اخبار فارکس

تجارت فارکس: آیا باید به یک ربات فارکس تکیه کرد؟

چه به فکر ورود به تجارت فارکس سنگاپور باشید و چه در حال انجام آن هستید، قطعاً با اصطلاح “ربات فارکس” برخورد کرده اید. این در واقع یک برنامه یا نرم افزاری است که به شما کمک می کند تا حساب معاملاتی فارکس خود را اجرا کنید. این امر تجارت فارکس در سنگاپور را بسیار آسان‌تر می‌کند، بنابراین فکر می‌کنید این بهترین گام برای انجام این تجارت است.

برای کمک به شما در مورد اینکه آیا باید به آن وابسته باشید یا نه، باید ایده ای از مزایا و معایب آن داشته باشید:

مزایای

1. 24 ساعت شبانه روز و 7 روز هفته در دسترس است.

معاملات فارکس 24 ساعت شبانه روز انجام می شود زیرا بازارهای مختلف در زمان های مختلف باز هستند. مشکل استفاده نکردن از هیچ ربات فارکس این است که نمی توانید استراتژی های معاملاتی فارکس خود را اعمال کنید مگر اینکه از نظر فیزیکی در اطراف باشید. به بیان ساده، بدون ربات فارکس، حتی اگر بخواهید نمی‌توانید در زمان‌های خاصی معامله کنید.

خوشبختانه ربات های فارکس می توانند 24/7 کار کنند. بنابراین، می‌توانید کارهایتان را انجام دهید یا حتی بخوابید و همچنان به تجارت ادامه دهید. شما می توانید جای دیگری باشید و همچنان مقداری پول به دست آورید.

2. تمام ابزار مورد نیاز شما را دارد.

اگر همه ابزارها مانند نمودارها و اندیکاتورها را در اختیار نداشته باشید، نمی توانید در مورد معاملات فارکس تصمیم عاقلانه ای بگیرید. روبات های فارکس می توانند آنها را در هر زمان در اختیار شما قرار دهند. با چند کلیک روی دکمه، می توانید نمودارهای نوار و چسب مورد نیاز خود را ایجاد کنید. این ابزارها بر اساس اصول یا تئوری های مختلف حاکم بر معاملات فارکس مانند اصل موج الیوت ساخته شده اند.

اگر این ها کافی نیستند، می توانید گزارش ها را نیز ذخیره کنید یا حتی آنها را چاپ کنید. همچنین کارگزاران فارکس وجود دارند که به شما امکان می دهند آنها را برای دیگران ارسال کنید.

3. می توانید از حساب آزمایشی استفاده کنید.

یکی از بهترین دلایل برای استفاده از بروکر فارکس این است که می توانید از حساب آزمایشی استفاده کنید. یک حساب آزمایشی به شما امکان می دهد در بازار بلادرنگ معامله کنید، حتی اگر پول نقد ندارید. این به سادگی پول نقد مجازی را در اختیار شما قرار می دهد. می توانید از آن برای تجارت استفاده کنید و اگر تمام شد می توانید آن را دوباره پر کنید.

یک حساب آزمایشی به شما امکان می دهد استراتژی های معاملاتی فارکس را که آموخته اید آزمایش کنید. شما همچنین می توانید نظریه های خود را امتحان کنید. همچنین دیدی از نحوه عملکرد بازار واقعی در اختیار شما قرار می دهد، بنابراین وقتی معامله را شروع می کنید، احساس اطمینان و آمادگی بیشتری خواهید داشت.

با این حال، اگر حساب آزمایشی بتواند حدود 2 هفته یا بیشتر دوام بیاورد، بهتر است. به این ترتیب، شما زمان کافی برای تجربه بسیاری از حرکات بازار خواهید داشت. همچنین باید به یاد داشته باشید که حساب های آزمایشی کاملاً رایگان هستند.

4. منحنی یادگیری برای معاملات فارکس سنگاپور کوچکتر است.

یادگیری معاملات فارکس هرگز به این آسانی نیست، به خصوص اگر دانش مشخصی در مورد این زمینه نداشته باشید. با این حال، از آنجایی که همه ابزارهای مورد نیاز شما از قبل در دسترس هستند، امیدواریم که بتوانید منحنی یادگیری را بسیار کوچکتر کنید.

معایب

1. شما را به ابزارها بیشتر از تصمیمات خود مطمئن می کند.

همانطور که می گویند، اجازه ندهید ماشین شما را کنترل کند. باید راه دیگری در اطراف باشد. یکی از بزرگترین مشکلات این است که ممکن است در نهایت به سیستم معاملاتی فارکس خودکار وابسته باشید و دیگر تصمیم خود را نگیرید. به خاطر داشته باشید که آنها بدون دستور شما کار نمی کنند. اگر تصمیمات اشتباهی در مورد حساب کاربری خود بگیرید، نمی توانید هیچ چیز دیگری را جز خودتان مقصر بدانید.

2. شامل تحلیل های بنیادی نمی شود.

عواملی را که نمی توان به صورت تجربی اندازه گیری کرد در نظر نمی گیرد. اینها شامل سیاست، جغرافیا و شخصیت بازرگانان و غیره است. برای بسیاری ناشناخته این موارد قطعاً می تواند بر روند بازار یا حرکت ارزها تأثیر بگذارد. برای مثال، یک تنش سیاسی در تایلند، بات را بسیار ارزان‌تر می‌کند، به این امید که ارزش آن در بازار بیشتر از این پایین نرود. دلار سنگاپور در ساعات بازار توکیو قابل فروش تر می شود زیرا اکثر معامله گران در آن زمان بیدار هستند.

3. این یک برنامه کاربردی است، بنابراین، در معرض اشکالات فنی است.

این یکی دیگر از دلایلی است که شما نباید به طور کامل به آن وابسته باشید. به عنوان یک برنامه، مستعد خطاهای فنی است. حداکثر تایم آپ تایم آن 99.9 درصد است. با این وجود، 0.01 درصد را هرگز نمی توان نادیده گرفت. چند دقیقه خارج شدن از بازار ممکن است صدها ضرر را برای شما به همراه داشته باشد، به خصوص اگر در حال حاضر در فرآیند فروش هستید که سیستم از کار بیفتد.

در پایان

یک کارگزار فارکس خودکار باید تنها یکی از ابزارهای متعدد مورد استفاده باشد. بیشتر از همه باید به تصمیم خود تکیه کنید. در واقع، مواقعی وجود دارد که احساس روده مهم می شود. اگر از تصمیمات خود مطمئن نیستید، پس بهتر است اصلا معامله نکنید. بهتر است چیزی به دست نیاورید تا اینکه چیزهای زیادی از دست بدهید.

علاوه بر این، کارگزار خود را عاقلانه انتخاب کنید. اطمینان حاصل کنید که می توانید به پشتیبانی فنی و مشتری عالی وابسته باشید.

اخبار ارز دیجیتال، فارکس و بورس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 20 =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا