اخبار فارکس

باندهای بولینگر: استفاده از نوسان به عنوان یک شاخص فنی

معامله‌گران روزانه از Bollinger Bands® به‌عنوان یک شاخص فنی برای نمایش نموداری از نوسانات بر اساس میزان فشرده بودن آنها در اطراف یک ابزار مالی استفاده می‌کنند. درجه انقباض یا گسترش آنها در اطراف عملکرد قیمت یک ابزار مالی، سطح نوسان را تعیین می کند. رو به نمودار، میانگین متحرک 21 روزه (دوره زمانی ترجیحی) توسط یک نوار Bollinger بالا و پایین احاطه شده است. آنها به عنوان یک شاخص فنی برای شرایط بازار بیش از حد خرید (باندهای پهن) و فروش بیش از حد (باندهای تنگ) عمل می کنند.

Bollinger Bands® چگونه خوانده می شود؟

با نگاهی به نرم‌افزار نمودار ابزار مالی با باندهای Bollinger’s’tight’ که در عمل قیمت اعمال شده است، ممکن است به زودی حرکت قابل توجهی به سمت بالا یا پایین رخ دهد. با این حال، اگر نمودار ابزار مالی دارای باندهای گسترده ای باشد که برای عملکرد قیمت اعمال می شود، این ممکن است نشان دهد که حرکت قابل توجهی در آینده نه چندان دور اتفاق نمی افتد. تنگ و گسترده، آنها همچنین می توانند به عنوان یک نشانگر فنی ضد نوسانات بالقوه کم و زیاد استفاده شوند، زیرا از قیمت فعلی برای پیش بینی یک حرکت بازار متفاوت و آینده استفاده می شود.

با توجه به موارد فوق، بهترین شرایط برای استفاده از اندیکاتور، دوره های نوسانات کم با نوسانات اندک قیمت است. هر چه زمان بیشتری در یک محیط با نوسانات کم سپری شود، بیشتر در اطراف عملکرد قیمت یک ابزار مالی تنگ‌تر می‌شوند. هنگامی که باندها بیشتر از حد معمول سفت می شوند، ممکن است نشان دهنده افزایش نوسانات آینده باشند.

چگونه می توان از Bollinger Bands® استفاده کرد؟

هنگام تجزیه و تحلیل Bollinger Bands® با هدف تجارت آنلاین روزانه، در صورت شکستن باند بالا یا پایین برای تصمیم گیری عجله نکنید، زیرا این همیشه نشانه حرکت فوری بازار نیست. گفته می‌شود، اگرچه بیشتر حرکت‌های قیمت در داخل اندیکاتور اتفاق می‌افتد، نقض باند بیرونی در واقع یک اتفاق نادر است، اما نمی‌توان به سیگنال خرید/فروش تضمین‌شده اعتماد کرد. بعلاوه، اگرچه به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد، باندهای Bollinger® در واقع به منظور استفاده پشت سر هم با دو یا چند شاخص فنی دیگر مانند شاخص قدرت نسبی (RSI) و MACD هستند.

مهم است که توجه داشته باشید، قبل از معاملات روزانه بر اساس سیگنال مشتق شده از Bollinger Bands® و دو اندیکاتور دیگر، بررسی روندهای تاریخی بازار با همه این شاخص ها قویاً پیشنهاد می شود. بررسی مجدد این شاخص ها در برابر روند تاریخی بازار که روی آن تمرکز می کنید، ایده ای از عملکرد استراتژی شما در شرایط تاریخی بازار ارائه می دهد.

اخبار ارز دیجیتال، فارکس و بورس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + 6 =

دکمه بازگشت به بالا