اخبار فارکس

تجزیه و تحلیل سهام – فنی در مقابل بنیادی

اکثر معامله گران سهام از دو روش مختلف برای تجزیه و تحلیل سهام به عنوان یک سرمایه گذاری بالقوه استفاده می کنند و هر کدام از آنها به عنوان شب و روز متفاوت است. در واقع، این موضوع باعث ایجاد بیش از یک بحث سالم بین معامله‌گران و سرمایه‌گذاران موفق شده است و احتمالاً برای مدتی طولانی ادامه خواهد داشت. تحلیل بنیادی در مقابل تحلیل تکنیکال، بهترین راه برای تجارت کدام است؟ اول، باید اعتراف کنم که یک تحلیلگر فنی متعهد هستم. من در مورد این موضوع می نویسم و ​​صاحب شرکتی هستم که دوره تحلیل تکنیکال معاملات سهام را منتشر می کند. من در بازار سهام به این شکل شروع نکردم اما به تدریج به این نتیجه رسیدم که معیارهای فنی را بهتر از معیارهای بنیادی درک می کنم. حتی با وجود اینکه معتقدم تحلیل تکنیکال منجر به سود بیشتر، زیان کمتر و درک آسان‌تر می‌شود، اما این احتمال وجود دارد که سرمایه‌گذارانی وجود داشته باشند که به همان خوبی من با استفاده از تحلیل بنیادی عمل می‌کنند.

تحلیل بنیادی مطالعه وضعیت مالی یک شرکت سهامی عام است. هنگامی که از یک وب سایت مالی مانند MSN Money، Yahoo Finance یا CBS Market Watch بازدید می کنید و نماد سهام را وارد می کنید، اطلاعاتی که نمایش داده می شود عمدتاً معیارهای اساسی هستند. این شامل ارقامی مانند فروش ناخالص، سود ناخالص، رشد فروش، رشد درآمد، حاشیه سود خالص، نسبت بدهی به حقوق صاحبان سهام، توصیه های تحلیلگر نهادی در میان سایر معیارهای مختلف است. تحلیلگر بنیادی این اعداد را با اعداد شرکت های دیگر در همان گروه صنعتی در برابر میانگین S&P 500 مقایسه می کند و تصمیم می گیرد که آیا سهام ارزش افزودن به سبد سهام او را دارد یا خیر.

بسیاری از تحلیلگران بنیادی سرمایه گذاران خرید و نگهداری هستند. آنها مایلند سهامی را به پرتفوی خود اضافه کنند و منتظر بمانند تا سرمایه گذاری بالغ شود، که با اکثر تحلیلگران فنی متفاوت است. تحلیلگران بنیادی ذاتاً با رویکرد سرمایه گذاری خود صبور هستند. آنها ممکن است سهام فردی را برای سالها نگه دارند و به آن فرصت می دهند تا بازدهی کسب کند (امیدوارم) و در برخی موارد سود سهامی را که سهام ممکن است پرداخت کند یا نپردازد، درو کند.

تحلیلگران فنی بر اساس معیارهایی که در نمودار سهام می بینند تصمیم می گیرند در کدام سهام سرمایه گذاری کنند. این تحلیلگر فنی معتقد است که نمودار سهام، حال و هوای بازار خاص را نیز ترسیم می کند. به بیان دیگر، نمودار سهام به سرمایه گذار نگاهی به روانشناسی بازار می دهد. در حالی که مؤسسات مالی و کارگزاری های بزرگ سهام را بر اساس معیارهای اساسی به مشتریان خود توصیه می کنند، همه آنها معامله گرانی دارند که معیارهای فنی را به صورت روزانه رعایت می کنند. در واقع می‌توانید قوانین فنی را در نمودار روزانه مشاهده کنید که «اطاعت» می‌شوند، زیرا قیمت الگوهایی را تشکیل می‌دهد که نشان می‌دهد سهام در حال از دست دادن بخار است یا خرید قوی در حال وقوع است. این الگوهای درون روز توسط معامله گران روزانه معامله می شوند، اما قوانین یکسانی برای نمودارهای روزانه اعمال می شود و به تحلیلگر فنی امکان می دهد روانشناسی بازار را در نمودارهای بازه های زمانی متعدد بخواند.

تحلیلگر فنی از نمودار روزانه برای پیش بینی معاملات خود استفاده می کند. الگوهای مختلف ادامه، بالا، پایین و معکوس بسیار زیاد است که در این مقاله فهرست می شود. اکثر معامله گران فنی در زمان شکست قیمت خرید می کنند و در اولین عقب نشینی یا تثبیت قیمت می فروشند. شکست در نمودار پیش بینی می شود و ورود به صورت استراتژیک برای یک نقطه خرید دقیق زمان بندی می شود. به مطالعه و آموزش نیاز دارد اما پاداش آن عالی و سریع است.

تحلیلگر فنی معمولاً بی حوصله است و حاضر نیست پول خود را برای مدت طولانی در سهام نگه دارد. بیشتر آنها معمولاً کمتر از چند ماه باقی می‌مانند و چند هفته شایع‌تر است. معامله فقط برای “سواری بر موج” انجام می شود و پس از پایان موج از موقعیت خارج می شود.

اگر معامله سهام را شروع نکرده اید و به فکر شروع هستید، باید تصمیم بگیرید که از چه راهی برای تجزیه و تحلیل و معامله سهام راحت هستید. این یک تصمیم شخصی است که بر اساس آن چه احساس راحتی می کنید. معامله گران فنی معمولاً در رویکرد خود نسبت به معاملات سهام کمی تهاجمی تر از همتایان اصلی خود هستند. در هر صورت تا زمانی که بخواهید برای مطالعه هنر خود وقت بگذارید مشکلی ندارد.

اخبار ارز دیجیتال، فارکس و بورس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 3 =

دکمه بازگشت به بالا