اخبار ارز های دیجیتال

ICO چیست و چگونه کار می کند؟

ICO ثابت کرده است که روشی متحول کننده برای بسیاری از شرکت ها و پروژه ها برای جمع آوری پول است. ICO را می توان ترکیبی از روش های مرسوم و تکنیک های پیشرفته دانست. نکته اصلی که در اینجا باید در نظر گرفت این است که سرمایه‌گذارانی که در ICO سرمایه‌گذاری می‌کنند به دلیل فناوری مورد استفاده، 100٪ بدون ریسک خواهند بود.

تاکنون، بیشتر وجوه ICO از طریق بیت کوین (BTC) یا اتر (ETH) جمع آوری شده است. در حین انجام ICO، پروژه یک آدرس بیت کوین یا اتریوم برای دریافت وجوه تولید می کند و سپس آن را در صفحه وب مربوطه نشان می دهد. این روش مانند باز کردن یک حساب بانکی، و سپس نمایش آن در یک صفحه وب خاص برای افراد است تا بتوانند پول ارسال کنند.

عرضه اولیه سکه (ICO) اساساً راهی غیرقانونی برای جمع‌آوری سرمایه‌گذاری جمعی از طریق ارزهای دیجیتال مختلف (ارزهای فیات در چند مورد) است و توسط سازمان‌های ارز دیجیتال برای به دست آوردن سرمایه مورد نیاز برای اجرای پروژه انجام می‌شود. در یک ICO، بخش خاصی از ارز دیجیتال اخیراً منتشر شده در ازای هر مناقصه قانونی یا هر ارز دیجیتال دیگری به سرمایه گذاران فروخته می شود. می توان آن را فروش نشانه ای یا فروش جمعی نامید که شامل گرفتن مبلغ سرمایه گذاری از سرمایه گذاران و ارائه برخی از ویژگی های مرتبط با پروژه ای است که قرار است راه اندازی شود.

IPO، یعنی عرضه اولیه اولیه فرآیندی است که به نوعی با ICO مرتبط است که در آن سرمایه گذاران سهام مالکیت شرکت را دریافت می کنند. در حالی که در ICO، سرمایه گذاران سکه های شرکت را خریداری می کنند که در صورت تقویت کسب و کار، ارزش آن افزایش می یابد.

اولین فروش توکن، یعنی ICO توسط Mastercoin در جولای 2013 انجام شد. اتریوم در سال 2014 از طریق یک ICO پول جمع آوری کرد. ICO در سال های گذشته تعریف کاملاً جدیدی را ارائه کرده است. در ماه مه 2017، تقریباً 20 پیشنهاد و همچنین مرورگر وب اخیر Brave’s ICO حدود 35 میلیون دلار تنها در 30 ثانیه تولید کرد. تا پایان آگوست 2017، در مجموع 89 فروش سکه ICO به ارزش 1.1 میلیارد دلار از ژانویه 2017 انجام شده است.

سرمایه‌گذاران بیت‌کوین، اتریوم یا هر ارز دیجیتال دیگری را به آدرس داده شده ارسال می‌کنند و سپس در ازای آن، توکن‌های جدیدی دریافت می‌کنند که در صورت ضربه زدن به پروژه، می‌تواند برای آنها سود زیادی داشته باشد.

  • ICO اساساً برای پروژه‌های مبتنی بر ارز دیجیتال که بر تکنیک غیرمتمرکز متکی هستند، انجام می‌شود. بنابراین طبیعتاً چنین پروژه‌هایی تنها سرمایه‌گذارانی را وادار می‌کنند که علاقه زیادی به مفهوم ارز دیجیتال دارند و با فناوری مورد استفاده دوست هستند.
  • سندی که متعلق به یک سرمایه گذار است در واقع به شکل یک صفحه وب، کاغذ سفید یا پست وب باقی می ماند. برخی از این اسناد جزئیات دقیقی را در مورد پروژه نشان می‌دهند، اینکه آیا برخی دیگر به معنای واقعی کلمه ویژگی‌های آن را جعل می‌کنند تا علاقه‌مندان را گمراه کنند. بنابراین قبل از تکیه بر کاغذ سفید یا سند الکترونیکی، بهتر است یک بررسی کیفیت انجام دهید.

اخبار ارز دیجیتال، فارکس و بورس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 1 =

دکمه بازگشت به بالا