اخبار فارکس

تجارت فارکس برای مبتدیان – چگونه از تجارت فارکس درآمد کسب کنیم؟

در بازار فارکس امکان کسب درآمد از طریق خرید و فروش ارز وجود دارد. برای درک چگونگی کسب درآمد در معاملات فارکس، برخی از اصول بازار فارکس باید درک شود. بازار فارکس بسیار شبیه به بازار سهام است. مکانیک های درگیر در تجارت فارکس بسیار قابل مقایسه با مکانیک های موجود در زمینه معاملات سهام هستند. هدف از معاملات فارکس، مبادله یک ارز با ارز دیگر با پیش بینی افزایش قیمت است، به طوری که ارز خریداری شده در مقایسه با ارز فروخته شده ارزش بیشتری داشته باشد. هر دو ارز درگیر در تجارت به عنوان جفت ارز شناخته می شوند.

در صورتی که سرمایه گذار از قبل با معاملات سهام آشنایی داشته باشد، نحوه کسب درآمد در معاملات فارکس آسان است. نرخ ارز در تجارت فارکس نسبت ارزش یک ارز نسبت به ارز دیگر است. به عنوان مثال، نرخ مبادله USD/JPY به این معناست که چند دلار آمریکا می تواند یک ین ژاپن بخرد یا بالعکس.

یادگیری نحوه خواندن مظنه فارکس ضروری است تا بدانید چگونه در معاملات فارکس درآمد کسب کنید. ارزها به صورت جفت هایی مانند USD/EUR یا USD/GBP نقل می شوند. این به این دلیل است که هر تراکنش فارکس شامل دو ارز است – خرید یک ارز و فروش ارز دیگر.

اگر مظنه ای به صورت GBP/USD = 1.5 داده شود:

· ارزی که ابتدا قبل از اسلش (/) داده می شود، واحد پول پایه است

· یکی از سمت راست اسلش، ارز Counter یا Quote است.

یک اصطلاح دیگر برای درک چگونگی کسب درآمد در معاملات فارکس، Long/Short است. اگر سرمایه گذار بخواهد خرید کند باید منتظر افزایش ارزش پایه ارز باشد تا با قیمت بالاتری به فروش برسد. در اصطلاحات تجاری فارکس، به آن گرفتن “موقعیت طولانی” گفته می شود. وقتی سرمایه‌گذار می‌خواهد بفروشد، ارزش ارز پایه باید کاهش یابد تا بتوان آن را با قیمت پایین‌تری بازخرید کرد. این به عنوان گرفتن “موقعیت کوتاه” شناخته می شود.

ربات فارکس نرم افزاری است که به عنوان مشاور متخصص شخصی در معاملات فارکس عمل می کند. الگوریتم‌های آن‌ها برای انتخاب بهترین جفت ارز برای معامله و زمان مناسب برای معامله ساخته شده‌اند. تنها کاری که کاربر باید انجام دهد این است که یک حساب تجاری راه اندازی کند و پارامترهایی مانند ارز، حد سود، حد ضرر و غیره را تنظیم کند. ربات را می توان برای انجام معاملات 24 ساعته به مدت پنج روز هفته در زمانی که بازار فارکس فعال است، ساخت.

اخبار ارز دیجیتال، فارکس و بورس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 16 =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا