اخبار فارکس

تجارت ارز فارکس – تجارت ارز در بزرگترین بازار مالی

تجارت ارز فارکس در سراسر جهان انجام می شود و بزرگترین بازار مالی در جهان است. بازیگران اصلی در بازار فارکس بانک های مرکزی کشور، بانک های تجاری بزرگ مانند سیتی بانک و بانک آمریکا و غیره، شرکت های چند ملیتی هستند. بخش عمده معاملات به صورت سفته بازی است در حالی که تنها 5 درصد از معاملات برای اصلاح ارز است. حجم تجارت روزانه 3.2 تریلیون دلار آمریکا است.

اگرچه تجارت ارز فارکس را می توان در هر ارز خارجی انجام داد، 85 درصد از تجارت با ارزهای اصلی انجام می شود. ارزهای اصلی عبارتند از: دلار آمریکا، دلار استرالیا، دلار کانادا، پوند انگلیس، یورو، ین ژاپن و فرانک سوئیس. دلار آمریکا نزدیک به 28 درصد از کل بازار فارکس را تشکیل می دهد.

بازار فرابورس که به صورت 24 ساعته فعال است

این یک بازار فرابورس یا یک بازار خارج از بورس است که در آن معاملات ارز فارکس به صورت جفت انجام می شود. این بدان معنی است که دلار برای خرید ین ژاپن فروخته می شود یا فرانک سوئیس خریداری می شود و یورو به طور متوالی فروخته می شود. بازار فارکس هیچ صرافی متمرکزی ندارد و صرفاً از طریق تلفن و رسانه الکترونیکی از جمله اینترنت انجام می شود.

این یک بازار 24 ساعته است و مراکز عمده تجارت سیدنی، توکیو، سنگاپور، هنگ کنگ، لندن، فرانکفورت و نیویورک هستند. سرمایه گذاران معمولاً برخلاف بازارهای سهام و کالا، به تغییرات و نوسانات بازار فارکس بلافاصله واکنش نشان می دهند. تغییرات هر ثانیه روی صفحه نمایش داده می شود. معاملات بر اساس ثانیه به ثانیه انجام می شود.

معاملات ارز فارکس همیشه به صورت جفت انجام می شود و اسپرد سود است

مظنه های معاملاتی فارکس نیز به صورت جفتی ارائه می شوند و نرخ های پیشنهادی و درخواستی همیشه با هم ذکر می شوند. در جفت USD/JPY، USD ارز پایه است. معاملات ارز فارکس که در جفت های غیر دلاری اتفاق می افتد به عنوان معاملات ارز متقابل شناخته می شود. مبانی و فنی برای معامله در هر جفت ارز متفاوت است.

مظنه USD/JPY همیشه به عنوان 110.3456/110.3450 داده می شود. این بدان معناست که 1 USD را می توان به قیمت 110.3456 JPY فروخت و 110.3450 JPY برای خرید 1 USD مورد نیاز است. در معاملات ارز فارکس، تفاوت بین نرخ پیشنهادی و درخواستی، اسپرد یا سودی است که معامله‌گر فارکس کسب خواهد کرد.

اخبار ارز دیجیتال، فارکس و بورس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + 1 =

دکمه بازگشت به بالا