اخبار فارکس

تجزیه و تحلیل Ichimoku – یک ابزار تجزیه و تحلیل فنی قابل اعتماد برای معامله گران

تجزیه و تحلیل Ichimoku:

اهمیت تجزیه و تحلیل Ichimoku روز به روز در حال افزایش است. این یک شکل مشهور تحلیل تکنیکال مبتنی بر غرب است. این تحلیل در دهه 1960 توسط گویچی هوسودا معرفی شد. این عمدتا بر اساس شمعدان ژاپنی است. این به معامله گران اجازه می دهد تا وضعیت فعلی بازار فارکس را درک کنند. این تحلیل همچنین یک شاخص بسیار محبوب برای نقاط حمایت و مقاومت است. اگرچه در نمودارها بسیار پیچیده به نظر می رسد، اما درک آن آسان است. این بزرگترین نقطه قوت تجزیه و تحلیل Ichimoku است. فقط باید زمانی را برای تسلط بر آن اختصاص دهید. سپس به شما این امکان را می دهد که به راحتی تغییرات آتی در بازار را تعیین کنید. بدیهی است که می توانید قیمت آتی ارزها را پیش بینی کنید. این به معامله گران اجازه می دهد تا دیدگاه بلندمدتی در مورد بازار داشته باشند.

اجزای تجزیه و تحلیل Ichimoku:

شما می توانید اساساً پنج شاخص همپوشانی را در نمودار ایچیموکو پیدا کنید. اینها هستند:

  1. تنکان سن:

این اساساً یک خط چرخشی است. برای محاسبه از مقدار میانی 9 دوره قبلی استفاده می شود. مقدار میانی میانگین بین بالاترین نقطه و پایین ترین نقطه 9 دوره قبلی است. مقدار متوسط ​​متوسط ​​​​میانگین متحرک نیست. یک تفاوت عمده بین آنها وجود دارد. مانند میانگین متحرک صاف به نظر نمی رسد.

  1. کیجون سن:

خط پایه به عنوان Kijun-sen شناخته می شود. مقدار متوسط ​​26 دوره قبلی با کیجون سن در ارتباط است. شما از آن برای محاسبه کیجون سن استفاده می کنید.

  1. سنکو اسپان A:

می توانید آن را با در نظر گرفتن میانگین خط چرخش و خط پایه (Tenkan-sen و Kijun-sen) در بالا محاسبه کنید.

  1. Senkou Span B:

در واقع Leading یا Cloud Span B است. شما باید مقدار متوسط ​​52 روز گذشته را در نظر بگیرید و آن مقدار را به عنوان مقدار 26 روز قبل ترسیم کنید.

  1. Chikou Span: Chikou Span Lagging Line است. این ارزش بسته شدن ارز 26 روز قبل است. باید به خاطر داشته باشید که Chikou Span مقدار میان رده را در نظر نمی گیرد.

کومو:

این مهمترین بخش نمودار ایچیموکو است. این بخش بین هر دو Span A و Span B است. وقتی قیمت به این کومو رسید، می توانید فرصت های معاملاتی را پیدا کنید. این مهم ترین محرک در تجزیه و تحلیل Ichimoku برای ورود یا خروج از یک معامله است.

ضعف:

مانند تمام نمودارهای تحلیلی دیگر، این تحلیل Ichimoku نیز دارای یک نقطه ضعف است. در روزهای متمادی بازار فارکس عملکرد ضعیفی دارد.

اخبار ارز دیجیتال، فارکس و بورس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 13 =

دکمه بازگشت به بالا