اخبار فارکس

تجزیه و تحلیل نمودار فارکس – نکاتی که باید قبل از شروع معامله بدانید

تحلیل تکنیکال فارکس باید به درستی انجام شود. اگر نه، ممکن است پول زیادی از دست بدهید. انجام یک تجزیه و تحلیل مناسب نمودار فارکس به شما کمک می کند تا معاملات منسجم و سودآوری داشته باشید.

نکات تجزیه و تحلیل نمودار فارکس
1) نوع معامله گر: روش های مختلفی برای کسب درآمد از معاملات فارکس وجود دارد. ابتدا باید تصمیم بگیرید که چگونه می خواهید معامله کنید. آیا قرار است یک معامله گر روزانه، معامله گر نوسانی یا یک رویکرد سرمایه گذاری بلندمدت باشید.

2) انتخاب نمودار: انتخاب بازه زمانی نمودار در مرحله بعدی است. اگر قرار است معاملات روزانه انجام دهید، باید روی نمودار 5 دقیقه، 15 دقیقه و ساعتی تمرکز کنید. برای معاملات نوسانی، روی نمودارهای 15 دقیقه ای، ساعتی و روزانه تمرکز می کنید. برای سرمایه گذاری طولانی مدت، بیشتر وقت خود را صرف نظارت بر نمودارهای روزانه و هفتگی می کنید.

3) ترتیب تجزیه و تحلیل نمودار: برای هر رویکرد معاملاتی از نقطه شماره 1، باید به نمودارهای خود از بازه های زمانی طولانی تر تا بسته شدن نگاه کنید. به عنوان مثال، معامله گر روز ابتدا به نمودار ساعتی، سپس به 15 دقیقه و سپس به 5 دقیقه نگاه می کند. هدف از نگاه کردن به نمودار به این صورت این است که قبل از ورود به معامله، ایده ای از روند جفت ارز به شما ارائه دهیم.

4) ورودی های تجارت: هنگامی که روند مشخص شد، از بازه زمانی بسته برای انجام تحلیل فنی خود استفاده خواهید کرد. تنظیمات فنی مانند استفاده از خطوط روند و نشانگر MACD به شما می گوید که چه زمانی باید وارد معامله شوید یا از آن خارج شوید.

صرف نظر از اینکه از چه تحلیل تکنیکال تجارت استفاده می کنید، تجزیه و تحلیل نمودار فارکس بسیار مهم است. همیشه قبل از ورود به معامله، روند را با استفاده از این 4 نکته پیدا کنید. به نظر من تلاش برای معامله بر خلاف روند بسیار دشوار و بسیار خطرناک است.

اخبار ارز دیجیتال، فارکس و بورس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + یازده =

دکمه بازگشت به بالا