اخبار فارکس

آموزش تجارت فارکس در هفت مرحله

اگر شما علاقه مند به یادگیری موفقیت آمیز معامله در فارکس هستید، رایج ترین مسیر برای یک معامله گر مشتاق این روزها جستجو در اینترنت برای اطلاعاتی است که بلافاصله به حساب معاملاتی فارکس زنده خود اعمال می شود. مشکل این است که جستجوی آنها اغلب آنها را به مقصدهایی هدایت می کند که در آن وعده های دروغین، ایده های بد، منفی نگری و وسواس زیادی با شاخص ها وجود دارد. بسیاری از کتاب‌های الکترونیکی که امروزه به فروش می‌رسند مملو از مفاهیم بازیافتی یا استراتژی‌های ناقصی هستند که خود نویسندگان از آنها استفاده نمی‌کنند. بسیاری از نویسندگان از تجارت فارکس درآمد کسب نمی کنند، اما با فروش این کتاب های الکترونیکی به معامله گر مبتدی فارکس، امرار معاش می کنند.
 
این دسترسی آسان به گوروهای فارکس که این ایده را تقویت می کند که تجارت فارکس جام مقدس پول آسان است، سپس از نظر مالی همان افرادی را که این ایده را به آنها فروخته اند تغذیه می کند. در پایان، آنچه بسیاری از این گوروهای فارکس می فروشند، ارائه نادرست فاحشی از آنچه برای تجارت فارکس برای امرار معاش لازم است، است.
 
تجارت فارکس آسان نیست. شما می توانید با فداکاری و با رفتار با تجارت فارکس مانند هر مهارت دیگری تبدیل به یک معامله گر خوب فارکس شوید. واقعیت این است که کار سختی است و باید با همان میزان جدیت با هر شغل دیگری برخورد کرد.
 
تأثیر همه این استادان این است که بسیاری از معامله گران فارکس با اهداف غیرواقعی بیش از حد خوش بینانه شروع می کنند. در حالی که نگرش ذهنی مثبت ایرادی ندارد، اما این مثبت اندیشی باید بر پایه های قوی و انتظارات واقع بینانه بنا شود.
 
معامله گران جدید فارکس معمولاً کار خود را با خرید مجموعه ای از اندیکاتورهای مخفی شروع می کنند و به سرعت به دلیل ساده لوحی خود مجازات می شوند. بسیاری از این معامله‌گران فارکس مجموعه متفاوتی از اندیکاتورهای مخفی را خریداری می‌کنند تا زمانی که ناامید شوند و سپس معامله را ترک کنند.
 
در واقع، بسیاری از معامله‌گران فارکس که اکنون موفق هستند، از جمله خود من، این فرآیند یادگیری را طی کردند. این تنها زمانی مشکل ساز می شود که از درس گرفتن از اشتباهات خود امتناع کنید. برای موفقیت باید از این چرخه اتکا به شاخص های مخفی و روش های گورو خارج شوید.
 
شما در ابتدا به خودتان کمک می کنید. با یادگیری اینکه خودتان فکر کنید و درک کنید که در حالی که هر کسی می تواند در فارکس معامله کند، برای موفقیت، باید یاد بگیرید یک معامله گر فارکس باشید.

برای تبدیل شدن به یک معامله گر فارکس
 
معامله در فارکس آسان است، تنها چیزی که نیاز دارید یک حساب معاملاتی فارکس با پول در آن است و سپس وارد بازار ارز شده و معامله را شروع کنید.
 
معامله گر فارکس بودن کار بیشتری است. شما باید از نقطه شروعی که دانش بسیار کمی دارید تا مرحله ای که یک برنامه معاملاتی دارید رشد کنید، مفاهیم و رفتار بازار فارکس را درک کنید و بتوانید با خونسردی معامله کنید و درک کنید که برد و باخت همه بخشی هستند. معامله گر فارکس بودن
 
آموزش تجارت فارکس با تفکر مانند یک معامله گر فارکس در هفت مرحله.
 
 
1. جایگاه خود را در بازار فارکس درک کنید
 
این بسیار مهم است شما باید بدانید که شما ماهی بسیار کوچکی در یک اقیانوس بزرگ هستید.
 
در بازار ارز، عمده نقدینگی از سوی بانک های بزرگ و معامله گران نهادی با تجربه تامین می شود. اینها ماهی های بزرگ هستند. ماهی بزرگ با خوشحالی از شما به عنوان یک میان وعده لذت می برد.
 
شما فقط زمانی خود را گول می زنید که فکر کنید برداشتن پول از این معامله گران بزرگ فارکس آسان خواهد بود.
 
شما باید یاد بگیرید که در کنار این ماهی های بزرگ شنا کنید و همان جریان هایی را بگیرید که آنها انجام می دهند. شنا کردن در برابر آنها فقط شما را طعمه می کند و دیر یا زود خورده خواهید شد.
 
 
2. خواندن نمودارهای فارکس و درک بازار ارز را بیاموزید.
 
بسیاری از معامله گران مبتدی فارکس معتقدند که این معامله گران بزرگ فارکس به برخی از استراتژی های معاملاتی مخفی فارکس دسترسی دارند یا از مجموعه ای مخفی از اندیکاتورها استفاده می کنند، اما حقیقت این است که اینطور نیست.
 
این بازیگران اصلی فارکس از تکنیک‌های تحلیل تکنیکی ساده، اما اثبات‌شده استفاده می‌کنند – معمولاً پشتیبانی/مقاومت افقی، شناسایی محدوده‌های معاملاتی، فیبوناچی، سپس با مضامین اساسی همراه می‌شوند.
 
با پذیرش اینکه سایر شرکت‌کنندگان اصلی در بازار بسیار با تجربه هستند و به دلیل تجربه و با درک کامل مهارت‌های اصلی پول در می‌آورند و نه به این دلیل که دارای یک جام مقدس از شاخص‌های مخفی هستند، شروع کنید.
 
3. مدیریت پول
 
بسیار مهم است که شما به عنوان یک معامله گر مبتدی فارکس بدانید که تاکید بر این است که چقدر می توانید از معاملات فارکس درآمد کسب کنید، بلکه بر این است که چگونه آنچه دارید را مدیریت می کنید.
 
این رایج ترین سقوط در بین تمام معامله گران تازه کار است. معمولاً مشاهده می‌شود که یک معامله‌گر شروع کننده بیشتر حساب خود را در یک یا دو موقعیت به خطر می‌اندازد.
 
این سبک از معاملات پایدار نیست و معامله گران حرفه ای به این روش معامله نمی کنند. هرکسی زمانی در حرفه خود یک سری معاملات بد خواهد داشت. یک عدد معمولی ممکن است 10 معامله متوالی با ضرر باشد. سوال این است که آیا برنامه مدیریت پولی دارید که به شما امکان می دهد از این وضعیت جان سالم به در ببرید؟
 
4. تمرکز بر بازار
 
بسیاری از معامله‌گران مبتدی فارکس، نرم‌افزار نموداری فارکس خود را باز می‌کنند و آخرین اندیکاتور یا ابزار داغ خود را فعال می‌کنند و طبق توصیه‌های ابزار، معاملات خود را انجام می‌دهند. بعید است که این سبک از تجارت فارکس موفقیت بلندمدتی داشته باشد.
 
هنگامی که این اندیکاتورها نتوانند سود مورد نیاز را ایجاد کنند، این معامله گران به سرعت به سراغ مجموعه دیگری از اندیکاتورها می روند.
 
شما باید روی بازار فارکس تمرکز کنید و درک کنید که اندیکاتورها به شما چه می گویند تا بتوانید معاملات فارکس را انتخاب کنید که بهترین احتمال را برای برنده شدن دارند.
 
معامله‌گران موفق فارکس از اندیکاتورها و ابزارهایی مانند فیبوناچی، نقاط محوری، کانال‌های قیمت، MACD، RSI و غیره استفاده می‌کنند. این ابزارها به خودی خود یک معامله‌گر موفق را ایجاد نمی‌کنند. بسیاری از معامله گران موفق و معامله گران ناموفق وجود دارند که دقیقاً از همان اندیکاتورها استفاده می کنند.
 
نکته کلیدی این است که معامله گران موفق درک کنند که بازار چگونه در اطراف شاخص ها رفتار می کند و درک می کند که سیگنال ها در واقع چه معنایی دارند.
 
بهترین راه برای دستیابی به این هدف این است که از مبادله بین ابزارها خودداری کنید و ابزارهایی را انتخاب کنید که برنامه معاملاتی شما را تحسین می کنند، نحوه عملکرد آنها را درک کنید و سپس زمانی را در بازار برای تجربه آنها صرف کنید.

5. تجارت خود را برنامه ریزی کنید و طرح خود را معامله کنید.
 
این یک ضرب المثل رایج است که به نظر می رسد برای معامله گران تازه کار گم شده است. هدف هر معامله‌گری باید این باشد که در هر معامله فارکس طبق برنامه معاملاتی خود پیپ ایجاد کند. معامله گران فارکس باید با محاسبه ریسک و تعیین نقاط ورود و خروج خود، هر معامله را به عنوان یک تصمیم تجاری در نظر بگیرند، نقاطی که در صورت خراب شدن معامله، خود را در معرض ضررهای بزرگ قرار نمی دهند.
 
به نظر می رسد بسیاری از معامله گران تازه کار فاقد نظم و انضباط برای پیروی از یک برنامه برای هر معامله هستند. بنابراین آنچه اتفاق می افتد معمولا به شرح زیر است. یک معامله گر مبتدی یک راه اندازی بالقوه را می بیند، آنها در مورد مقداری دلخواه برای خرید یا فروش با یک تخمین سریع تصمیم می گیرند، سپس معامله را بدون تجزیه و تحلیل ریسک و داشتن یک استراتژی خروج انجام می دهند.
 
البته این روش تجارت می تواند در کوتاه مدت سودآور باشد، بیشتر به شانس تا مهارت. اما در نهایت شانس تمام می شود و معامله گر در چرت زدن گرفتار می شود و یک نتیجه رایج یک حساب پاک است.
 
اولین سوال معامله گران تازه کار تمایل دارند از خود بپرسند که در این تجارت فارکس چقدر سود خواهم داشت؟
اولین سوالی که معامله گران تجربه از خود می پرسند این است که ضرر/ریسک احتمالی من چقدر است؟

6. ذهن شما قوی ترین دارایی و ضعیف ترین حلقه شماست.
 
کتابهای کاملی به موضوع روانشناسی و نقش آن در تجارت اختصاص داده شده است. این بدان معنا نیست که همه آنها به شما کمک خواهند کرد، اما باید این را به عنوان نشانه ای در نظر بگیرید که موضوع نباید نادیده گرفته شود.
 
ابتدا باید نقش روانشناسی در تجارت را درک کنید. شما باید یاد بگیرید که ویژگی های شخصیتی خود را درک کنید و چگونه آنها ممکن است بر سبک معاملاتی شما تأثیر بگذارند.
 
معامله‌گری که من می‌شناسم بازنده بدی است و وقتی معامله بدی داشت، عادت داشت مستقیماً به عقب برگردد و سعی کند آن پیپ‌ها را با نتایج بدتری بازگرداند. اما او این را به عنوان یک نقطه ضعف می‌داند و زمانی که معامله بدی دارد، قبل از بازگشت به معامله، ۲۰ دقیقه استراحت می‌کند تا احساساتش بر تصمیم‌های معاملاتی‌اش تأثیر نگذارد.
 
ثانیاً باید هدف خود را قرار دهید که هرگز از یادگیری دست نکشید. شما نمی توانید خود را به یک سطح خاص برسانید و سپس از خود راضی شوید. هر روز به نوعی یک تجربه یادگیری است و شما باید برای یادگیری درس ها و صرف زمان برای بهبود مهارت ها و تجربه خود آماده باشید. روزی که یادگیری را متوقف می کنید، روزی است که باید تجارت را متوقف کنید.
 
7. درک کنید که بازار فارکس همیشه درست است یا انتظار غیر منتظره را داشته باشید.
 
بازار فارکس مکان جالبی است، اما یک چیز وجود دارد که هر معامله گر باید یاد بگیرد. همیشه منتظر چیزهای غیرمنتظره باشید و درگیر موفقیت های گذشته نشوید. مهم نیست که نمودارها یا شاخص های شما به شما چه می گویند. گاهی اوقات بازار فارکس برعکس عمل می کند.
 
هر اتفاقی که در بازار بیفتد، باید یک چشم انداز عینی در مورد استراتژی خود و بازار فارکس داشته باشید و اطمینان حاصل کنید که حباب ها و سقوط ها شما را در بلندمدت از مسیر خارج نمی کند.

با دنبال کردن این مراحل و یادگیری تبدیل شدن به یک معامله گر فارکس به جای معامله در بازار فارکس، شما را در مسیر موفقیت نهایی قرار خواهید داد. معامله گر سودآور فارکس. این چیزی است که 90٪ از تمام معامله گران تازه کار در رسیدن به آن ناکام هستند.

اخبار ارز دیجیتال، فارکس و بورس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + چهارده =

دکمه بازگشت به بالا