اخبار فارکس

تجزیه و تحلیل فنی فارکس – مقدمه ای بر مزایای آن

دانستن اصول یا اخبار موفقیت معاملات ارزی را تضمین نمی کند – شما باید بتوانید روانشناسی سرمایه گذاران و نحوه درک آنها از اصول را اندازه گیری کنید تا تصویر بزرگ را بدست آورید و این دقیقاً همان کاری است که تحلیل تکنیکال فارکس انجام می دهد.

بسیاری از معامله گران به طور کامل مزایای تجزیه و تحلیل تکنیکال را درک نمی کنند – و از این که باور کنند کار می کند اما انجام می دهد – امتناع می ورزند – پس بیایید به چگونگی و چرایی آن نگاه کنیم.

تحلیل فنی فارکس تعریف شده است؟

به عنوان مطالعه عملکرد قیمت از طریق استفاده از نمودارهای فارکس – به منظور شناسایی روند قیمت – تحلیل تکنیکال فارکس از معادله زیر استفاده می کند:

درک بازار (روانشناسی معامله گر) + مبانی = حرکت قیمت

تحلیل تکنیکال فارکس فرض می‌کند که تمام اصول شناخته‌شده فوراً در عمل قیمت منعکس می‌شوند و با اخباری که در کسری از ثانیه در دسترس همه قرار می‌گیرد، این درست است. بنابراین تحلیل تکنیکال فارکس بر عملکرد قیمت متمرکز است.

بنابراین تحلیل تکنیکال اصول و مهمتر از آن نحوه درک آنها توسط شرکت کنندگان را مطالعه می کند.

بسیاری از معامله گران فارکس ادعا می کنند که تجزیه و تحلیل تکنیکال نمی تواند کار کند – زیرا شما باید اصول اساسی را به طور عمیق بدانید – این به سادگی درست نیست و به شما کمکی نخواهد کرد.

چرا؟

از آنجا که همه ما حقایق یکسانی داریم که باید به آنها نگاه کنیم و همه ما نتایج متفاوتی از آنچه می‌بینیم می‌گیریم – این انسان‌ها هستند که قیمت هر چیزی را تعیین می‌کنند و این نکته کلیدی است که چرا تحلیل تکنیکال آنقدر قدرتمند است و تصویر کامل را به شما نشان می‌دهد.

اصول و چگونگی درک انسان از آنها.

برخی از بزرگ‌ترین حرکت‌های قیمت در تاریخ با تغییرات اندک یا بدون تغییر در عوامل بنیادی رخ داده‌اند و هر بازاری در بالای بازار صعودی‌ترین و در پایین‌ترین بازار نزولی است – این روانشناسی سرمایه‌گذار در کار است.

اگر از تحلیل تکنیکال استفاده می‌کنید، واقعیت را معامله می‌کنید و نیازی نیست حدس بزنید یا پیش‌بینی کنید که دیدن آن از نمودارهای فارکس برای شما واضح است.

نیازی نیست که اجازه دهید احساساتتان درگیر شوند یا به نظرات متخصصان گوش دهید که صرفاً با آنچه می بینید معامله می کنید.

البته از آنجایی که طبیعت انسان ثابت است، می توانید الگوهای نموداری تکراری را معامله کنید که منعکس کننده روانشناسی انسان است و اگر به تاریخچه قیمت هر ارز نگاه کنید، آنها را خواهید دید.

یادگیری تجزیه و تحلیل فنی آسان است و زمان بسیار کمی برای اعمال آن نیاز دارد، اما اگر از نمودارهای فارکس به درستی استفاده کنید، می توانید سودهای بلندمدت زیادی داشته باشید.

این یک هنر است نه یک علم و شما باید از ابزار مناسب استفاده کنید و موضوع مقاله دوم این مجموعه خواهد بود.

اخبار ارز دیجیتال، فارکس و بورس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 4 =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا