اخبار فارکس

تجارت فارکس – معایب اصلی یک معامله گر فارکس

چرا تعداد بسیار کمی از معامله گران در محیط معاملاتی فارکس موفق می شوند در حالی که اکثر معامله گران موفق نمی شوند؟ اگرچه پاسخ سختی برای این سوال وجود ندارد، اما چند نکته وجود دارد که شما را یک قدم جلوتر می‌آورد و قطعاً شانس را به نفع شما خواهد کرد. هدف اصلی این مقاله راهنمایی شما در مورد برخی از جنبه های مهم تجارت فارکس است. اما به روشی دیگر، به جای اینکه به شما بگوید چه کاری باید انجام دهید یا بهترین راه برای انجام آن، به شما خواهد گفت که از چه چیزی اجتناب کنید. گاهی اوقات بهتر است ایرادات اصلی یک رشته را شناسایی کرده و سپس آنها را جدا کنیم تا در سطح معینی از پیشرفت بهترین نتایج را داشته باشیم.

جستجو برای جام مقدس

بسیاری از معامله گران سال ها و سال ها تلاش می کنند تا جام مقدس تجارت را بیابند. آن اندیکاتور جادویی یا مجموعه ای از اندیکاتورها که تنها توسط معدود معامله گران شناخته شده است و در مدت زمان کوتاهی آنها را ثروتمند می کند.

واقعیت: خوب، نه شاخص جادویی وجود دارد، نه مجموعه‌ای از شاخص‌ها که کسی را در مدت زمان کوتاهی ثروتمند کند. دلیل اصلی این امر این است که تغییرات بازار، هر لحظه منحصر به فرد است. هر سیستم معاملاتی فارکس هر از گاهی با شکست مواجه می شود. کار ما در اینجا یافتن یک سیستم معاملاتی فارکس است که با شخصیت ما به عنوان معامله‌گران مطابقت داشته باشد، در غیر این صورت معامله‌گر برای دنبال کردن آن مشکل خواهد داشت.

به دنبال پول آسان

متأسفانه اکثر معامله گران به همین دلیل جذب بازار فارکس می شوند. عمدتاً به دلیل تبلیغاتی که نشان می دهد یا بهتر است بگوییم تلاش برای نشان دادن اینکه تجارت و کسب درآمد در بازار فارکس چقدر آسان است.

واقعیت: بله، معامله کردن بسیار آسان است، هر کسی می تواند آن را انجام دهد. به اندازه یک کلیک سخت است. اما قسمت دوم آن به این راحتی نیست. کسب درآمد یا دستیابی به نتایج سودآور ثابت کار سختی است. این نیاز به آموزش زیاد، صبر، نظم و تعهد دارد و این فهرست می تواند تا بی نهایت باشد. در چند کلمه، می توان نتایج سودآور ثابتی داشت، اما قطعاً آسان نیست.

به دنبال هیجان

برخی از معامله گران دیگر جذب بازار فارکس یا هر بازار مالی دیگری می شوند زیرا فکر می کنند معامله گر بودن هیجان انگیز است.

واقعیت: بله، معامله در بازار فارکس بسیار هیجان انگیز است. اما اگر این دلیل اصلی است که شما همچنان در بازار فارکس معامله می کنید، دیر یا زود گران ترین ماجراجویی را که تا به حال دیده اید کشف خواهید کرد. کمی در مورد آن فکر کنید

عدم استفاده از مدیریت پول

اکثر معامله گران این جنبه مهم معامله را فراموش می کنند. آنها فکر می کنند تا زمانی که به نتایج سودآور ثابتی دست پیدا نکنند نباید از مدیریت پول استفاده کنند. آنها کاملاً جنبه ریسک معامله را فراموش می کنند.

واقعیت: مدیریت پول اجازه می دهد تا سود شما از نظر هندسی افزایش یابد، اما ریسک شما را در هر معامله محدود می کند. مدیریت پول به شما می گوید که در هر معامله چقدر ریسک کنید. اگر می خواهید به اهداف تجاری خود برسید، استفاده از مدیریت پول ضروری است. با استفاده از مدیریت پول مطمئن می شوید که فردا، هفته، ماه و سال های بعد قادر به معامله خواهید بود.

تنظیم نشده روانشناسی

این یکی از موضوعاتی است که هنگام معامله به میان می آید. یکی از اصول اصلی بازارهای مالی این است که قیمت هر ابزار بر اساس درک هر یک از شرکت کنندگان “جمعیت” است. به عبارت دیگر قیمت هر ابزار با ترس، طمع، نفس و امید همه معامله گران تعیین می شود.

واقعیت: آگاهی از تمام مسائل روانشناختی که بر تصمیمات اتخاذ شده توسط معامله گران تأثیر می گذارد، قطعاً به نفع شما خواهد بود.

کمبود اموزش

آموزش پایه دانش در هر رشته است. از آنجایی که وکلا و پزشکان تا زمانی که مدرک خود را دریافت کنند به چندین سال تحصیل در کالج نیاز دارند، معامله گران فارکس نیز به سال های طولانی تحصیل نیاز دارند. بهتر است یک فرد با تجربه داشته باشید که شما را در معاملاتتان راهنمایی کند، زیرا برخی اطلاعات ممکن است شما را در مسیر اشتباهی قرار دهد.

واقعیت: بازار در مورد هر معامله ای که انجام می شود، درس های ارزشمندی به ما می آموزد. روند آموزش برای یک معامله گر فارکس می تواند برای همیشه طول بکشد. درست است، ما هرگز از یادگیری دست نمی کشیم. ما باید نسبت به بازارها و دانش خود فروتن باشیم. در غیر این صورت بازار به ما ثابت خواهد کرد که اشتباه می کنیم.

اینها برخی از مهم ترین موانعی هستند که هر معامله گر هنگام تلاش برای تجارت موفق با آن روبرو می شود. تجارت موفقیت آمیز در بازارهای فارکس کار آسانی نیست، برای انجام صحیح آن به تلاش زیادی نیاز دارد، اما با آموزش صحیح، خود را به اهداف معاملاتی خود نزدیک خواهید کرد.

اخبار ارز دیجیتال، فارکس و بورس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + هفده =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا