اخبار فارکس

انواع تحلیل موثر در معاملات فارکس

معاملات فارکس همه چیز در مورد انتخاب درست در زمان مناسب است. اما شما نمی توانید این کار را فقط با حدس زدن انجام دهید. معامله گران از انواع مختلفی از تجزیه و تحلیل فارکس برای تجارت سودآور استفاده می کنند. همچنین می توانید از یکی از این انواع تحلیل فارکس برای کسب سود استفاده کنید.

انواع آنالیز فارکس:

اساساً سه نوع اصلی تجزیه و تحلیل فارکس توسط معامله گران فارکس انجام می شود. شما می توانید روند فارکس را با نمودارها یا موقعیت های اقتصادی کشورهای مرتبط یا حتی حرکت های گذشته جفت ارز خود تجزیه و تحلیل کنید. این سه نوع تحلیل عبارتند از:

تحلیل بنیادی:

تجزیه و تحلیل بنیادی فارکس شامل تجزیه و تحلیل اقتصاد کشوری است که ارز آن را می خواهید معامله کنید. بنابراین عوامل اصلی اقتصادی مانند نرخ بهره، نسبت اشتغال، بهره وری و درآمد برای درک ثبات اقتصاد به منظور پیش بینی حرکت قیمت ارز آن کشور تجزیه و تحلیل می شوند. بدیهی است که این یک تحلیل کامل است. همچنین باید مراقب اخبار مربوط به آن کشور نیز باشید.

تحلیل تکنیکال:

تجزیه و تحلیل فنی بازار فارکس شامل تجزیه و تحلیل جفت ارز توسط ابزارهای فنی مانند نمودارها است. همچنین شامل تجزیه و تحلیل حرکات ارزش گذشته جفت ارز برای قضاوت در مورد حرکات آتی است. هم به صورت دستی و هم با استفاده از سیستم های خودکار انجام می شود. بدیهی است که سیستم خودکار در مقایسه با سیستم دستی ترجیح داده می شود زیرا باعث صرفه جویی در زمان می شود.

تحلیل آخر هفته:

تجزیه و تحلیل آخر هفته به شما امکان می دهد تا بازار فارکس را در یک محیط آرام تجزیه و تحلیل کنید، زیرا بازار نزدیک است، بنابراین نیازی به توجه به نوسانات قیمت ندارید. بنابراین می توانید افکار خود را سازماندهی کنید و یک ذهنیت آرام ایجاد کنید که برای تنظیم برنامه های معاملاتی موثر برای هفته آینده ضروری است. این درست مانند برنامه ریزی قبلی برای تجارت است. تجزیه و تحلیل آخر هفته می تواند به شما انگیزه دهد تا یک شعار و برنامه ای برای دنبال کردن داشته باشید.

کاربرد و کاربرد آنالیز:

چهار کاربرد اصلی از تحلیل بازار فارکس وجود دارد. مانند یک روش چهار مرحله ای است.

تجزیه و تحلیل درایورها:

رمز موفقیت در معاملات فارکس در درک وضعیت فعلی بازار و دلایل وضعیت فعلی آن نهفته است. اگر عواملی که باعث تغییرات در بازار می شوند را بدانید، می توانید تغییرات قیمتی آتی را نیز تعیین کنید. تجزیه و تحلیل فارکس به شما در درک، تجزیه و تحلیل و ارزیابی محرک هایی که باعث حرکت بازار می شوند کمک می کند.

شاخص ها:

تجزیه و تحلیل فارکس همچنین به ترسیم شاخص های اصلی برای مدت طولانی کمک می کند. این به شما کمک می کند تا متوجه شوید که آیا حرکت بازار معکوس است یا خیر.

اجماع، وفاق:

اجماع می تواند به شما کمک کند تا در صورت وقوع یک نقطه عطف، تجارت سودآوری انجام دهید.

زمان بندی معامله:

زمان بندی معامله نیز برای معامله گران مفید است. اگر اولین معامله با شکست مواجه شود، فرصت دیگری برای پشتیبانی ظاهر می شود. بنابراین تجزیه و تحلیل فارکس به معامله گران در تجارت خود به طرق مختلف کمک می کند. همچنین می تواند در انتخاب استراتژی های معاملاتی نیز به شما کمک کند.


Source by Ahsan Khan

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + 3 =

دکمه بازگشت به بالا