اخبار فارکس

تجارت فارکس – جایی که پول شما در آن است!

آیا می دانستید که بازار فارکس ارزش پول شما را تعیین می کند؟

اکثر مردم این کار را نمی کنند. من این کار را نکردم تا اینکه یک روز در حین انجام تحقیقات اینترنتی برای محصولی که به طور تصادفی با آن روبرو شده بودم، به یک وب سایت برخورد کردم. شروع به خواندن در مورد بازار ارز خارجی کردم و بلافاصله متوجه بزرگی و اهمیت چیزی شدم که بازار فارکس برای من و خانواده‌ام نشان می‌دهد. بازار ارز جایی است که ارزهای واقعی کشورها در سراسر جهان در 24 ساعت شبانه روز و 5 روز هفته معامله می شود. این بازار نام‌های مستعار زیادی دارد، بازار فارکس، بازار فارکس، تجارت ارز و غیره، اما آنچه که واقعاً نشان‌دهنده آن است، تنها بازار مهم روی کره زمین است. من آن را مهم ترین بازار می نامم زیرا آنچه در بازار FX اتفاق می افتد تأثیر مستقیمی بر ارزش پول در جیب شما دارد. تقریباً هر کاری که انجام می‌دهید، نیاز دارید و می‌خواهید، تحت تأثیر ارزش پولی است که در هر لحظه خاص دارید، یادگیری اینکه بازار فارکس چیست و چگونه بر زندگی شما تأثیر می‌گذارد، چیزی است که همه باید به آن علاقه مند باشند.

قانون اساسی که ارزش‌های ارز بین‌المللی را هدایت می‌کند، سطح اطمینانی است که کل بازار فارکس به ارز یک کشور خاص نسبت به ارز یک کشور دیگر دارد. این سطح اطمینان از عوامل متعددی از جمله داده‌های اقتصادی قابل اندازه‌گیری و عوامل روان‌شناختی بازار غیرقابل اندازه‌گیری تشکیل شده است، اما اصل اساسی همه آن این است که هر چه دولت، اقتصاد و تاریخ کشورها پایدارتر باشند، ارزش بیشتری برای آن قائل می‌شود. واحد پول آن کشورها هنگامی که شما شروع به درک این اصل کردید، به آرامی متوجه خواهید شد که چرا برخی از اطلاعات همیشه در اخبار روزانه قرار می گیرند! عباراتی مانند «شاخص‌های اقتصادی پیشرو»، «نرخ‌های بهره فدرال پایین‌تر» و «گزارش‌های شاخص اعتماد مصرف‌کننده» زمانی که متوجه تأثیر عمیق این چیزها بر زندگی روزمره‌تان می‌شوید، برای شما معنای واقعی خواهند داشت.

بازار سهام، گزارش‌های داده‌های دولتی در مورد اقتصاد کشور و بی‌ثباتی سیاسی در سرتاسر جهان نشان‌دهنده سلامت کلی اقتصاد جهان است. قدرت نسبی ایالات متحده از نظر این عوامل بین المللی در مقدار کالایی که دلار در جیب شما در هر زمان می تواند بخرد منعکس می شود. هر چه دلار قوی تر باشد، می توانید غذا، لباس و وسایل بیشتری بخرید. هر چه دلار ضعیف تر باشد، کالاهای کمتری می توانید بخرید. درک این واقعیت ساده به شما نشان می دهد که تقریباً هر جنبه از زندگی روزمره شما توسط بازاری دیکته می شود که شما حتی نمی دانستید وجود دارد! اگر این واقعیت شما را کمی مات و مبهوت کند، قابل درک است.

زمانی که متوجه شدم بازار فارکس چقدر در زندگی من قدرت دارد، خود را متعهد کردم که تا آنجا که می توانم در مورد آن بیاموزم. این آسان نبوده است. ظاهراً دسترسی به بازار FX از نظر تاریخی محدود شده است و اطلاعات زیادی در مورد این موضوع در دسترس نبود. مانند هر چیز دیگری، اینترنت همه اینها را تغییر داده است و اکنون تقریباً هر کسی که یک رایانه و اتصال به اینترنت داشته باشد می تواند به این بازار مهم دسترسی پیدا کند. طولی نکشید که متوجه شدیم فارکس یک جانور بزرگ است و زمان، تلاش و یک منحنی یادگیری بزرگ نیاز بود تا حتی یک درک اولیه از آنچه در واقع اتفاق می‌افتد به دست آوریم. به دو دلیل تصمیم گرفتم مطالبی را که یاد می‌گیرم در قالب مقاله بنویسم:

1. من همیشه دریافتم که مجبور کردن خودم برای نوشتن در مورد یک موضوع، یادگیری در مورد آن موضوع را آسان تر می کند. نمی دانم چرا برای من اینطور کار می کند، فقط همینطور است. همچنین، همیشه ایده خوبی است که در صورت پرت شدن حواس شما توسط یکی از شرایط اضطراری زندگی و مجبور به کنار گذاشتن موضوع به هر دلیلی، چیزی یادداشت کنید.

2. من می خواستم بتوانم به افراد دیگر کمک کنم تا حداقل درک اولیه ای از این بازار به دست آورند. برای مردم خیلی مهم است که چیزی در مورد آن ندانند.

بنابراین، تصمیم گرفتم با پیشرفت در منحنی یادگیری فارکس، مقاله بنویسم، با این امید که به من و دیگران کمک کند تا در مورد تجارت ارزهای بین المللی بیاموزند. من می‌خواستم با مقاله‌ای شروع کنم که بر اهمیت خود بازار و چگونگی ارتباط آن با زندگی روزمره شما متمرکز بود، زیرا این درک کلید متعهد بودن به یادگیری در مورد آن است. مبادله ارز موضوع دشواری است و برای اینکه به آن پایبند باشید باید ارزش آن را در آشنایی با آن ببینید. این چیزی است که من را نگه داشته است و تا زمانی که نتوانم در فارکس درآمد کسب کنم، متوقف نمی شوم.

مقاله بعدی شما را می بینیم!

اخبار ارز دیجیتال، فارکس و بورس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − 3 =

دکمه بازگشت به بالا