اخبار فارکس

تجارت فارکس – قدرت اعداد گرد

ما دائماً در حال گرد کردن اعداد در فعالیت های روزانه خود هستیم. زمانی اتفاق می افتد که به بازار می رویم، دما را می خوانیم، یک ملک می خریم یا به پمپ بنزین می رویم. ما بطور تغییرناپذیر به سمت اعداد گرد و اعدادی که به صفر ختم می شوند کشیده می شویم. این اعداد گرد نقش مهمی در معاملات فارکس دارند.

چرا علاقه به اعداد گرد وجود دارد؟

در سال 1999، میانگین صنعتی داوجونز برای اولین بار به مرز 10000 رسید. سرمایه‌گذاران تقریباً دو هفته این سطح را آزمایش می‌کردند تا اینکه در نهایت از مرز 10000 بسته شد. این حتی باعث جشن های زیادی شد زیرا یک نقطه عطف بزرگ در نظر گرفته شد.

حدود هفت سال بعد داو تنها با 11000 معامله شد. سرمایه گذارانی که با رسیدن به 10000 به دیوانگی کشیده شدند، چند سال بعد چیزی برای نشان دادن آن نداشتند.

در سال 1999 موفقیت داو یکی از تبلیغاتی ترین رویدادهای سال بود. کانال های خبری مالی با پخش برنامه های ویژه چهار ساعته از این رویداد به عنوان دومین آمدن تمجید می کردند. کل بازار کاملاً جذب این رقم شد.

نظریه های فراوانی وجود دارد مبنی بر اینکه انسان ها یک سیستم عددی به نام “پایه 10” ایجاد کرده اند، زیرا آنها 10 انگشت دست و پا دارند. انسان ها نیز به سمت اعدادی جذب می شوند که فاکتورهای 10 هستند.

اثر عدد گرد

سرمایه گذاران و معامله گران تمایل بسیار زیادی برای وارد کردن سفارش هایی دارند که با اعداد گرد مطابقت دارند. به عنوان مثال، یک معامله گر ممکن است در زمانی که و اگر به سطح 40 دلار سقوط کرد، برای یک سهام خاص سفارش دهد. اگر چندین معامله‌گر نیز سفارش‌های خرید را با قیمت 40 دلار انجام دهند، زیرا به نظر می‌رسد که سهام خرید خوبی در آن سطح است، سهام با مجموعه بزرگی از سفارش‌های خرید مواجه می‌شود. این اغلب باعث فعالیت خرید زیادی می شود و به دلیل اینکه تعداد خریداران از فروشندگان بیشتر است، ارزش سهام به سرعت افزایش می یابد.

در اصل، معامله‌گران چیزی را که “سطح حمایت” نامیده می‌شود در مرز 40 دلار ایجاد کرده‌اند، زیرا چندین سفارش خرید در آن قیمت جمع شده‌اند. این همان چیزی است که به حمایت روانی گفته می شود زیرا بر اساس هیچ گونه فعالیت قیمت قبلی نیست.

این پدیده در همه بازارهای معاملاتی رایج است اما به ویژه در بازار ارز رایج است. دلیل این پدیده اعداد گرد در معاملات کالا، سهام و فارکس این است که بخشی از انسان ها جذب اعداد گرد می شوند. تا زمانی که مردم درگیر معامله باشند این پدیده وجود خواهد داشت.

اعداد گرد در فارکس

تأثیر عمیق اعداد گرد در بازار فارکس را نباید دست کم گرفت. یک مثال خوب از این موضوع در اوایل سال 2005 رخ داد، زمانی که جفت ارز USD/CAD به طور مکرر در 1.2000 پشتیبانی پیدا کرد. مثال دیگری در اوایل سال 2006 رخ داد، زمانی که EUR/USD پشتیبانی را در حدود 1.2700 یافت. معامله گرانی که در نقاط ورودی اعداد گرد تخصص داشتند، توانستند جوایز بزرگی به دست آورند.

بانک‌ها زمانی که سفارش‌های مشتری را در حدود این اعداد گرد اجرا می‌کنند، از کمیسیون‌های قابل توجهی برخوردار می‌شوند، زیرا مجموعه‌های بزرگی از سفارش‌ها تمایل به انباشته شدن دارند. این واقعیت که این سفارش‌ها حول اعداد جمع می‌شوند، یک استراتژی اصلی برای بسیاری از معامله‌گران ایجاد می‌کند و بسیاری از معامله‌گران بر این به عنوان یک تکنیک معاملاتی اصلی تکیه می‌کنند.

اولین پرش بهترین است

حمایت و مقاومت عدد گرد برای کسانی که از استراتژی معاملاتی روزانه استفاده می کنند بسیار جذاب است. بازه های زمانی درگیر در معاملات روزانه معمولاً بسیار کوتاه هستند. این به این دلیل اتفاق می‌افتد که اولین جهش از حمایت یا مقاومت عدد دور معمولاً بهترین و سودآورترین پرش است. معامله گران دائماً به دنبال این هستند که مطمئن شوند که اولین جهش را می بینند. بازه‌های زمانی طولانی‌تر معاملات بی‌اثر هستند، زیرا اغلب می‌توانند چندین جهش را در یک سنبله شمع پنهان کنند.

هر بار که نرخ ارز به عدد دور دست می یابد، دستورات سطح پشتیبانی اجرا می شوند. همانطور که این اتفاق می افتد، مجموعه سفارش هایی که سطح حمایت یا مقاومت را ایجاد کرده اند کاهش می یابد. هنگامی که سطح سفارشات برای تأثیرگذاری بر سطح حمایت یا مقاومت کافی نباشد، آن سطح در نهایت شکسته خواهد شد.

به همین دلیل است که برای معامله گران حیاتی است که از اولین جهش از عدد دور استفاده کنند زیرا در این نقطه است که تعداد سفارش ها بیشترین است و بیشترین ارزش را ایجاد می کند. یک معامله‌گر فعال همچنین می‌تواند جهش‌های بعدی را معامله کند، اگرچه آنها تمایل دارند سود کمتری به همراه داشته باشند. تجارت برای موفقیت مستلزم هوشیاری مداوم است مگر اینکه از سیستم معاملاتی خودکار استفاده کنید.

شما می توانید چیزهای بیشتری بیاموزید در http://www.MasteringForex.net/blog


Source by Richard E. Weiss

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × چهار =

دکمه بازگشت به بالا