اخبار فارکس

استراتژی های معاملاتی فارکس – احساسات و سود خود را بشناسید

دنیای تجارت فارکس می‌تواند مکانی هیجان‌انگیز و هیجان‌انگیز باشد – اما مسائل احساسی وجود دارد که اگر می‌خواهید با موفقیت معامله کنید، باید از آنها آگاه باشید. تعدادی از استراتژی‌های مختلف معاملات فنی فارکس وجود دارد و شما باید بتوانید تشخیص دهید که کدام یک برای شما مناسب‌تر است. در حالی که متخصصان معاملات ارز خارجی می توانند به شما در مورد خود بازار، جفت ارزها، مبانی معاملاتی، استفاده از شاخص های فنی و استراتژی های معاملاتی ترجیحی خود به شما آموزش دهند، در پایان روز تصمیم با شماست که کدام راه را انتخاب کنید. بهترین مناسب برای شما

در حال حاضر حجم عظیمی از هیاهو در مورد معاملات فارکس وجود دارد، اما یکی از مسائلی که گاهی نادیده گرفته می شود یا (در برخی موارد نادرست) عمداً از آن اجتناب می شود، جنبه احساسی معامله است. بسیاری از مردم با فرآیند یادگیری درگیر برای کسب اصول اولیه آموزش فنی و یادگیری استفاده از رایج ترین شاخص های فنی راحت هستند. همین افراد معمولاً با یادگیری و در صورت امکان تجارت نسخه ی نمایشی استراتژی های خاصی که آموزش داده می شود، راحت هستند، در حالی که، البته، رویای سودهایی را که قرار است به دست آورند، در سر می پرورانند. و این سودها باید به دست بیایند – در این شکی وجود ندارد.

با این حال، بسیاری از همین افراد از فشار عاطفی و احساس وحشت نزدیک، که با فشار دادن دکمه در یک معامله زنده با آن مواجه می شوند، آگاه نخواهند بود. بنابراین، باید بدانید که چه نوع فردی از نظر احساسی هستید و چه نوع استراتژی معاملاتی برای شما بهترین است، تا اطمینان حاصل کنید که تجارت خود را قبل از شروع درست، از بین نبرید.

به طور کلی، چهار دسته اصلی از معاملات فارکس (یا در واقع معاملات مالی عمومی) وجود دارد: بین روز، درون روز، اسکالپینگ و معاملات خودکار…

معاملات بین روز یا پایان روز

معامله گران بین روز معامله را در یک روز انجام می دهند که معمولاً در آن روز بسته نمی شود و ممکن است روزها، هفته ها یا در برخی موارد شدید ماه ها باز بماند. معامله‌گرانی که از این روش استفاده می‌کنند باید با تماشای نوسانات اجتناب‌ناپذیر بالا و پایین راحت باشند، که هر معامله را با این باور همراه می‌کند که بازار به طور کلی در جهت دلخواه خود حرکت می‌کند. آنها احتمالاً فقط یک یا دو بار در روز وضعیت را بررسی می کنند و در صورت لزوم در پایان هر روز تغییراتی را برای توقف ضرر انجام می دهند. اغلب این نیاز به سطحی از جدایی دارد، که معامله گران مضطرب تر ممکن است با آن راحت نباشند و به طور مشابه اغلب ضررهای اولیه در این نوع معاملات می تواند لزوماً بسیار زیاد باشد. تماشای حرکت یک معامله 100 یا 200 امتیازی به سمت یک موقعیت زیان ده قبل از رسیدن به سود ممکن است به شدت اعصاب و جیب بسیاری از معامله گران جدید را مورد آزمایش قرار دهد.

معاملات درون روزی یا روزانه

معامله گران درون روزی همه معاملات را در یک روز انجام می دهند و می بندند و بسته به بازه زمانی انتخابی خود، ممکن است طی 30 دقیقه تا چند ساعت پس از باز شدن، معاملات را ببندند. استاپ ضررهای اولیه نسبت به معاملات بین روز کمتر است، اما هنوز سطح خوبی از کنترل احساسی یا جداسازی مورد نیاز است، زیرا در طول زمان معامله نوسانات احتمالی در بازار وجود خواهد داشت، و برای مثال، یک معامله می تواند ، سود اولیه را بدست آورید و سپس مجدداً در موقعیت زیان ده قرار بگیرید، قبل از اینکه مسیر مورد نظر را از سر بگیرید و دوباره به سمت سود بروید. احساس غم و اندوه زمانی که تصمیم می گیرید یک معامله را در مرحله باخت آن کوتاه کنید (برای به حداقل رساندن ضرر خود) فقط برای تماشای چرخش آن و کسب سود بزرگ به سرعت فراموش نمی شود!

اسکالپینگ

معامله‌گرانی که از این استراتژی استفاده می‌کنند، به دنبال این هستند که از بازار سریعاً 10 تا 20 امتیاز کسب کنند، و میانگین زمان معاملات اغلب فقط چند دقیقه است. نکته مثبت از نظر عاطفی این است که استاپ ضررها بسیار کم است و شما به همان اندازه در معامله احساس ناراحتی ندارید، زیرا معمولاً مدت کوتاهی خواهد بود. بسیاری از تازه واردان این روش را به دلیل مواجهه مالی و احساسی محدود مورد علاقه خود قرار می دهند، و برخی از این روش به عنوان تقویت کننده اعتماد قبل از اقدام به روش های معاملاتی بلندمدت استفاده می کنند.

معاملات اتوماتیک

طی دوازده ماه گذشته، بازارها به طور فزاینده‌ای شاهد ظهور بسته‌های معاملاتی خودکار یا رباتی بوده‌اند، که در آن با کمک نرم‌افزارهای خاص، معامله‌گران پارامترهایی را بر روی رایانه‌های خود تنظیم می‌کنند و ربات‌های تجاری به‌طور خودکار از طرف آنها بیست و چهار ساعت در روز معامله می‌کنند. پنج روز در هفته از نقطه نظر احساسی، این درگیری و ترس را از روند معاملات واقعی به کلی از بین می برد، زیرا شما کاملاً دست به گریبان هستید. با این حال، مطمئناً برای قرار دادن و مدیریت معاملات و در نتیجه به اثربخشی خود بسته، کاملاً به فناوری بسته تجارت ربات خاص وابسته هستید، که برای برخی باعث ایجاد نوع کاملاً متفاوتی از ترس و اضطراب می شود!

درک ساختار احساسی خود به شما کمک می کند تا از انتخاب استراتژی اشتباه معاملات فارکس و تجربه ترس جلوگیری کنید، که می تواند به طور بالقوه برای حرفه معاملاتی اولیه شما مخرب باشد. اما اگر راه درست را انتخاب کنید، می توانید در شروع یک راه کاملاً جدید از زندگی باشید.

اخبار ارز دیجیتال، فارکس و بورس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + سه =

دکمه بازگشت به بالا