارائه دهندگان نقدینگی مطابقت می دهند، بنابراین کشف قیمت بهتر و نقدینگی بیشتر را ارائه می دهند. این امر زمان پاسخگویی و تایید سفارش را برای کاربران بهبود می بخشد.

حفظ ناشناس بودن

شرکت‌های طرف خرید ترجیح می‌دهند هنگام معامله در بازار فارکس ناشناس باشند زیرا ترجیح نمی‌دهند استراتژی‌های معاملاتی خود را فاش کنند. تجمیع کننده های فارکس آنها را قادر می سازد تا جریان های ارزی روزانه را بدون افشای موقعیت یا هویت خود اجرا کنند.

مسیریابی سفارش هوشمند

تجمیع کنندگان فارکس همچنین امکان “مسیریابی هوشمند سفارش” را فراهم می کنند، که در آن شرکت های طرف خرید می توانند به طور مداوم تمام منابع نقدینگی را مشاهده کنند تا تعیین کنند بهترین فرصت های بازار در کجا قرار دارند. پس از اجرای یک سفارش، جمع‌آورنده به‌طور خودکار تصمیم می‌گیرد که کجا مسیر، چه مقدار از کل مبلغ را به کدام مکان ارسال کند و چه سفارش‌هایی را ارسال کند. همچنین، کاربران می توانند به جای مراجعه همزمان به چندین درگاه تک یا چند صفحه ای، تنها به یک صفحه مراجعه کنند و در نتیجه در هزینه استفاده از سیستم ها برای هر مکان معامله صرفه جویی کنند. این فناوری علاوه بر افزایش بهره وری، به بازیگران بازار نیز امکان می دهد ارزش معاملاتی بیشتری را حفظ کنند. بنابراین، بازیکنان فارکس خدمات فزاینده‌ای ارائه می‌کنند که یک نقطه دسترسی به نقدینگی بازار را همراه با یک رکورد تجاری مشترک ارائه می‌دهد.

اخبار ارز دیجیتال، فارکس و بورس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 6 =

دکمه بازگشت به بالا