اخبار فارکس

باورهای غلط در تجارت فارکس

یکی از دلایلی که باعث افزایش محبوبیت تجارت فارکس شده است، ادعای سودآوری بسیار زیاد است. اکثر این معامله گران جدید با چیزی جز تصور سود آسان وارد بازار پیشین نمی شوند. با این حال، در واقع این تصور غلط باعث شده بود که بسیاری از آنها خودداری کنند و در برخی موارد به دلیل ناامیدی کاملاً آن را ترک کنند.

قبل از شروع معامله، در اینجا مواردی وجود دارد که باید بدانید.

بازار فارکس معادل بازار سهام نیست

بسیاری از مردم هیچ شباهتی بین این دو بازار تصور می کنند که هر دو یکسان هستند. با این حال، این طوری نیست. در واقع یک دنیا تفاوت بین آنها وجود دارد. بدین ترتیب مجموعه مهارت ها برای هر بازار متفاوت است. مساوی کردن هر دوی آنها مانند مقایسه مهارت کفش‌سازی با مهارت‌های جوراب‌بافی است و می‌گوییم که هر دو یکسان هستند. بنابراین حتی اگر در بازار سهام با تجربه هستید، باز هم باید با اصول اولیه در بازار فارکس شروع کنید.

صرف نظر از منطقه زمانی، تجارت در هر زمان در دسترس است

به نظر می‌رسد اکثر تبلیغاتی که دوره‌ها و سیستم‌های معاملاتی فارکس را تبلیغ می‌کنند، سعی می‌کنند مردم را با این یکی جذب کنند. بله، درست است که بازار فارکس 24 ساعت شبانه روز باز است و از نظر تئوری می توانید هر زمان که بخواهید معامله کنید. با این حال، اگر می خواهید سودآور باشید، ساعت کاری خود را انتخاب نمی کنید. برای اینکه تجارت سودآور داشته باشید، به نوسان در جفت ارز خود نیاز دارید. زمانی که همه در خواب هستند این اتفاق نمی افتد. به طور طبیعی، بهترین زمان برای معامله به جفت ارز شما بستگی دارد.

معامله در فارکس هیچ کمیسیون قابل پرداختی ندارد.

رایگان در اینجا اغراق است. درست است که در معاملات فارکس نیازی به پرداخت کمیسیون ثابت برای معاملات خود ندارید. با این حال، آنچه شما پرداخت می کنید، گسترش است. این بدان معناست که هر چه معاملات بیشتری انجام دهید، در نهایت بیشتر پرداخت خواهید کرد. که به سختی رایگان است.

تنها در صورتی سود خواهید برد که بتوانید پیش بینی کنید بازارها چه کاری انجام خواهند داد

هیچ کس هرگز نمی تواند پیش بینی کند که بازار به کدام سمت می رود یا خواهد رفت. بهترین کاری که هر کسی می تواند انجام دهد این است که یک حدس و گمان دقیق انجام دهد. اکثر مردم این کار را با استفاده از تجزیه و تحلیل نمودار فنی انجام می دهند. دلیل این همه تمرکز بر پیش بینی، اشتباه در تلاش برای نگه داشتن یک قدم جلوتر از بازار است. اکثر معامله گران فارکس در تلاش برای انجام این کار، از نظر ذهنی خسته شده اند، بهترین راه برای معامله در بازار فارکس این است که فقط احساسات بازار را دنبال کنید. بنابراین وقتی بازار تغییر می کند، تنها کاری که باید انجام دهید این است که واکنش مناسب نشان دهید. توانایی دانستن اینکه در زمان تغییرات چه کاری باید انجام دهید، تنها زمانی به وجود می آید که فرد تجربیاتی داشته باشد.

استراتژی های ساده قابل قبول نیستند

به نظر می رسد چیزی در مورد پیچیدگی وجود دارد که افراد را مسحور می کند. حتی افرادی که باید بهتر بدانند اغلب به طور ناخودآگاه سیستمی را با بیشترین سوت ها و زنگ ها تصور می کنند و رازل-دزل موثرترین است. این اعتقاد اساسی است که اگر سیستمی پیچیده باشد، به این معنی است که واقعاً کامل است و مطلقاً هیچ چیز را به شانس واگذار نمی کند. هرچند که همیشه درست نیست. گاهی اوقات سیستم‌های پیچیده کاری جز پیمودن مسیری زیبا به همان نتیجه‌ای که یک سیستم ساده‌تر شما را به آن می‌رساند، انجام نمی‌دهند.

مردم همه این ادعاها را به دلیل همه تبلیغات گمراه کننده در بازار فارکس باور می کنند. و این تبلیغات باعث می شود مردم تصور اشتباهی را در مورد بازارهای فارکس باور کنند. بنابراین، قبل از شروع معامله در بازار فارکس، اگر سودآوری منهای سردرد می‌خواهید، برای اطلاع از وضعیت واقعی بازار فارکس وقت بگذارید.

اخبار ارز دیجیتال، فارکس و بورس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − دو =

دکمه بازگشت به بالا