اخبار فارکس

آشنایی با مبانی تجارت فارکس

بازار مبادلات فارکس بازاری است که در آن ارزهای مختلف معامله می شود. ارزها بخش مهمی از زندگی هستند و باید در انجام عادی تجارت و تجارت انجام شوند. ممکن است بخواهید محصولاتی را از کشور دیگری وارد کنید. در چنین شرایطی، شما باید از ارز خود در یک کشور خارجی استفاده کنید. در اینجا لازم است واردکننده معادل ارز شما را به ارز خود مبادله کند.

برای گردشگرانی که به سرتاسر جهان سفر می کنند، استفاده از ارزهای خود در کشورهای مختلف امکان پذیر نیست، زیرا به طور کلی در مغازه ها و نقاط محلی پذیرفته نمی شود. بنابراین، گردشگر باید ارز خود را با ارز محلی با نرخ مبادله ای که در آن زمان خاص حاکم است مبادله کند.

چرا بازار فارکس اینقدر بزرگ است؟

تنها دلیل بزرگ بودن بازار معاملات فارکس به دلیل نیاز شدید به مبادله ارزهای مختلف جهان است. این منطقه را به بازار نقدینگی در بخش مالی در سراسر جهان تبدیل می کند. سایر اندازه های بازار در مقایسه با معاملات فارکس، از جمله بازار سهام، بسیار کوچک هستند. حجم کل مبادله هر از گاهی تغییر می کند، اما همیشه بیش از تریلیون دلار در سال است.

یکی از جنبه های منحصر به فرد بازار بین المللی این واقعیت است که بازار ارز هیچ بازار مرکزی برای انجام تجارت ندارد. به این ترتیب، معاملات فقط به صورت الکترونیکی از طریق پیشخوان انجام می شود. این بدان معنی است که تراکنش ها از طریق شبکه های کامپیوتری بین معامله گران از تمام نقاط جهان به جای یک نوع تبادل متمرکز انجام می شود.

معاملات فارکس بازاری است که همیشه باز است و ارزها معمولاً در سرتاسر جهان در بزرگترین مراکز مالی و در تمام مناطق زمانی معامله می شوند. این بدان معنی است که حتی اگر یک روز معاملاتی در یک مکان خاص به پایان برسد، یک روز جدید در مکان دیگری آغاز می شود. این بدان معنی است که بازار فارکس همیشه فعال است و قیمت ها همیشه و کاملاً دائماً تغییر می کنند.

بازار نقدی، فورواردها و بازارهای آتی

روش های مختلفی برای تجارت افراد، شرکت ها و موسسات در این زمینه وجود دارد. این بازار نقدی، بازارهای فوروارد و همچنین بازارهای آتی است. معاملات بازار نقدی به دلیل این واقعیت است که دارایی های واقعی است که بازارهای آتی و بازارهای آتی در واقع بر اساس آن هستند.

قبلاً بازار آتی در بین معامله گران محبوب بود زیرا سرمایه گذاران می توانستند برای مدت طولانی تری از آن استفاده کنند. با این حال، زمانی که تجارت الکترونیک به صحنه آمد و بسیاری از کارگزاران فارکس معرفی شدند، این تغییر کرد. بازار نقدی فعالیت‌های زیادی دارد و در حال حاضر به عنوان بازار معاملاتی مورد علاقه سفته‌بازان و سرمایه‌گذاران، از بازارهای آینده پیشی گرفته است. در بیشتر موارد، مردم وقتی در مورد بازار فارکس صحبت می کنند، منظورشان بازار نقدی است.

بازارهای ژست‌ها و فورواردها برای شرکت‌هایی که باید در زمان‌های مشخصی در آینده سهام مبادله را پوشش دهند، محبوب هستند.

اخبار ارز دیجیتال، فارکس و بورس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 2 =

دکمه بازگشت به بالا