اخبار فارکس

تجارت فارکس – آنچه معامله می شود و راه های تجارت

ارزها به صورت جفت معامله می شوند

تجارت فارکس خرید همزمان یک ارز خاص و فروش ارز دیگر است. ارزها از طریق یک کارگزار یا فروشنده معامله می شوند و به صورت جفت معامله می شوند. به عنوان مثال یورو و دلار آمریکا (EUR/USD) یا پوند انگلیس و ین ژاپن (GBP/JPY).

هنگامی که در بازار فارکس معامله می کنید، به صورت جفت ارز خرید یا فروش می کنید.

تصور کنید همه جفت ها دائماً در یک “طناب کشی” هستند و هر ارز در سمت خود طناب است. نرخ ارز بر اساس اینکه کدام ارز در حال حاضر قوی تر است تغییر می کند.

جفت ارزهای اصلی

جفت ارزهای زیر به عنوان “مجور” شناخته می شوند. این جفت ها همگی حاوی دلار آمریکا (USD) در یک طرف هستند و اغلب معامله می شوند. عمده ترین جفت ارزها نقدشونده ترین و پرمعامله ترین جفت ارز در جهان هستند: EUR/USD، USD/JPY، GBP/USD، USD/CHF، USD/CAD، AUD/USD، و NZD/USD.

جفت ارزهای اصلی یا جفت ارزهای فرعی

جفت ارزهایی که شامل دلار آمریکا (USD) نمی شوند، به عنوان جفت ارزهای متقابل یا به سادگی «صلیب» شناخته می شوند. صلیب های اصلی نیز به عنوان “مینور” شناخته می شوند. فعال ترین صلیب های معامله شده شامل سه ارز اصلی غیر USD هستند: EUR، JPY، و GBP.

برخی از یورو کراس ها عبارتند از: EUR/CHF، EUR/GBP، EUR/CAD، EUR/AUD، و EUR/NZD.

موارد زیر به دلیل استفاده از ین ژاپن در یک طرف تلاقی ین محسوب می شوند: EUR/JPY، GBP/JPY، CHF/JPY، CAD/JPY، AUD/JPY، و NZD/JPY.

درست مانند اروپا، بریتانیای کبیر نیز صلیب های خاص خود را دارد: GBP/CHF، GBP/AUD، GBP/CAD، و GBP/NZD.

و در اینجا برخی از جفت ارزهای دیگر وجود دارد که جزئی محسوب می شوند: AUD/CHF، AUD/CAD، AUD/NZD، CAD/CHF، NZD/CHF، و NZD/CAD.

جفت های عجیب و غریب

جفت های عجیب و غریب از یک ارز اصلی تشکیل شده اند که با واحد پول یک اقتصاد نوظهور مانند برزیل، مکزیک یا مجارستان مرتبط است. در اینجا چند نمونه از جفت ارزهای عجیب و غریب وجود دارد: USD/HKD، USD/SGD، USD/ZAR، USD/THB، USD/MXN، USD/DKK، USD/SEK، و USD/NOK.

غیر معمول نیست که اسپرد دو یا سه برابر بیشتر از EUR/USD یا USD/JPY باشد. بنابراین اگر می‌خواهید جفت‌های عجیب و غریب معامله کنید، به یاد داشته باشید که این را در تصمیم خود در نظر بگیرید.

از آنجایی که بازار ارز بسیار خارق‌العاده است، معامله‌گران روش‌های مختلفی را برای سرمایه‌گذاری در ارزها ارائه کردند. از این میان، رایج‌ترین آنها بازار نقدی فارکس، معاملات آتی، گزینه‌ها و صندوق‌های قابل معامله در بورس (یا ETF) هستند.

بازار نقطه ای

در بازار نقدی، ارزها بلافاصله یا “در محل” با استفاده از قیمت فعلی بازار معامله می شوند. آنچه در مورد این بازار بسیار شگفت انگیز است، اسپردهای کوچک و فعالیت 24 ساعته آن است. شرکت در این بازار بسیار آسان است زیرا با سرمایه گذاری 25 دلاری می توان حساب ها را باز کرد! و اکثر کارگزاران معمولا نمودارها، اخبار و سایر اطلاعات را به صورت رایگان ارائه می کنند.

آینده

قراردادهای آتی قراردادهایی برای خرید یا فروش یک دارایی خاص با کارمزد خاص در تاریخی در آینده هستند. به همین دلیل است که به آنها می گویند آینده! معاملات آتی فارکس مدتها پیش در سال 1972 توسط بورس کالای شیکاگو (CME) طراحی شد. از آنجایی که قراردادهای آتی استانداردهای خاصی دارند و از طریق یک بورس متمرکز معامله می شوند، بازار بسیار شفاف و منظم است. این بدان معنی است که قیمت و جزئیات معامله به راحتی در دسترس است.

گزینه ها

«اختیار» یک ابزار مالی است که به خریدار این امکان را می‌دهد، یا این اختیار را به خریدار می‌دهد، اما نه تعهدی، برای خرید یا فروش سرمایه‌گذاری به قیمت مشخص در تاریخ تکمیل اختیار. اگر معامله‌گری گزینه‌ای را «فروخته»، خوشحال می‌شود که یک دارایی را با کارمزد خاصی در تاریخ تکمیل سفارش دهد یا بفروشد.

درست مانند معاملات آتی، گزینه ها نیز در یک بورس معامله می شوند، مانند بورس اوراق بهادار شیکاگو، بورس اوراق بهادار بین المللی یا بورس اوراق بهادار فیلادلفیا. اما، نقطه ضعف در معاملات گزینه های فارکس این است که ساعات بازار برای گزینه های خاص محدود است و نقدینگی تقریباً به اندازه بازار آتی یا نقدی نیست.

صندوق های قابل معامله در بورس

صندوق های قابل معامله در بورس یا ETF جدیدترین اعضای بازار ارز هستند. یک ETF می‌تواند شامل مجموعه‌ای از سهام در ترکیب با برخی ارزها باشد که به معامله‌گر اجازه می‌دهد تا با سایر دارایی‌ها متنوع شود. اینها توسط مؤسسات مالی تولید می شوند و می توانند مانند سهام از طریق بورس معامله شوند. مانند گزینه های فارکس، محدودیت در معاملات ETF این است که بازار برای تمام ساعات در دسترس نیست. همچنین، از آنجایی که ETF ها حاوی سهام هستند، این سهام مشمول کمیسیون معاملات و کارمزد تراکنش های اضافی هستند.

اخبار ارز دیجیتال، فارکس و بورس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار − 1 =

دکمه بازگشت به بالا